سوالات شیمی آلی خود را مطرح کنید و جواب خود را بگیرید!

*Kid

ارسال های توصیه شده

با سلام]

معادله شیمیایی تهیه بنزوفنون اکسیم از بنزوفنون و HONH3Cl را بهم بگید لطفا؟؟؟

با تشکر @};-

Ph2CO + NH2OH.HCl -------> PhCONHPh+H2O+HCl

خیلی ممنونم. خیلی باحالی جناب adult... =D>@};-

در این واکنش

چرا به جای هیدروکسیل آمین از هیدروکسیل آمین هیدروکلرید استفاده می شه؟

علت این که محیط واکنش اسیدی می شه چیه؟

در این واکنش از سدیم هیدروکسید نیز استفاده شده. به جز این ترکیب، از جه مواد دیگری می توان استفاده کرد؟

ممنون

در این واکنش

چرا به جای هیدروکسیل آمین از هیدروکسیل آمین هیدروکلرید استفاده می شه؟

علت این که محیط واکنش اسیدی می شه چیه؟

در این واکنش از سدیم هیدروکسید نیز استفاده شده. به جز این ترکیب، از جه مواد دیگری می توان استفاده کرد؟

ممنون

روش کار آزمایش بدون شکل است:

ابتدا درون بشر 1.5 گرم بنزوفنون و 1 گرم HONCNH3Cl و 10 سی سی اتانول و 5 سی سی آب میریزیم و هم میزنیم تا حل شود.سپس 3گرم NaOH به بشر اضافه کرده و 15 دقیقه به آن حرارت می دهیم و مدام هم میزنیم. بشر را از روی حرارت برداشته و سرد می کنیم. بعد 30 سی سی آب به محلول اضافه کرده و توسط کلریک اسید محلول را اسیدی کرده و با کاغذ تورنسل چک می کنیم.

یک کاغذ صافی را وزن می کنیم. محلول را صاف می کنیم، سپس خشک می کنیم و وزن می کنیم. وزن کاغذ را از وزن کاغذ حاوی رسوب خشک شده کم می کرده و راندمان گرفتیم.

NaOH احتمالا برای خنثی شدن HCl تولید شده استفاده میشه. در آخر هم محلول آبی اسید کلریک هم برا خالص سازی محصول به کار میره.

این سایت هم ببینید بد نیست

http://www.orgsyn.org/demo.aspx?prep=CV2P0070

ویرایش شده توسط Adult
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 50
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پست های محبوب

samira0190

سلام دوست عزیز  کاش همچنان خودتون جواب این تاپیک رو بدین ، فکر نکنم کسی به خوبی خودتون از پسش بر بیاد. در هر صورت هر جا هستید موفق باشید

ذوالکفل

سلام بر شما دوست گرامی و بزرگوارم   یقینا حضور با ارزش شما در انجمن باعث دلگرمی بسیاری از کاربران . خصوصا حقیر خواهد بود. این تاپیک و همچنین انجمن به حضور و دانش فراگیر شما نیازمند است. بنده رشته تحصیلیم شیمی نیست ولی گاها این تاپیک را دنبال میکردم و از مباحث مطرح شده، علی رقم دانش بسیار قلیل در این شاخه تخصصی ، بهره می بردم.   امیدوارم همچنان حقیر و سایر دوستان از دانش و اشراف شما به این موضوع تخصصی بهرمند شویم.   دوستدار شما

whisper sky

سلام و درود بی پایان به شما دوست بزرگوار با اینکه سمتتون تغییر کرده خوبه که هنوز هستید و امیدوارم همچنان خودتون به این تاپیک توجه داشته باشید چون به شخصه اعتقاد دارم همیشه با توجه و کامل به این سوالات جواب میدید و کاملا با mohad عزیز موافقم. امیدوارم همیشه موفق و پرتلاش باشید.    

