sunny27

کاربر رسمی
 • تعداد ارسال ها

  98
 • امتیاز

  108 
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید


فعالیت های امتیازی

 1. پسندیدن
  sunny27 به haneye امتیاز داد در اصل قورباغه ای   
  اگر یک قورباغه تیزهوش و شاد را بردارید و داخل یک ظرف آب جوش بیندازید، قورباغه چه عکس العملی خواهد داشت؟

  فوراً بیرون می پرد! در واقع قور باغه به سرعت به این نتیجه می رسد که لذتی در کار نیست!

  حالا اگر همین قورباغه را بردارید و داخل یک ظرف آب سرد بیندازید و بعد ظرف را به تدریج حرارت دهید، قورباغه چکار می کند؟

  استراحت می کند.....چند دقیقه بعد به خودش می گوید: ظاهرا آب گرم شده است و تا به خودش بیاید، یک ساعت بعد قورباغه آرام آرام و بدون اینکه متوجه باشد آب پز شده...!

  زندگی ما هم به تدریج اتفاق می افتد.ما هم می توانیم مثل این قورباغه ابلهی کنیم و وقت را از دست بدهیم و ناگهان ببینیم کار از کار گذشته است. همه ما باید نسبت به جریانات زندگیمان آگاه و بیدار باشیم.

  اگر فردا صبح از خواب بیدار شوید و ببینید که بیست کیلو چاق شده اید،نگران نمی شوید؟

  البته که می شوید! سراسیمه به بیمارستان تلفن می زنید: "الو،اورژانس،کمک، کمک من چاق شده ام!" اما اگر همین اتفاق به تدریج رخ بدهد، یک کیلو این ماه، یک کیلو ماه آینده و....آیا باز هم همین عکس العمل را نشان می دهید؟ نه! با بی خیالی از کنارش می گذرید.

  برای کسانی که ورشکست می شوند، اضافه وزن می آوررند یا معتاد مشوند و طلاق می گیرند، یا آخر ترم مشروط می شوند!

  این حوادث دفعتا اتفاق نمی افتد. یک ذره امروز، یک ذره فردا و سرانجام یک روز هم انفجار...و سپس می پرسیم: "چرا این اتفاق افتاد؟"زندگی ماهیت انبار شوندگی دارد.هر اتفاقی به اتفاق دیگر افزوده می شود،مثل قطره های آب که صخره های سنگی را می فرساید.

  اصل قورباغه ای به ما هشدار می دهد،که مراقب تمایلات خود باشیم . ما باید هر روز این پرسش را برای خود مطرح کنیم: دارم به کجا می روم؟ آیا من سالمتر، مناسب تر، شادتر و ثروتمندتر از سال گذشته ام هستم؟و اگر پاسخ منفی است، بی درنگ باید در کارهای خود تجدید نظر کنیم.

  برگرفته از کتاب آخرین راز شاد زیستن- اندرو متیون

 2. پسندیدن
  sunny27 به sarina99 امتیاز داد در فاصله مشکل تا راه حل   
  روزی دو مرد جوان نزد استادی آمدند و از او پرسیدند: «فاصله بین دچار یک مشکل شدن تا راه حل یافتن برای حل مشکل چقدراست؟» استاد اندکی تامل کرد و گفت: «فاصله مشکل یک فرد و راه نجات او از آن مشکل برای هر شخصی به اندازه فاصله زانوی او تا زمین است!» آن دو مرد جوان گیج و آشفته از نزد او بیرون آمدند و در بیرون مدرسه با هم به بحث و جدل پرداختند. اولی گفت: «من مطمئنم منظور استاد معرفت این بوده است که باید به جای روی زمین نشستن از جا برخاست و شخصا برای مشکل راه حلی پیدا کرد. با یک جانشینی و زانوی غم در آغوش گرفتن هیچ مشکلی حل نمی‌شود.» دومی کمی فکر کرد و گفت: «اما اندرزهای پیران معرفت معمولا بار معنایی عمیق‌تری دارند و به این راحتی قابل بیان نیستند. آنچه تو می گویی هزاران سال است که بر زبان همه جاری است و همه آن را می‌دانند. استاد منظور دیگری داشت.» آن دو تصمیم گرفتند نزد استاد بازگردند و از خود او معنای جمله‌اش را بپرسند. استاد با دیدن مجدد دو جوان لبخندی زد و گفت: «وقتی یک انسان دچار مشکل می‌شود، باید ابتدا خود را به نقطه صفر برساند. نقطه صفر وقتی است که انسان در مقابل کائنات و خالق هستی زانو می‌زند و از او مدد می‌جوید. بعد از این نقطه صفر است که فرد می‌تواند بر پا خیزد و با اعتماد به همراهی کائنات دست به عمل زند. بدون این اعتماد و توکل برای هیچ مشکلی راه حل پیدا نخواهد شد. باز هم می‌گویم فاصله بین مشکلی که یک انسان دارد با راه چاره او، فاصله بین زانوی او و زمینی است که بر آن ایستاده است.»  
 3. پسندیدن
  sunny27 به sarina99 امتیاز داد در منطق و احتمال!   
  استادی از شاگردان خود پرسید : دو مرد پیش من می آیند . یکی تمیز ودیگری کثیف من به آن ها پیشنهاد می کنم حمام کنند. شما فکر می کنید ، کدام یک این کار را انجام دهند ؟
   
