• 0

سوالاتی در مورد (EBL (Ebook Library

سیمرغ

سوال

سلام دوستان

در مورد EBL سخن زیاد شنیدم ولی واقعا ندیدم در موردش اطلاعاتی نوشته شده باشد. یک مقدار شبیه معما برای من (یا شاید انسانهای دیگر همانند من) شده است. بنابراین اساتید اگر اطلاعاتی دارند دریق نفرمایند.

از چه راهی می توان فقط در این سایت سرچ کرد؟ آیا نیاز به اکانت دارد یا دسرسی دانشگاهی؟

در یک سایتی نوشته بود:

(You can download ebooks from EBL to read on your computer or laptop and certain mobile devices; downloaded ebooks will work for 24 hours)

آیا اگر بعد از خرید اکانت و دسرسی دانشگاهی کتاب را دانلود کردیم بعد از 24 ساعت از بین می رود؟

لینک به دیدگاه

ارسال های توصیه شده

• 0

برای این گفتم که کجا می توانم فقط سرچ کنم، چون نمی دانم واقعا کتاب هایی را که می خوام می تونم توی اون سایت پیدا کنم یا نه؟ 

لینک به دیدگاه
  • 0

من تازه ثبت نام کردم کتابخانه و این ها را نیز از یک دانشگاه یورک کانادا نوشتم، در پایان نوشت که اطلاعات بررسی می شود و بعد اکانت ساخته می شود. مشخص است که از این راه نمی توان واردش شد. دوستان راهکار دیگری ندارن؟ برای وارد شدن به این سایت یا حداقل سرچ در منابع آن؟

لینک به دیدگاه
  • 0

شما تاحالا وارد این سایت شدید، من که از خیلی از اکانت ها استفاده کردم ولی تا حالا جواب نداده لطفا اگر اکانتی می شناسید معرفی کنید

لینک به دیدگاه
  • 0

ممنون دوست عزیز از پاسخ خوبتون:

من بالاخره با هزار دنگ و فنگ به این سایت وصل شدم که با یک اکانت دانشگاه بود. ولی ارزشش را داشت سایت بسیار خوبی هست و کتاب های جدید و خوبی دارد. ولی وقتی کتابی را برای خواندن انتخاب کردم داستان دوباره شروع شد نزدیک به 1.30 ساعت هست که کتاب در حال لود شدن است، در حالی که در پایین سایت نوشته شده است یک دقیقه زمان انتظار. خلاصه با این سرعت اینترنت فکر نکنم اصلا باز بشه.. از دوستان دو سوال دارم:

1-اینکه چگونه اصلا می توان از این سایت دانلود کرد؟ (چون فکر نکنم با این وضع اینترنت باز شود)

2- بعد از دانلود چگونه می توان به فرمایش دوست عزیزم iamateacher (مبنی بر دائمی کردن کتاب دریافتی همراه)باشد؟ چون واقعا نمی شود یک کتاب را در عرض یک روز خواند.

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 0

ممنون دوست عزیز از پاسخ خوبتون: من بالاخره با هزار دنگ و فنگ به این سایت وصل شدم که با یک اکانت دانشگاه بود. ولی ارزشش را داشت سایت بسیار خوبی هست و کتاب های جدید و خوبی دارد. ولی وقتی کتابی را برای خواندن انتخاب کردم داستان دوباره شروع شد نزدیک به 1.30 ساعت هست که کتاب در حال لود شدن است، در حالی که در پایین سایت نوشته شده است یک دقیقه زمان انتظار. خلاصه با این سرعت اینترنت فکر نکنم اصلا باز بشه.. از دوستان دو سوال دارم: 1-اینکه چگونه اصلا می توان از این سایت دانلود کرد؟ (چون فکر نکنم با این وضع اینترنت باز شود) 2- بعد از دانلود چگونه می توان به فرمایش دوست عزیزم iamateacher (مبنی بر دائمی کردن کتاب دریافتی همراه)باشد؟ چون واقعا نمی شود یک کتاب را در عرض یک روز خواند. با تشکر