تصاویر ارسال شده

سلیکا ژلی که برای ستون استفاده میشه با سلیکاژل پلیت تفاوت داره؟ تفاوتش چیه؟ ممنون

سلیکا ژلی که برای ستون استفاده میشه با سلیکاژل پلیت تفاوت داره؟ تفاوتش چیه؟ ممنون

سلام بر دکتر بزرگوار @};-

ببینید سیلیکاژل مورد استفاده برای ستون دارای اندازه درشت تر (اندازه Mesh کوچک تر) و سیلیکای مورد استفاده در پلیت دارای اندازه کوچکتر (اندازه Mesh بزرگتر) هست.

معمولا سیلیکای مورد استفاده در پلیت دارای ماده فلورسنت است که در زیر نور یووی از خود درخشندگی (سبز یا آبی بسته به طول موج مورد استفاده) داشته باشد.

اندازه دقیق Mesh برای دو نوع سیلیکا به قرار زیر است:

*-:) سیلیکای ستون کروماتورافی:

mesh 70 – 230، اندازه: (63 – 200 µm)

*-:) سیلیکای پلیت:

mesh 230 – 400 ، اندازه: (40 – 63 µm)

اگر از نزدیک این سیلیکا را ملاحظه بفرمایید کاملا به صورت واضحی سیلیکای ستون به صورت دانه بندی (همانند شکر) است و سیلیکای پلیت به صورت کاملا پودر شده و یکنواخت (همانند آرد) است.

:)]] یک نکته هم به عنوان نکته تکمیل کننده عرض کنم که سیلیکای مورد استفاده در کروماتوگرافی ستونی فلش(یا کروماتوگرافی ستونی سریع) عینا همان سیلیکای مورد استفاده برای ساخت پلیت است.

موفق باشیم. @};-:x

سلام بر دکتر بزرگوار @};-

...............................

موفق باشیم. @};-:x

سلام واقعا ممنونم از پاسختون. مثل همیشه کامل @};- @};-

ویرایش شده توسط Adult
لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام توروخداجوابموبدین فرصتم خیلی محدوده همین امروزبااین انجمن خوبتون اشناشدم مکانیزم واکنش پکتین باگروه های عاملیohبااکریلیک اسیدومتیلن بیس اکریل امید وامونیوم پرسولفاتومیخواستم اینومیدونم که امونیوم پرسولفات به عنوان اغازگرگروه ohپکتینوبه اکسیژن منفی تبدیل می کنه حالااین اکسیژن منفی به کدام قسمت اکریلیک اسیدیامتیلن بیس اکریل امیدحمله میکنه ومحصول چی میشه نمیدونم خواهش می کنم راهنمایی کنید

سلام توروخداجوابموبدین فرصتم خیلی محدوده همین امروزبااین انجمن خوبتون اشناشدم مکانیزم واکنش پکتین باگروه های عاملیohبااکریلیک اسیدومتیلن بیس اکریل امید وامونیوم پرسولفاتومیخواستم اینومیدونم که امونیوم پرسولفات به عنوان اغازگرگروه ohپکتینوبه اکسیژن منفی تبدیل می کنه حالااین اکسیژن منفی به کدام قسمت اکریلیک اسیدیامتیلن بیس اکریل امیدحمله میکنه ومحصول چی میشه نمیدونم خواهش می کنم راهنمایی کنید

دوست خوبم شما که رشتتون شیمی آلی هست چرا؟ /:)

وقتی میفرمایید مکانیزم واکنش چیست باید واکنش را یا ترسیم نمایید یا یک لینک یا یک طرح از واکنش را ارائه کنید.

اگر محصول واکنش را نمیدانید و فقط مواد اولیه را میدانید باید شرایط دقیق واکنش را ذکر کنید تا محصولات احتمالی را بررسی کنیم.

