ویژه:رفع اشکال در برنامه نویسی در فرترن

ارسال های توصیه شده

با سلام مجدد به دوستان

این تاپیک رو هم برای اون دسته از دوستانی که دانشجویانی که با برنامه فرترن ( 77 و 90 و 95 و 2003 ) برنامه نویسی می کنند و احیانا مشکلی در برنامه نویسی شون دارند (تو هر سطحی) زده شده است تا ان شاالله بتونیم به سوالای این دوستان در اسرع وقت پاسخ بدیم....

قبل از شروع می خواستم چند نکته رو به عرض تون برسونم:

1- همون طور که از عنوان تاپیک معلومه،فعلا قصدمون کمک به دوستان برای رفع اشکالاشون (تو هر سطحی) تو برنامه نویسی با فرترن هست ولی اگه دوستان ابراز تمایل برای آموزش برنامه فرترن هم داشته باشند(ببینم تعداد افراد علاقه مند زیاده) آموزش برنامه نویسی در فرترن از سطح بیسیک تا سطح پیشرفته رو تو این تاپیک حتما خواهیم داشت.

2- اگر دوست یا دوستانی باشن که بخوان با من تو پاسخ دهی به سوالات همکاری کنند خیلی خوشحال می شم و استقبال می کنم...

3- ادامه فعالیت این تاپیک بی تعارف به میزان علاقه ای هست که از دوستان خواهم دید....

4- سعی می کنم با وجود مشغله درسی و کاری فراوانی که دارم،زود زود تاپیک رو به روز رسانی کنم و پاسخ دوستان رو در اسرع وقت بدهم.

منتظر سوالات شما در مورد برنامه نویسی تو فرترن هستم.

یا علی

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 58
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پست های محبوب

elder

با سلام مجدد به دوستان این تاپیک رو هم برای اون دسته از دوستانی که دانشجویانی که با برنامه فرترن ( 77 و 90 و 95 و 2003 ) برنامه نویسی می کنند و احیانا مشکلی در برنامه نویسی شون دارند (تو هر سطحی) زده شده است تا ان شاالله بتونیم به سوالای این دوستان در اسرع وقت پاسخ بدیم.... قبل از شروع می خواستم چند نکته رو به عرض تون برسونم: 1- همون طور که از عنوان تاپیک معلومه،فعلا قصدمون کمک به دوستان برای رفع اشکالاشون (تو هر سطحی) تو برنامه نویسی با فرترن هست ولی اگه دوستان ابراز تمایل برای آموزش برنامه

elder

گام اول آموزش : مزیت ها و معایب زبان برنامه نویسی فرترن چیست؟ و چرا برای دانشجویان فنی و مهندسی سفارش می شه حتما این زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرن؟ در توضیح این سوال برای دوستان باید عرض کنم که به طور کلی زبان برنامه نویسی فرترن مزایای خیلی زیادی برای برنامه نویسی داره که اگه بخواهیم تیترواربه برخی از مهم ترین اونا اشاره کنیم عبارتند از: 1- آرایش خطوط برنامه اختیاری 2- قابلیت های مشابه در زبان های برنامه نویسی نوین نظیر ++c (یعنی هر کی بتونه این زبان رو یاد بگیره! تو یادگیری زبان های برنامه

elder

amanofdetail عزیز سلام امیدوارم بقیه دوستان هم تمایل نشون بدن،تا بتونیم تاپیک پر باری داشته باشیم ]

عرض ادب.

بسیار نیکوست!

شما آموزش ها را شروع کنید... امتیاز ویژه ای از طرف من خواهید داشت...

لینک به دیدگاه

amanofdetail عزیز سلام

امیدوارم بقیه دوستان هم تمایل نشون بدن،تا بتونیم تاپیک پر باری داشته باشیم :)]]:)]] :)]]@};-

لینک به دیدگاه

گام اول آموزش : مزیت ها و معایب زبان برنامه نویسی فرترن چیست؟ و چرا برای دانشجویان فنی و مهندسی سفارش می شه حتما این زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرن؟

در توضیح این سوال برای دوستان باید عرض کنم که به طور کلی زبان برنامه نویسی فرترن مزایای خیلی زیادی برای برنامه نویسی داره که اگه بخواهیم تیترواربه برخی از مهم ترین اونا اشاره کنیم عبارتند از:

1- آرایش خطوط برنامه اختیاری

2- قابلیت های مشابه در زبان های برنامه نویسی نوین نظیر ++c (یعنی هر کی بتونه این زبان رو یاد بگیره! تو یادگیری زبان های برنامه نویسی دیگه مشکلی نخواهد داشت)

3- امکان استفاده گسترده از توابع و کتابخانه های ریاضی و گرافیکی(فرترن از همون نسخه اولش که همون فرترن 77 هست کتابخانه جامعی رو با خودش یدک می کشیده...)