سلام. خواهش میکنم. ببینید، اگر شما ادوب دیجیتال ادیشنز رو نصب کرده باشین، معمولا هر کتاب 1-10 مگابایتی، با یه اینترنت کاملا عادی ای.دی.اس.ال حدود چند دقیقه بیشتر زمان نمیبره. فقط یه زمانهایی هست که روی بعضی دانشگاههای خاص، شما باید یه تنظیماتی روی پروکسی/آی.پی انجام بدین. این نکته برای بیشتر دانشگاهها نیازی نیست. تصور من اینه که شما ADE رو درست نصب نکردین و الا، در کمتر از چند ثانیه فایل مربوط به هر کتاب با پسوند acsm به سیستم شما منتقل میشه و بعدش هم دانلودش فقط چند دقیقه زمان میبره. معمولا اگر کتاب در اختیار دانشگاهی باشه، یعنی قابلیت دانلود چند روزه داشته باشه، حجم مربوط به فایل PDF یا EPUB رو براتون مینویسه. مواردی هست که حجم کتابها خیلی بالاست، ولی تا جایی که بنده در حوزۀ علوم انسانی کتاب گرفتم و میگیرم، این موارد خیلی نادر هستند. باز هم اگر سایرین تجربه ای دارند، بفرمایند.

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام به همگی
من از طریق یکی از دانشگاه‌ها وارد EBL و بعد وارد View Full Catalogue شدم که تعداد کتاب‌های موجود 22390 تا بود که تعداد زیادی از اونها رو که چک کردم به همگی دسترسی داشت ولی وقتی تیک گزینه Limit search to titles owned by your library  رو زدم فقط 179 عنوان کتاب رو نمایش داد. در صورتی که در حالت اول، تعداد کتاب‌های قابل دسترس (Available) خیلی بیشتر از 179 عنوان بود.
کسی می‌دونه فرق این دو تا چیه؟

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام به همگی

من از طریق یکی از دانشگاه‌ها وارد EBL و بعد وارد View Full Catalogue شدم که تعداد کتاب‌های موجود 22390 تا بود که تعداد زیادی از اونها رو که چک کردم به همگی دسترسی داشت ولی وقتی تیک گزینه Limit search to titles owned by your library  رو زدم فقط 179 عنوان کتاب رو نمایش داد. در صورتی که در حالت اول، تعداد کتاب‌های قابل دسترس (Available) خیلی بیشتر از 179 عنوان بود.

سلام سفیر عزیز.

اگر درست متوجه شده باشم، منظور شما اینست که اگرچه 22390 عنوان کتاب را میتوان دانلود کرد، تنها 179 عنوان در تملک کتابخانه است؟ این موضوع، در اصل بر میگردد به یک قانون برای کتابداران. مدلهای مختلفی برای بررسی خرید کتاب الکترونیک وجود دارد و کمپانیهای بزرگ معمولا برای راحتی کار کتابداران به آنها این امکان را میدهند. ببینین، مثلا مدلهای PDA یا همان Patron Driven Acquisition و یا مدل PDP که خلاصۀ Patron Driven Purchase. برای اینکه کتابداران بدانند دقیقا چه عناوینی مورد نیاز کتابخانۀ آنهاست، EBL امکان Full View، و یا در مواردی دانلود یک روزه را، به کاربران میدهد. پس از آن، اگر در بازۀ مثلا یک ماه، فلان کتاب به میزان فلان مرتبه دانلود و یا خوانده شده باشد، کتابدار متوجه نیاز آن برای کتابخانه میشود و آن را بصورت دائمی خریداری میکند. با این اوصاف، همیشه تعداد کتابهایی را که فرمودید owned by your library، همیشه بسیار کمتر از کتابهای تمام متن و یا قابل دانلود است.

مشابه این کار را در licences پلتفرم Ebrary هم میتوان دید. شما معمولا چند صد هزار عنوان کتاب را میبینید و میتوانید مطالعه کنید، ولی امکان دانلود 14 روزه وجود ندارد. دلیلش آن است که هنوز توسط کتابداران acquire و یا purchase نشده است. امیدوارم توضیحات مفید واقع شود.