منتظر طرح واکنش شما هستم. @};-

سلام فرمول واکنش به ای صورت هستشc7h10o7)n)پکتین+c3h4o2اکریلیک اسید+c7h10n2o2متیلن بیس اکریل امید+nh4)2s2o8)امونیوم پرسولفات.مشکل من هم اینه که محصولونمیدونم هم اینکه بانرم افزارهای رسم مکانیزم بلدنیستم کارکنم الان فرصتم خیلی محدوده که کارکردن بااین نرم افزارو یادبگیرم ممنون میشم اگه مکانیزموبفرستین.باسپاس

سلام فرمول واکنش به ای صورت هستشc7h10o7)n)پکتین+c3h4o2اکریلیک اسید+c7h10n2o2متیلن بیس اکریل امید+nh4)2s2o8)امونیوم پرسولفات.مشکل من هم اینه که محصولونمیدونم هم اینکه بانرم افزارهای رسم مکانیزم بلدنیستم کارکنم الان فرصتم خیلی محدوده که کارکردن بااین نرم افزارو یادبگیرم ممنون میشم اگه مکانیزموبفرستین.باسپاس

دوست خوب و بزرگوار

من در بالا خدمتتون عرض کردم برای نوشتن مکانیزم وجود محصول شرط لازم می باشد.

بدون دانستن نوع محصول یا محصولهای احتمالی چطور اقدام به نوشتن مکانیزم نماییم؟

متاسفانه برای این مواد اولیه که شما ذکر کردید، محصولات احتمالی زیادی وجود دارد. شما ابتدا سعی کنید متوجه شوید محصول چیست در ادامه بنده در نوشتن مکانیزم کمکتان میکنم.

سلام یه مکانیزم خودم دارم که ضمیمه ی این ارساله به نظرتون درسته یانه؟اشکالش چیه؟ببخشیدسایتی سراغ نداریدکه محصول احتمالی روبگهpost-21010-0-35797700-1448961709_thumb.jpg

سلام یه مکانیزم خودم دارم که ضمیمه ی این ارساله به نظرتون درسته یانه؟اشکالش چیه؟ببخشیدسایتی سراغ نداریدکه محصول احتمالی روبگهattachicon.gifمکانیسم هیدرو.jpg

اگر محصول صحیح باشد، مکانیزم نیز صحیح است. فقط یک مساله باقی می ماند این که آمونیوم پرسولفات باز خیلی قوی ای محسوب نمی شود که بتواند در مرحله اول گروه هیدروکسیلی را پرتون زدایی نماید (شاید بعد از حمله گروه هیدروکسیل به آکریلیک اسید این کار را انجام دهد.)

در مورد سایت برای ارائه محصول، Reaxys گزینه خوبی است. تو انجمن بگردید دسترسی به اون را می یابید.

ویرایش شده توسط Adult
لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام من یک طیف ir از یک نمونه هیدروژل نانوکامپوزیتی گرفتم که شامل پکتین با گروههای عاملی فراوان کربوکسیلیک اسید واکریلیک اسید باگروه عاملی کربونیل متیلن بیس اکریل امید باگروه عاملی کربونیل وباند دوگانه کربن کربن وامونیوم پرسولفات باگروه عاملی سولفونیک ونانوکلی باپیوندsi-o.al-oh.si-o-al میباشد حال طیف مذکور در 628. 824. 1051. 1185. 1410. 1582. 1720. 2938. 3449 پیک داده تابحال دوبار طیف روتفسیر کردم امااستادم میگه اشتباست خواهش میکنم راهنماییم کنید مخصوصا پیک 2938 رو نمیدونم مربوط به چیه.با سپاس

لینک به دیدگاه

با سلام من یک طیف ir از یک نمونه هیدروژل نانوکامپوزیتی گرفتم که شامل پکتین با گروههای عاملی فراوان کربوکسیلیک اسید واکریلیک اسید باگروه عاملی کربونیل متیلن بیس اکریل امید باگروه عاملی کربونیل وباند دوگانه کربن کربن وامونیوم پرسولفات باگروه عاملی سولفونیک ونانوکلی باپیوندsi-o.al-oh.si-o-al میباشد حال طیف مذکور در 628. 824. 1051. 1185. 1410. 1582. 1720. 2938. 3449 پیک داده تابحال دوبار طیف روتفسیر کردم امااستادم میگه اشتباست خواهش میکنم راهنماییم کنید مخصوصا پیک 2938 رو نمیدونم مربوط به چیه.با سپاس

سلام. @};-

دوست عزیز طیف سنجی IR روش مناسبی برای بررسی دقیق و ساختاری ترکیبات نیست و معمولا جهت در شناسایی گروههای عاملی به کار برده میشود.