4- امکان خطا یابی توسط کامپایلر و نمایش محل ایجاد خطا(درباره انواع خطاها در فرترن و دلایل ایجادشون بعدا توضیح داده میشه...)

5- و ...

اما یه ایراد رو هم می تونم براش بشمرم که البته در مقابل مزایاش زیاد نیست و در ضمن قابل حله که عبارته از:

1- محیط کاربریش گرافیکی نیست یعنی برنامه رو که اجرا کردین ، برای نمایش داده ها به صورت گرافیکی باید از Tecplot نرم افزار های گرافیکی دیگه ای استفاده کنید....

2- و؟؟؟

دوستان ادامه این آموزش به میزان علاقه و رضایت مندی شما بستگی داره پس حتما نظر بدین(لایک هم زدین بد نیست!....)

اگه علاقه مندی زیاد بود آموزش ادامه خواهد داشت ولی اگه زیاد نبود فعلا همون پاسخ گویی به سوالات فرترن رو خواهیم داشت.

منتظر سوالات و نظرات دوستان هستم...

elder

لینک به دیدگاه

سلام. من در اجرای کد فرترن به مشکل برخوردم. برای اجرای کد، ورودی برنامه رو که در یک فایل ذخره کردم رو نمیتونم اجرا کنم. در واقع بعد از اجرای برنامه پیغام خطایی مبنی بر اینکه فایل مورد نظر یافت نشد دریافت میکنم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه

اولا سلام !

دوم این که خوشحالم سوالتون رو اینجا مطرح کردید...

حالا بگید ببینم فایلی که برای ورود داده ها در نظر گرفتید با چه پسوندیه؟ و این که این فایل رو که می خواهید وارد برنامه فرترن کنید کجای ویندوزتون قرار دادید؟

لینک به دیدگاه

فقط اگه الان میخواهید جوابتون رو بگیرید سریع جواب بدید چون من کار دارم دارم از فروم می رم...

لینک به دیدگاه

دو تا اشکال اساسی که معمولا به خاطرش فرترن ارور میده که داده پیدا نشد همین سوالایی بود که پرسیدم و البته جوابتون نشون دادکه مشکل از اینا نیست....

تو بخش open با گزینه ادونس که کار نکردید؟

در ضمن داده های ورودیتون از چه جنسی هست؟

لینک به دیدگاه

این طوری که نمی شه به یه جواب برا سوالتون برسیم

اگه براتون مقدور ایرور که فرترن می ده رو به همون زبون انگلیسی برام بفرستید

یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که داده هاتون با فرمت تو فایل تکست نیست که؟

لینک به دیدگاه

راستش فایل نمونه رو از یک مثال عددی آماده گرفتم که ذکر کرده بود بدون فرمت خاص. اما من منظورشو متوجه نشدم. یعنی چی بدون فرمت؟ الان خطایی که میده رو میفرستم.

لینک به دیدگاه

فقط لطف کنید سریع تر جواب بدین ممنون می شم....

در ضمن اگه براتون سخت نیست تو قسمت هر یک از پاسخ هام گزینه لایک (دکمه سبز رنگ) رو بزنید تا به ادامه کار این تاپیک بیشتر امیدوار بشم!!!

لینک به دیدگاه

آخرین سوال این که دستوری که برای باز کردن این فایل رو داید رو هم برام بفرستید...

لینک به دیدگاه

این سه تا سطر که نوشتین در هم افتاده جداجدا بفرستین....

فکر کنم مشکلتون رو فهمیدم....

لینک به دیدگاه

شما به جای file=filein (وخواندن اسم فایل) اونو به صورت زیر وارد کنید ببینید حل میشه یا نه

file='c:/line1/line2/..../filein.txt'

که لاینا که نوشتم همون پوشه هاست تا رسیدن به فایل مورد نظر

در ضمن شما تو فرترن چند دارین برنامه نویسی می کنید؟

به جای inp هم بزارین unit=10 مثلا

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.