لینک به دیدگاه
  • 0

دوستان عزيز ،  دانشگاه هاي 

University of California, Merced

University of New England (UNE)

تقريبا دسترسي كاملي به EBL دارند كه به بيش از 350000 عنوان كتاب از طريق اين دانشگاهها قابل دانلود است  براينكه بدانيد يك كتاب به صورت الكترونيك قابل دانلود هست يا نه با ساختن يك اكانت Trial  از منوي » SIGN UP FOR A FREE TRIAL  ميتوانيد چك كنيد 
و  امكان downloadable  بودن كتاب را از  پايگاه هاي  kno.com , Ebrary.com , coursesmart.com  نيز امكانپذير است . به زودي آموزش دانلود  با adobe digital edition  از ebrary , EBL  , EBSCO و  شيوه هاي تبديل مالكيت موقتي به دايمي  را اگر اساتيد  محترم صلاح بدانند  در بخش آموزش چك كردن ديتابيس ها پست خواهم كرد.

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام به همگی

سلام

من هم این موضوع رو متوجه شدم 

شما اگر اون تیک مربوط به تعداد عناوین در تملک کتابخانه رو نزنید بهتره و نقش تزیینی داره چون تمام عناوینی که همون اول می نویسی قابل دانلود(یا حدااقل خواندن هست)

لینک به دیدگاه
  • 0

محتوای مخفی شده
شما قادر خواهید بود محتوای مخفی شده را مشاهده نمایید، در صورتی که 1 پاسخ در این موضوع ارسال نمایید.

سلام ممنون از اطلاع رسانی کاملتون

خواستم یک نکته رو بگم که کیفیت و به روز بودن EBL رو واقعا نمیشه با جاهای دیگه مقایسه کرد(البته به نظر من) توی این 10 سالی که با مبحث مربوط به پسوردهای دانشگاهی آشنایی دارم در زمینه Ebook سایتی بهتر از EBL  ندیدم 

یه مثال ساده بزنم شما اگر بخواید یه کتاب از سایت ساینس دایرکت دانلود کنید اون رو به صورت فصل به فصل و بدون فهرست و عکس روی جلد در اختیار شما میزاره در صورتی که توی Ebl  همون کتاب به صورت کامل و تر تمیز قرار داده شده و دیگه دردسر مربوط به تهیه فهرست و پیدا کردن عکس روی جل رو لازم نداره

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام. ممنون از توضیحاتتون. آیا شخصا اکانت ترایل در EBL ساختین؟ من قبلا تست کرده ام و امکان پذیر نبود!

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام. ممنون از توضیحاتتون. آیا شخصا اکانت ترایل در EBL ساختین؟ من قبلا تست کرده ام و امکان پذیر نبود!

بله دوست عزيز البته حدود  3 سال پيش ،اطلاعات دانشگاه خودمو وارد كردم  بعد از 3 روز تاييد شد.

لینک به دیدگاه
  • 0

من تازه ثبت نام کردم کتابخانه و این ها را نیز از یک دانشگاه یورک کانادا نوشتم، در پایان نوشت که اطلاعات بررسی می شود و بعد اکانت ساخته می شود. مشخص است که از این راه نمی توان واردش شد. دوستان راهکار دیگری ندارن؟ برای وارد شدن به این سایت یا حداقل سرچ در منابع آن؟

اگر موفق به ساختن اكانت نشديد اشكالي نداره-  از طريق گوگل سرچ كنيد به اين صورت:

ISBN  SITE:public.j.eblib.com

مثلا:

site:http://public.j.eblib.com 1440666423

لینک به دیدگاه
  • 0

اگر موفق به ساختن اكانت نشديد اشكالي نداره-  از طريق گوگل سرچ كنيد به اين صورت:

ISBN  SITE:public.j.eblib.com

مثلا:

site:http://public.j.eblib.com 1440666423

سلام دوباره. ممنون از راهنماییتون. بله؛ گوگل و در مواردی worldcat و serialsoulutions بهترین ها برای جستجوی EBL هستند.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.