این که نمونه شما شامل پکتین و تعداد زیادی گروه عاملی است عملا تفسیر طیف را دشوار میکند چون بسیاری از این گروههای عاملی با یکدیگر همپوشانی دارند.

بهترین روش تفسیر طیف IR به این صورت است که شما نواحی ای که انتظار دارید گروه عاملی محصول شما دارای پیام است را بررس نمایید.

فرکانسی که اشاره کردید (2938) مربوط به ارتعاش کششی پیوند (C-H (sp3 می باشد.

ویرایش شده توسط ---
لینک به دیدگاه

درود بی کران @};-

دوستان عزیز با توجه به این که بنده دیگر همانند قبل امکان ویرایش تاپیک و جمع بندی نظرات را ندارم (به علت تغییر سمت) مسئولیت این تاپیک از این به بعد به عهده بنده نمی باشد.

امیدوارم سایر دوستان بزرگوار (شیمی دان) که تعداشون هم کم نیست، کمک کنند و به سوالات دوستان پاسخ دهند.

بدرود. @};-

لینک به دیدگاه

درود بی کران @};-

دوستان عزیز با توجه به این که بنده دیگر همانند قبل امکان ویرایش تاپیک و جمع بندی نظرات را ندارم (به علت تغییر سمت) مسئولیت این تاپیک از این به بعد به عهده بنده نمی باشد.

امیدوارم سایر دوستان بزرگوار (شیمی دان) که تعداشون هم کم نیست، کمک کنند و به سوالات دوستان پاسخ دهند.

بدرود. @};-

سلام. چرا اینقدر زود بازنشستگی !؟ مطمئنا ما هنوز به وجود استادی چون شما نیاز داریم. امیدواریم مثل قبل از نظرات و راهنماییهای شما بهره مند بشیم  :)]]

موفق باشید  @};-

لینک به دیدگاه

درود بی کران @};-

بدرود. @};-

سلام و درود بی پایان به شما دوست بزرگوار با اینکه سمتتون تغییر کرده خوبه که هنوز هستید و امیدوارم همچنان خودتون به این تاپیک توجه داشته باشید چون به شخصه اعتقاد دارم همیشه با توجه و کامل به این سوالات جواب میدید و کاملا با mohad عزیز موافقم.

امیدوارم همیشه موفق و پرتلاش باشید. @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

درود بی کران @};-

بدرود. @};-

سلام دوست عزیز 

کاش همچنان خودتون جواب این تاپیک رو بدین ، فکر نکنم کسی به خوبی خودتون از پسش بر بیاد. در هر صورت هر جا هستید موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

درود بی کران @};-

بدرود. @};-

سلام بر شما دوست گرامی و بزرگوارم

یقینا حضور با ارزش شما در انجمن باعث دلگرمی بسیاری از کاربران . خصوصا حقیر خواهد بود.

این تاپیک و همچنین انجمن به حضور و دانش فراگیر شما نیازمند است.

بنده رشته تحصیلیم شیمی نیست ولی گاها این تاپیک را دنبال میکردم و از مباحث مطرح شده، علی رقم دانش بسیار قلیل در این شاخه تخصصی ، بهره می بردم.

امیدوارم همچنان حقیر و سایر دوستان از دانش و اشراف شما به این موضوع تخصصی بهرمند شویم.

