• اطلاعیه ها

  • Ehsan

   گواهی استفاده مجاز   شنبه, 26 فروردین 1396

   کلیه پسوردها و آی پی های موجود در انجمن صرفا استفاده دانشگاهی جهت دسترسی دانشجویان ایرانی به مقالات تحریم شده خارجی را دارند طبیعتا هیچگونه استفاده دیگری نخواهند داشت.
Ehsan

3 مرحله آموزشی چگونگی استفاده از پسوردهای انجمن

3 ارسال در این موضوع قرار دارد

مرحله دوم: آموزش استفاده از پسوردها

پسوردها در این بخش قرار دارند:

Untitled-1.png

 

 

معمولا از دو روش برای لوگین شدن به یک دانشگاه و استفاده از مجلات تحت پوشش اون دانشگاه استفاده می شود. روش ezproxy (بخش 1و3) و روش ip & port (بخش 2و4). چگونگی استفاده از این دو روش را با هم مرور می کنیم. (روش های دیگه مثل v/p|n و so|ck/s و MD و ... که کمتر در موردشون تو این سایت بحث شده را بعدا توضیح خواهم داد)

 

ezproxy

وارد بخش EZproxyشده و تاپیکی را انتخاب و باز می کنیم. برای مثال ما Springfield College را انتخاب کردیم. همانطور که ملاحظه می کنید پسورد در فیلد مخفی قرار دارد و لازم است برای ظاهر شدن پسورد پاسخی را ارسال کنیم.

2-2-2.jpg

به انتهای صفحه رفته و در قسمت ارسال پاسخ، مانند بقیه دوستان متن دلخواهی را تایپ و ارسال کنید.

3-3-3.jpg

لینک ورودی دانشگاه را در صفحه جدیدی باز کرده، در صفحه باز شده یوزر و پسورد را وارد کرده و لوگین کنید. اگر پسورد سالم باشد وارد لیست دیتابیس دانشگاه خواهد شد.

4-4-4.jpg

ژورنال مورد نظرتان را پیدا کرده (بعنوان مثال Sciencedirect) و بر روی ان کلیک کنید تا وارد سایتش شوید. اکنون به رایگان مقالات مورد نظرتان را دانلود کنید.

برای عمر بیشتر پسوردها، بعد از اتمام کلیه دانلود هایتان، از لینک خروج برای خارج شدن از آن دانشگاه، استفاده کنید.

 

سوال

چرا من نمی توانم پاسخی ارسال کنم؟

در موقع باز کردن تاپیک ها توجه داشته باشید کنار انها علامت قفل نباشد، چرا که امکان ارسال پاسخ برای تاپیک های قفل شده وجود ندارد.

این پسورد های EZproxy کجاست؟

اینجا

 

مشکلاتی که ممکن است در حین استفاده از EZproxy پیش بیاید (اینا رو می تونید بعدا بخونید):

1. بعد از وارد کردن یوزر و پسورد در صفحه لوگین دانشگاه، پیام خطایی مبنی بر اشتباه بودن یوزر و پسورد می دهد.

جواب: متاسفانه پسورد دانشگاه منقضی شده است (پسورد سوخته).

 

2. بعد از لوگین به دانشگاه و رفتن به مجله مورد نظر، در هنگام دانلود دوباره یوزر و پسورد می خواهد!

جواب: این دانشگاه مقاله ای شما را خریداری نکرده است. به احتمال فراوان دانشگاه فوق رشته شما را ساپورت نمی کند و مقاله های این رشته را خریداری نکرده است. از یک دانشگاه دیگر باید استفاده کنید.

 

3. پیام season expired می دهد.

جواب: دلایل متعددی دارد. محتمل ترین دلایل استفاده چندین نفر همزمان از این پسورد می باشد. پیشنهاد می شود logout کرده و دوباره وارد شده و تنها یک مجله را باز کنید. همچنین از باز کردن چندین صفحه نیز خودداری کنید.

 

Ip & Port

استفاده از ip & port ها نیز ساده است. وارد بخش ip & port ها شوید و تاپیکی را باز کنید. همانند روش قبل پاسخی ارسال کنید تا پسورد نمایان شود. حال کافی است ip & port را در مرورگر خود تنظیم کرده و مستقیما وارد مجله مورنظرتان (مثلا در مرورگر تایپ کنید sciencedirect.com) شوید و دانلود کنید.

چگونه از ip استفاده کنیم؟

http://www.weare.ir/use-ip-port/

سعی شده است در تاپیک دانشگاه، مجلات مهمی را که با ip و port میتوان به آنها دسترسی داشت قید شود. بیاد داشته باشید که ممکن است مجلی که شما بدنبال آن هستید نیز از طریق همین آی پی قابل دسترسی باشد اما در تاپیک دانشگاه به آن اشاره نشده باشد، خودتان امتحان کنید.

 

سوال

حالا این IP & PORT ها کجاست؟

اینجا

 

مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید:

1. مجله باز شده، اما موقع دانلود یوزر و پسورد می خواهد.

جواب: جواب قطعی نیست. با توجه به نوع پورت متفاوت است، کش مرورگر خود را پاک و دوباره امتحان کنید. دلایل محتمل دیگر، پورت اشتباه (مثلا پورت 80 بجای 808) - ساپورت نکردن رشته شما - بسته شدن تنها پورت (متفاوت با پورت مرده، پورت دیگری جایگزین پورت کنونی این آی پی شده است) - بهتر است از خیر این دانشگاه بگذرید :)]]

 

2. سایت مجله باز نمیشود

جواب: دو دلیل محتمل داریم. اول اینکه پورت اصطلاحا مرده است و دیگر قابل استفاده نیست. دیگر اینکه سرعت پورت بسیار کم است و سرعت اینترنت شما چندان مناسب نیست (این مورد زیاد اتفاق می افتد)

پسند شده توسط *Kid، Mahmoudi89، armansalehi و 16 کاربر دیگر

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال بسته شده است.

 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.