• اطلاعیه ها

  • Ehsan

   گواهی استفاده مجاز   شنبه, 26 فروردین 1396

   کلیه پسوردها و آی پی های موجود در انجمن صرفا استفاده دانشگاهی جهت دسترسی دانشجویان ایرانی به مقالات تحریم شده خارجی را دارند طبیعتا هیچگونه استفاده دیگری نخواهند داشت.

پست های پیشنهاد شده

سلام ...

 

قبل از درخواست حتماً باید از قوانین درخواست اطلاع داشته باشید.. (درخواست دادن منابع مبنی بر این است که از قوانین درخواست اطلاع کاملی دارید)

لطفاً با دقت این قوانین را بخوانید و در انجام آن کوشا باشید (این تایپک بعد از مدتی آپدیت می شود.)

 

قوانین درخواست صرفاً برای ایجاد عدالت در این بخش مصوب شده است و لازم الاجراست.

 

درخواست دهنده کسی است که درخواست مقاله، کتاب و استاندارد را ارسال می کند و امتیاز ازش کم می شود.

سالور کسی است که درخواست را حل می کند و امتیاز را می گیرد.

 

قوانین درخواست دهنده

 

1- قبل از درخواست کتاب از لینک زیر برای سرچ کتاب استفاده کنید (شاید کتاب مورد نظرتون به صورت رایگان در اینترنت وجود داشته باشد)؛ خود سرچ کتاب 50 درصد مهم است و اگر بفهمید که کتاب مورد نظرتون ایبوک دارد کار بزرگی کرده اید.

http://forums.weare.ir/index.php/topic/33956-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%A7-%D8%B3%D8%B1%DA%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%9F-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9/

 

2- قبل از درخواست مقاله حتماً DOI مقاله را پیدا کنید و از گزینه ­ی جستجو در بالای انجمن برای چک کردن استفاده کنید شاید به صورت رایگان وجود داشته باشد و نیاز به درخواست نباشد.

 

3- مقالات، کتابها و استانداردهای رایگان چنان که درخواست داده شود و کسی مبادرت به حل آن کند، امتیاز عودت نخواهد شد.

 

4- تصدیق درخواست: برای تصدیق درخواست بر روی گزینه  ❤️❤️ پسندیدم کلیک کنید... این مورد به این معنی است که شما درخواستتان را دریافت کرده اید و این منبع همون منبعی است که شما درخواست داده اید...

 

نحوه تشکر از دوستان:

علاوه بر تصدیق درخواست، بهترین شیوه برای تشکر از دوستان نیز استفاده از گزینه  ❤️❤️ پسندیدم می باشد.

❤️

5- فیلدهای تاپیک درخواست را کامل یا حداقل عنوان و لینک مدرک را قرار دهید. بعد از اینکه درخواست حل شد نمی توان ادعا شود که من به این کتاب، ویرایش و سال احتیاج ندارم... و به ویرایش X احتیاج دارم. همان ابتدای درخواست باید با دقت کامل فیلدها را پر کنید.

 

6- به ازای هر مقاله 50 امتیاز، کتاب 150 امتیاز و استاندارد نیز 150 امتیاز از شما کسر می شود.

 

7- برای افزودن مازاد امتیاز (امتیاز هدیه به سالور) از مثبت (+) استفاده کنید مثلاً +100

 

8- از عبارت های «لطفاً دانلود کنید» «لطفاً کمک کنید» «یعنی کسی نمی تونه دانلود کند» «پس این درخواست ما کو؟» و هر عبارت هایی که این مفاهیم را در پی داشته باشد، پرهیز کنید. این پست ها به منزله­ اسپم حساب شده و اخطار اسپم داده خواهد شد. به جای آن امتیاز هدیه حل کتاب و مقاله را افزایش دهید. (بعضی وقت ها دانلود درخواست ها از دیتابیس ها بسیار سخت است یا درخواست دارای حجم بسیار بالا هست و کار را برای سالور سخت و مشکل می کند.)

 

9- برای کنسل کردن درخواست لطفاً لفظ درخواست کنسل، درخواست لغو یا عبارت های مشابه را به کار ببرید.

 

10- اگر در بازه­ زمانی یک ماه درخواست حل نشد امتیاز درخواست به شما پس داده خواهد شد.

 

11- در این انجمن، درخواست کتاب و مقالات فارسی ممنوع است.

 

12- یک فصل کتاب مربوط به بخش درخواست دانلود مقاله است.