دوستدار شما @};-

ویرایش شده توسط ذوالکفل
لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

باسلام سوال درباره فصل آلکین ها آلی 2 داشتم

درواکنش احیا(کاهش) از کاتالیزور لیندلار استفاده میشود به چه علت این کتالیزور محصول سیس میدهد؟

سوال بعدی:

علت استفاده از کینونین چیست؟

باتشکر

لینک به دیدگاه

باسلام سوال درباره فصل آلکین ها آلی 2 داشتم

درواکنش احیا(کاهش) از کاتالیزور لیندلار استفاده میشود به چه علت این کتالیزور محصول سیس میدهد؟

سوال بعدی:

علت استفاده از کینونین چیست؟

باتشکر

سلام دوست عزیز.

سه تا لینک میزارم امیدوارم جوابت بگیری  :)]]

https://en.wikipedia.org/wiki/Lindlar_catalyst

http://www.chemgapedia.de/vsengine/vlu/vsc/en/ch/2/vlu/oxidation_reduktion/red_hydr_lindlar.vlu/Page/vsc/en/ch/2/oc/reaktionen/formale_systematik/oxidation_reduktion/reduktion/addition_wasserstoff/hydrierung_alkine/hydrierung_mit_lindlar/mechanismus1.vscml.html

http://www.slideshare.net/Oatsmith/09-alkynes-wade-7th

به صورت کلی کاتالیست لیندلار یک کاتالیست هتروژن است که هیدروژن روی اون میشینه و الکین هم هر دو تاسایت کربنش از یک سمت به طور همزمان اضافه میشه بنابراین الکن سیس رو فقط میده. 

کوینولین هم به عنوان سم یا غیر فعال کننده است و مانع ادامه احیا و تبدیل الکن به الکان میشه.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

ببخشید از دوستان شیمی آلی ی کمکی می خواستم

می خواستم شیمی آلی رو در حد پلیمریزاسیون یاد بگیرم.همچنین برای کاتالیست.منتها من گرایشم صنایع پلیمر بوده و دنبال شیمی الی که نیاز پلیمریزاسیون هست نرفتم.الان خواستم شروع کنم ژایه ای از چی شروع کنم؟ بهم کتاب کری رو معرفی کردن.خواستم ببینم چطوره؟

درباره پلیمریزاسیون توی شیمی الی کتابی چیزی هست؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

می خواستم شیمی آلی رو در حد پلیمریزاسیون یاد بگیرم.همچنین برای کاتالیست.منتها من گرایشم صنایع پلیمر بوده و دنبال شیمی الی که نیاز پلیمریزاسیون هست نرفتم.الان خواستم شروع کنم ژایه ای از چی شروع کنم؟ بهم کتاب کری رو معرفی کردن.خواستم ببینم چطوره؟

ممنون

سلام دوست عزیز

به نظر من هیچ کدوم از کتاب های پایه آلی برای مطالعه پلیمر مناسب نیستن، این که دقیقا کدوم کتاب تو این زمینه بهتره نمیدونم ولی شما بهتره کتاب های با عنوان واکنش های پلیمریزاسیون یا شیمی پلیمرها رو بخونید که دسته بندی تر و جامع تر باشه

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون

سلام دوست خوبم.

نظر من هم مثل whisper sky عزیز. کتابهای پایه شیمی آلی که حداقل من مطالعه کردم در مورد پلیمریزاسیون چیز خاصی نمیگه. کلا گرایش بچه های پلیمر با آلی متفاوت و پلیمریها درسهای اختصاصی خودشون دارن. و شما باید کتابهای مربوط به پلیمر بخونید. 

در مورد کاتالیستها متوجه منظورتون نشدم دقیقا چی میخاین بدونین؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست خوبم.

نظر من هم مثل whisper sky عزیز. کتابهای پایه شیمی آلی که حداقل من مطالعه کردم در مورد پلیمریزاسیون چیز خاصی نمیگه. کلا گرایش بچه های پلیمر با آلی متفاوت و پلیمریها درسهای اختصاصی خودشون دارن. و شما باید کتابهای مربوط به پلیمر بخونید. 