  شاگردان جواب دادند : خوب مسلما کثیفه ! استاد گفت : نه ، تمیزه. چون او به حمام کردن عادت کرده و کثیفه قدر آن را نمی داند.پس چه کسی حمام می کند ؟
  حالا شاگردان می گویند : تمیزه !
  استاد جواب داد : نه ، کثیفه ، چون او به حمام احتیاج دارد.
  باز پرسید : خوب ، پس کدامیک از مهمانان من حمام می کنند ؟
  یک بار دیگر شاگردها گفتند : کثیفه !
  استاد گفت : اما نه ، البته که هر دو ! تمیزه به حمام عادت دارد وکثیفه به حمام احتیاج دارد.خوب بالاخره کی حمام می گیرد ؟
  بچه ها با سر درگمی جواب دادند : هر دو !
  استاد این بار توضیح می دهد : نه ، هیچ کدام ! چون کثیفه به حمام عادت ندارد و تمیزه هم نیازی به حمام کردن ندارد!
  شاگردان با اعتراض گفتند : بله درسته ، ولی ما چطور می توانیم تشخیص دهیم ؟
  هر بار شما یک چیزی را می گویید و هر دفعه هم پاسخ به نظر منطقی است
  استاد در پاسخ گفت :خودتان میگویید به نظر منطقی است ،یک گنجشک را هم اگر رنگ کنید به نظر میرسد که یک قناری است !
  این ها که شما ها گفتید همگی به نظر منطقی هستند ولی این ها تنها احتمالاتی هستند که شما ها نسبت به یک موضوع بیان کرده اید و ممکن است روی دهند یا ندهند و این دیگر بسته به آن افراد دارد که خودشان بخواهند به حمام بروند یا نه !
  نکته ای که من در این کلاس درس میخواهم به شما بیاموزم این است که : 
   
  هر احتمالی ممکن است منطقی باشد ولی هیچ منطقی احتمال نیست؟!
 4. پسندیدن
  sunny27 از mohad یک واکنش گرفت در سال نو مبارک   
  سلام و ممنون بابت این حرکت زیبا. لطفا امتیاز بنده را هم لحاظ کنید
  این هم یک تاپیک شروع کنندهhttp://forums.weare.ir/index.php/topic/48113-پیشنهاد-برای-کانال-تلگرام/[/q
  ببخشید این تاپیک مربوط به سال 94 بود..متاسفانه من لیست تاپیک هایی که آغار کرده ام را در سایت پیدا نمیکنم..برای همین دارم از گوگل استفاده می کنم برای پیدا کردنشان
  http://forums.weare.ir/index.php/topic/57453-%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%AA-university-of-illinois-box/
   
  [/url]
 5. پسندیدن
  sunny27 از mohsencivileng یک واکنش گرفت در سال نو مبارک   
  سلام و ممنون بابت این حرکت زیبا. لطفا امتیاز بنده را هم لحاظ کنید
  این هم یک تاپیک شروع کنندهhttp://forums.weare.ir/index.php/topic/48113-پیشنهاد-برای-کانال-تلگرام/[/q
  ببخشید این تاپیک مربوط به سال 94 بود..متاسفانه من لیست تاپیک هایی که آغار کرده ام را در سایت پیدا نمیکنم..برای همین دارم از گوگل استفاده می کنم برای پیدا کردنشان
  http://forums.weare.ir/index.php/topic/57453-%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%AA-university-of-illinois-box/
   
