کاربرد نرم افزار مدیریت مراجع Mendeley در نگراش مقاله (فصل آخر)

ارسال های توصیه شده

ضمن تشکر یه سوال داشتم :

من مدتیه با این نرم افزار کار میکنم اخیرا برای insert کردن citation مقالات با این error مواجه میشم دلیلش چیه؟ اگه زود جوابمو بدین ممنون میشم چون خیلی عجله دارم.

unable to start Mendeley desktop automatically

try starting mendeley desktop manually

لینک به دیدگاه

ضمن تشکر یه سوال داشتم :

من مدتیه با این نرم افزار کار میکنم اخیرا برای insert کردن citation مقالات با این error مواجه میشم دلیلش چیه؟ اگه زود جوابمو بدین ممنون میشم چون خیلی عجله دارم.

unable to start Mendeley desktop automatically

try starting mendeley desktop manually

سلام.

من تا حالا این پیام رو ندیدم... :-?

اما سعی میکنم مشکل رو پیدا کنم:

شما از نرم افزار آنلاینش استفاده می کنید یا آفلاین؟

شما منظورتون از insert سایتیشن تو کدوم مرحله است؟ مرحله insert مقاله از وب به نرم افزار یا مرحله insert سایتیشن مقاله ای به نرم افزار word?

اگر منظورتون اولین گزینه است، آیا از کلید import to Mendeley استفاده می کنید یا از گزینه آپلودی که در نرم افزار آفلاین (یا آنلاین) وجود داره؟

اگر هم منظورتون دومین گزینه است، آیا قبل از insert سایتیشن به مقاله، نرم افزار آنلاین/آفلاین شما باز است؟

لینک به دیدگاه

ممنون از توجهتون

موقع قراردادن مقاله در ورد به این مشکل برخوردم. در ضمن با اینکه دایما به اینترنت وصل هستم اما هر موقع نرم افزار رو باز میکنم با اینerror به به شکل نوار زرد رنگ زیر منوی آیکونها روبرو میشم.

could not connect to Mendeley web. please check your internet connection

لینک به دیدگاه

ممنون از توجهتون

موقع قراردادن مقاله در ورد به این مشکل برخوردم. در ضمن با اینکه دایما به اینترنت وصل هستم اما هر موقع نرم افزار رو باز میکنم با اینerror به به شکل نوار زرد رنگ زیر منوی آیکونها روبرو میشم.

could not connect to Mendeley web. please check your internet connection

آیا به شیوه زیر مقالات را در ورد insert می کنید؟

1- نرم افزار مندلی (آفلاین) باز... (اگر مقالاتتون رو در مندلی فولدر بندی کردید بهتره فولدر مورد نظرتون رو باز کنید)

2- نرم افزار وردتون هم باز و کرزر در محلی که قرار است رفرنس دهید بگذارید.

3- با فشردن کلید میانبر alt + M یک پنجره کوچک باز می شود. روز گزینه go to mendeley کلیک کنید.

4- وارد نرم افزار مندلی می شوید. مقاله یا مقالاتی که می خواهید به عنوان رفرنس وارد کنید را انتخاب کنید.

5- گزینه cite در بالای پنجره در کنار دیگر آیکون های مندلی را کلیک کنید.

6- اطلاعات به نرم افزار ورد وارد می شود.

7- در صورتیکه استایل مورد نظرتون رو انتخاب نکرده باشید (در نرم افزار ورد) اطلاعات بر اساس استایل APA وارد می شود (یعنی نام نویسنده و سال مقاله را در متن خواهید دید). برای تغییر استایل مطابق انچه در توضیحات این نرم افزار دادم استایل را در ورد (گزینه ان در همان tab مربوط به مندلی در سربرگ References در ورد وجود دارد) تغییر دهید. معمولا هر مجله یک استایل مخصوص به خود دارد که می توان آن را انتخاب و استفاده کرد. برای استایلها به توضیحات تاپیک مراجعه کنید اگر سوالی داشتید هستم در خدمتتون.

8- در صورتیکه رفرنس/های وارد شده را در پایان مقاله نمی بینید گزینه insert Bibliography را کلیک کنید.

من بعید می دونم اگر به طریقی که گفتم عمل کنید به مشکل بربخورید. چون من بارها به همین شیوه کارم رو انجام دادم.

متاسفانه از نرم افزار انلاین نمیشه به درستی استفاده کرد و این محدودیت اخیرا ایجاد شده. پیغامی هم که شما میگید مربوط به این هست که این دو نرم افزار (افلاین و انلاین) نمی تونن به درستی ارتباط برقرار کنند.

من پیشنهاد می کنم شما منحصرا از نرم افزار آفلاین استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

بی نهایت از لطفتون ممنونم اما مشکلم حل نشد. من همیشه از گزینه insert citation در ورد استفاده میکردم که اخیرا به مشکل برخوردم. روش پیشنهادی شما رو هم امتحان کردم اما همون خطای Mendeley word plugin problem رو داد. نمیدونم چرا اما انگار ارتباط ورد با مندلی قطع شده. باز هم از همراهیتون متشکرم

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم اما ممکنه خودتون این ارتباط رو قطع کرده باشید!

تو مندلی در منوی tools یک گزینه وجود داره با عنوان uninstall MS word plugin...

احیانا شما روی این گزینه کلیک نکردید؟ اگر کلیک کرده باشید الان این گزینه به جای کلمه uninstall گزینه install رو نشون میده.

این رو هم بررسی کنید. با کلیک بر روی گزینه install ارتباط برقرار خواهد شد.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام اردیبهشت عزیز

من متوجه قسمت دوم صحبت شما ("وقتی در متن بر روی رفرنس کلیک کردم به مقاله ارجاع بدهد") نشدم. منظورتون اینه که اگر در عدد رفرنس در داخل متن کلیک کردید به سراغ رفرنس انتهایی برود، است که این موضوع به نرم افزار برمیگرده که آیا نرم افزار قادر به این کار هست یا خیر. که من فکر میکنم اینطور نباشد. اینکه در مقالات می بینیم که با کلیک بر روی عدد رفرنس به رفرنس پایان متن می رود، کار اندنوت نیست. بلکه لینکی هست که که بین عدد و رفرنس برقرار شده (به طریق هایپرلینک کردن).

یک پیشنهاد هم برای شما دوست عزیز: شما می تونید سوالات خودتون رو در تاپیکهای مرتبط و یا از طریق پیغام خصوصی بپرسید. باتشکر

سلام ، صبا جان چطور میتونم در نوشتن مقاله وقتی رفرنس میدم با برنامه ی اند نوت ، وقتی در متن بر روی رفرنس کلیک کردم به مقاله ارجاع بدهد، مثل مقاله هایی که می خونیم

باسلام و تشکر از صبا خان بابت کار فوقالعادشون در مورد این نرمافزار حتما در مورد کار بعدیم ازین نرمافزار استفاده میکنم

ولی در مورد اینک ه چطور میشه با کلیک بر روی شماره به مقاله انتهایی بره در نرمافزار ورد اگر روی عدد رفرنس با ctrl همزمان کلیک کنیم به انتهای مقاله میره و رفرنس رو نشون میده @};-

لینک به دیدگاه
  • 6 سال بعد...

باسلام  فرزانه هستم    ممن میخوام به متن رفرنس دهی کنم این پیام میاد   محبت میکنید راهنماییم کنید چکار کنم؟ تشکر فرزانه

citation/biblography is wrongly placed in index area ,deletedin placed citation/biblography in index areaa 

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.