در مورد کاتالیستها متوجه منظورتون نشدم دقیقا چی میخاین بدونین؟

ممنون از هر دو دوست عزیز

خوب اگه پلیمری نداره که هیچ.منتها من باید اول شیمی الی رو یاد بگیرم.بعد برم سمت کتابای پلیمر.کتابای پلیمر هم اینجور نیستن همه که توضیح داده باشن ریز که چرا مثلا فلان واکنش به این شکل انجام شده.کلا میدونید مشکل من چیه؟مشکل من اینه که ما استاد شیمی الی خوبی نداشتیم و همینجور مینوشتیم.من نفهمیدیم واکنشها چجور به این فرم انجام میشن.یعنی مثلا چرا این هیدروژنه به اون اکسیژن حمله کرد و واکنش این مدلی شد، چرا کلر با اون یکی واکنش نداد،چرا فلان ماده رو باید اضافه کنیم.پایه ای تو الی مشکل دارم.اصلا میشه بفهمیم واکنشها چجور انجام میشن یا فقط حدسه؟ توی پلیمر شدن هم همین مدله.توی کاتالیستهایی که برای پلیمریزاسیون استفاده میشه.میخوام بدونم چجور چنین مکانیسمی حاصل میشه،نه اینکه فقط این با اون وارد واکنش میشه و ماده حاصل میشه این!چیزی که به ما گفتن.منم دیگه نرفتم دنبال شیمی الی تا الان که علاقمند شدم برم سمت پلیمریزاسیون.

البته نمیخوام شیمی الی رو فراگیر یاد بگیرم مثلا دانشجوهاش.ی سری بقولی الفباش و مفاهیم تا بتونم برم تو پلیمریزاسیون.

نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه

لینک به دیدگاه

ممنون از هر دو دوست عزیز

خوب اگه پلیمری نداره که هیچ.منتها من باید اول شیمی الی رو یاد بگیرم.بعد برم سمت کتابای پلیمر.کتابای پلیمر هم اینجور نیستن همه که توضیح داده باشن ریز که چرا مثلا فلان واکنش به این شکل انجام شده.کلا میدونید مشکل من چیه؟مشکل من اینه که ما استاد شیمی الی خوبی نداشتیم و همینجور مینوشتیم.من نفهمیدیم واکنشها چجور به این فرم انجام میشن.یعنی مثلا چرا این هیدروژنه به اون اکسیژن حمله کرد و واکنش این مدلی شد، چرا کلر با اون یکی واکنش نداد،چرا فلان ماده رو باید اضافه کنیم.پایه ای تو الی مشکل دارم.اصلا میشه بفهمیم واکنشها چجور انجام میشن یا فقط حدسه؟ توی پلیمر شدن هم همین مدله.توی کاتالیستهایی که برای پلیمریزاسیون استفاده میشه.میخوام بدونم چجور چنین مکانیسمی حاصل میشه،نه اینکه فقط این با اون وارد واکنش میشه و ماده حاصل میشه این!چیزی که به ما گفتن.منم دیگه نرفتم دنبال شیمی الی تا الان که علاقمند شدم برم سمت پلیمریزاسیون.

البته نمیخوام شیمی الی رو فراگیر یاد بگیرم مثلا دانشجوهاش.ی سری بقولی الفباش و مفاهیم تا بتونم برم تو پلیمریزاسیون.

نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه

من شخصا ولهارد رو ترجیح میدم ولی معمولا استادها موریسون رو برا شروع معرفی میکنند که یک فصل هم کم و بیش و کلی در مورد پلیمرها صحبت کرده ولی اونچیزی که از حرفتون متوجه شدم  بهتره که مبحث های  گروه عاملی پلیمرها (مشتق های کربوکسیلیک اسید مثل استر و آمید و همین طور آمین و آلکن ها) و ترجیحا SN1 و SN2  و واکنش های رادیکالی رو بخونید که به نظر من ولهارد مفهومی تره  ولی موریسون ساده تره، کری رو پیشرفتش رو خوندم در مورد خود کری نظری ندارم.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

کتاب ولهارد من کامل نخوندم ولی به نظرم شیوه بیانش راحت تر. اما موریسون جامع و کامل و برا تمرینهای سنتزی حل المسائل هم داره. البته ماها که بیشتر جزوه خون بودیم  ;) . کتاب آلی 1 و 2 موریسون کلا پایه آلی رو بهت یاد میده. کری هم برای شما اصلا پیشنهاد نمیکنم. موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام دوستان. وقت بخیر. ضمن تبریک ولادت امام علی و روز پدر ی سوالی داشتم. من دانشجوی مقطع دکترای شیمی آلی هستم. میخواستم مقاله خودم را به ژورنالی بفرستم که در زمان نسبتا کوتاهتر ( حدودا یکماهه ) بتونه جواب بده و احتمال اکسپت مقاله هم بالا باشد. برام ایمپکت فکتور بالا مهم نیست ( البته زیر یک هم نباشه!) با توجه به اینکه در حال حاضر پذیرش مقاله در ژورنالهای خارجی سخت شده ( به خصوص بعد از اتفاقات سال گذشته و تقلب های علمی ایرانی ها) خیلی ممنون میشم دوستان در این زمینه راهنمایی ام کنند. ترجیحا ژورنالهای دیتابیس اشپرینگر نباشند.

با سپاس فراوان

لینک به دیدگاه
  • Ehsan موضوع را غیرمهم کرد
  • 10 ماه بعد...
  • 11 ماه بعد...

با سلام خدمت دوستان شیمی دان عزیز

دوستان یه مشورت میخواستم بابت حلال یا پاک کننده چربی و روغن روی سطح فلزات ترجیها ارزان قیمت

چیه به نظرتون؟

لینک به دیدگاه
در در 25 مهر 1392 در 20:41، *Kid گفته است :

با سلام خدمت همه دوستان گرامی و گرانقدر

در این پست هر سوالی که در مورد شیمی آلی دارید مطرح نمایید تا توسط بنده یا سایر افراد دیگر که البته حتما از بنده باسوادتر محسوب می شوند پاسخ داده شود.

امیدوارم که سوالات خوبی مطرح و پاسخهای بهتری نیز ارائه شود.

با سلام خدمت مهندسین و شیمیدانان عزیز

میخواستم بدانم چه ماده برای تمیز کردن روغن روی فلزات میتوان استفاده کرد

ترجیهان ارزان قیمت

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام و درود

من میخواستم راهی پیدا کنم که بتونم ترکیبات مولکولی مختلف مثل سیترونلول، ژرانیول، لیمونین، فنیل اتیل الکل و... رو از اسانس طبیعی گیاهان (در حجم بالای تولید صنعتی) استخراج کنم. اما دو ماهه که دارم جستجوی گسترده انجام میدم و بجز کلیاتی در مورد انواع روشهای سنتی و جدید موجود چیز بیشتری دستگیرم نشده و حتی توی سایتهای معتبر انگلیسی و یا حتی از مقالات مروری نتونستم مطلب جامعی پیدا کنم که من رو به یک تصمیم قطعی برای انتخاب روش مناسب هدایت کنه 😶

با نا امیدی فراوان گفتم اینجا هم درخواست کمک کنم، ببخشید بابت زحمتیکه بخاطر مطالعه این پست بهتون دادم، دیگه دستم از همه جا کوتاه بود، باز هم ممنون.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام خدمت اساتید محترم

دوستان عزیز سوال بنده در مورد مواد پلاستیکی هست که استون یا کلروفرم حلالش نباشه.

در واقع به نوعی پلاستیک یا مواد لاستیکی نیاز دارم که در معرض استون یا بخار استون حل نشه

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.