  [/url]
 6. پسندیدن
  sunny27 به mohsencivileng امتیاز داد در سال نو مبارک   
  یه سلام گرم خدمت تمام همراهان انجمن

  یک سال دیگه هم از دور هم بودنمون توی انجمن گذشت، سلامتی و امنیت، شادی، پیروزی، مهر و دوستی و عشق را برای شما آرزومندیم.. سال 96 بر شما مبارک
   
  بنابر روال هر سال با شروع سال جدید از طرف مدیریت کل سایت امتیازهایی مطابق ذیل برای اعضا نظر گرفته شده.

  - 100 امتیاز برای کلیه کاربران عزیز انجمن شارژ خواهد شد. 

  - 2500 امتیاز برای مدیران عزیز شارژ خواهد شد.

  - 500 امتیاز برای کاربرانی که در سال گذشته تاپیک ارسال کرده اند شارژ خواهد شد. این دوستان لینک یکی از تاپیک های خود را در همینجا اعلام کنند.
   
   
  دوستان تاپیک تا 31 فروردین فعال می باشد
 7. پسندیدن
  sunny27 از Scholar یک واکنش گرفت در Universiti Kuala Lumpur   
 8. پسندیدن
  sunny27 به salam21 امتیاز داد در اکانت University of Illinois Box   
  سلام
  من با دوتا اکانت ایلیونز ازمایش کردم نشد
 9. نپسندیدن
  sunny27 از Unknown یک واکنش گرفت در پسورد‌ دانشگاه‌های ایران   
  سلام.
  من به آ‌ی‌پی‌ و پورت یکی از دانشگاه‌های کشور که متصل به سیولیکا باشد را لازم دارم.
  قبلا یه آ‌ی‌پی‌ و پورت از دانشگاه شریف داشتم و از طریق اون به مقالات سایت سیویلیکا دسترسی داشتم.
   
   
 10. پسندیدن
  sunny27 از Ehsan یک واکنش گرفت در پیشنهاد برای کانال تلگرام   
  سلام به همگی.

  خیلی علاقه‌مند بودم تا مباحث آموزشی تاپیک گروه زیرزمینی رو مطالعه کنم. اما دیدم محدیدت خیلی سنگینی روی این تاپیک گذاشته شده است: حداقل ۲۰۰ پست به همراه ارسال یک آموزش تخصصی و تایید تمامی مدیران!

  و دلیل این امر این ذکر شده است که انتشار همگانی آموزش‌ها مصلحت نیست!

  خب اگر شما در کنار این آموزش‌های تخصصی، اخلاق استفاده از آن و فرهنگ استفاده درست آن را نیز آموزش دهید، خب کسی برای مقاصد خبیثانه از اون استفاده نمی‌کنه..گرچه اگر کسی هدف‌اش تخریب و سواستفاده باشه ، بالاخره از هر راهی شده این روش‌های هک رو یاد می‌گیره..«هرچیز که در جستن آنی، آنی.»

  نکته دوم اینکه، بهتر نیست به جای اینکه برای یه نفر ماهی بگیریم، ماهی‌گیری رو بهش یاد بدیم.

  بنابراین اگر هدف‌تون خدمت به جامعه علمی‌ کشور و خدمت به دانشجویان هست و از طرفی انتشار همگانی آموزش‌ها در فضای وب را مطلحت نمی‌دانید، حداقل قسمتی از این نکات و آموزش‌ها (البته به همراه فرهنگ صحیح استفاده از آن ) را در کانال تلگرام منتشر کنید. چرا که اولا تعدادی کسانی که مطالب کاتال را رصد می‌کنند خیلی اندک هست و ثانیا و مهم‌تر، افرادی علاقه‌مندی هستند که دوست‌ دارند بیشتر با روش‌های دسترسی به منابع آشنا بشوند.

   

  به هرحال، فقط خواستم نظرم رو گفته باشم. تصمیم با شماست اما امیدوارم حداقل قدمی کوچک در راستای نهادینه کردن فرهنگ دانش آزاد بردارید.

   

  آزاد ومتن‌باز باشید

  مهران

   

   

   

 11. پسندیدن
  sunny27 به user121 امتیاز داد در INDIAN RIVER STATE COLLEGE - EZ   
  دیتابیس را: شخصا در مطلب قرار خواهم داد

  http://db12.linccweb.org/menu
  http://db12.linccweb.org/logout
   

  ARTstor stats LINCCWeb EBSCOhost Electronic Journals Service EBSCO A-to-Z EBSCOhost Taylor & Francis ProQuest US News JSTOR Newsbank/Readex Databases Infobaselearning FirstSearch CQ Researcher Thomson Healthcare Services Intellect (Mergent) Key Business Rations (Mergent) Mergent Hoovers Oxford English Dictionary Oxford Art Online Sage Journals ARTstor Grangers World Poetry CAMIO eHRAF World Cultures eHRAF Archaeology Google Scholar Oxford Reference - New for 9/19/2012 Oxford Reference Online Premium Collection The Oxford Dictionary of the Renaissance International Encyclopedia of Dance Encyclopedia of Global Change The Oxford Encyclopedia of the Reformation The Oxford Dictionary of Byzantium The Oxford Encyclopedia of Theatre and Performance The Encyclopedia of the Enlightenment The Oxford Encyclopedia of Economic History Encyclopedia of Evolution The Oxford Encyclopedia of Ancient Egypt The Oxford Encyclopedia of Food and Drink in America Encyclopedia of the Middle Ages The Oxford Encyclopedia of American Literature The Oxford Encyclopedia of Latinos and Latinas in the United States The Oxford Encyclopedia of British Literature International Encyclopedia of Linguistics The Oxford Encyclopedia of Children's Literature The Oxford Encyclopedia of Rhetoric Dictionary of American Family Names The Oxford Encyclopedia of Mesoamerican Cultures The Grove Encyclopedia of Decorative Arts The Oxford Companion to World Exploration The Grove Encyclopedia of Classical Art and Architecture The Oxford Encyclopedia of Maritime History Black Women in America The Oxford Encyclopedia of Women in World History The Oxford Encyclopedia of the Modern World Encyclopedia of Semiotics Encyclopedia of Social Work SpringerLink Crossref page for Springer Crossref Netlibrary PDR3D SpringerLink TERC via Cengage Alexander Street Press Alexander Street Press MARC Records Alexander Street Press (new platform) Academic Video Store Films On Demand (FMG) ABC-CLIO Databases and Ebooks Salem Press Online Gale/Infotrac/PowerSearch Databases Academic Premium Collection Philosophy Documentation Center Collection (Philosophy Online and Poiesis) Insight Media Digital Indian River WorldCat Discovery Morningstar Investment Research Center ResearchReady Trial - Expires 12/31/2013
 12. پسندیدن
  sunny27 از Ehsan یک واکنش گرفت در نحوه دانلود از eblib   
  سلام. بنده از طریق اکانت دانشگاهی که خریداری کردم، خوشبختانه به eblib دسترسی دارم.
  اما کتابی که دانلود کردم فقط در Adobe Digital Editions قابل مشاهده است.
  متاسفانه فقط تا کم‌تر از ۲۴ ساعت دیگه به این کتاب دسترسی دارم. آیا راهی وجود دارد که بتونم خروجی PDF از کتاب تولید کنم؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
 13. پسندیدن
  sunny27 از Ehsan یک واکنش گرفت در نحوه دانلود از eblib   
  دوستان، جوابم رو یافتم.
  http://soft98.ir/software/pdf/14939-pdf-epub-drm-removal.html
 14. نپسندیدن
  sunny27 از alborz یک واکنش گرفت در پسورد‌ دانشگاه‌های ایران   
  سلام.
  من به آ‌ی‌پی‌ و پورت یکی از دانشگاه‌های کشور که متصل به سیولیکا باشد را لازم دارم.
  قبلا یه آ‌ی‌پی‌ و پورت از دانشگاه شریف داشتم و از طریق اون به مقالات سایت سیویلیکا دسترسی داشتم.