 

13- پایان نامه و تز مربوط به بخش درخواست دانلود کتاب می باشد.

 

14- در هر تاپیک تنها یک درخواست بدهید و از ارائه چندین درخواست در یک تاپیک جداً خودداری فرماید (اخطار داده خواهد شد).

 

15- اگر درخواست دهنده فرمت منابع را تعیین نکند ... هر فرمتی که از جانب سالور ارسال شود مورد قبول است... (لطفاً به این امر دقت کنید).

 

16- در هر درخواست تنها یک جلد کتاب درخواست دهید... بنابراین اگر به یک دایره المعارف نیاز دارید که دوازده جلد (Volume) دارد.... می بایستی دوازده تا درخواست کتاب داشته باشید.

 

17- اگر بعد از Claim از جانب سالور، درخواست دهنده درخواست را کنسل کند نصف امتیاز از درخواست دهنده کم شده و به سالور افزوده خواهد شد.

 

18- از ارسال پست اسپم در بخش درخواست جداً خودداری فرمایید... هر پستی به جزء Claim و لینک دانلود منابع به منزله­ پست اسپم محسوب می شود و امتیاز اسپم داده خواهد شد... چه از طرف درخواست دهنده ارسال شود و چه از طرف سالور.

 

نکته: فقط به دو دلیل درخواست دهنده می تواند از ارسال پست در ادامه درخواست مبادرت کند: 1- بالا بردن امتیاز برای دانلود؛ 2- گزارش خرابی لینک و یا اشتباه در کار سالور.

 

قوانین سالور

 

1- به سال، ویرایش و عنوان دقیق کتاب، پایان نامه، استاندارد و مقاله دقت داشته باشید و حتماً چک کنید و به هیچ عنوان ننویسید که مثلاً اون کتاب را دسترسی ندارم ولی می خوای این کتاب یا ویرایش Xام کتاب را برات دانلود کنم!!!

 

2- به ازای هر مقاله 70، کتاب 180 و استاندارد نیز 180 امتیاز به حسابتان افزوده می شود.

 

3- قبل از Claim (در زبان انگلیسی به معنی ادعا/بررسی کردن است) شما باید از قابل دسترس بودن منابع توسط خودتان اطمینان داشته باشید و بعد از Claim بازه­ زمانی برای دانلود در اختیار شما قرار داده می شود که منابع را دانلود کنید (این بازه­ زمانی با توجه به حجم کتاب نوسان دارد. بنابراین اگر برای یک کتاب دو مگابایتی چندین ساعت آپلود طول بکشد اصلاً منطقی نیست و برخورد خواهد شد).

 

نکته: همیشه حق با افرادی است که Claim می کنند؛ بنابراین اگر بعد از Claim فرد دیگر درخواست را حل کند... مورد قبول نمی باشد و امتیازی کسب نخواهد کرد...

 

4- Claim همزمان چندین درخواست با هم ممنوع است.

 

5- آپلود منابع باید در آپلود سنترهای معروف و معتبر باشد. همانند مدیا فایر، گوگل درایور، فورشد... یا آپلودسنترهای ایرانی مانند پیکو فایل که فایل منابع را به صورت مستقیم قرار می دهند قرار دهید... این آپلود سنترها ارجحیت دارند...

 

6- محتوای لینک دانلود منابع  را باید حتماً مخفی (Hidden) کنید... از علامت کلید در نوار ابزار استفاده کنید.

 

7- دانلود کتاب باید با تمام فصول کتاب باشد... اگر سالوری کتاب را به صورت فصل به فصل دانلود کند و به صورت جداگانه قرار بدهد مورد قبول نبوده و امتیاز کسب نخواهد کرد. کتاب باید کامل و به صورت یکپارچه باشد.. 

 

نکته: اگر کتاب در دیتابیس هایی است که کتاب را به صورت فصل به فصل ارائه می دهند، لازم است که سالور از نرم افزارهایی که پی دی اف ها را ترکیب می کنند استفاده کند.

 

8- سالورانی که مایلند برای کمک به دوستانشان منابع در دسترسی خودشان را اسکن کنند و در اختیار دوستان قرار دهند، می توانند برای آموزش اسکن منابع به پی دی اف از کتاب زیر استفاده کنند.

 

آموزش اسکن منابع به پی دی اف

 

تشویقات و جوایز به سالوران:

 

امتیاز تشویقی مخصوص حل درخواست هایی است که حجم بالایی دارند...سالوران لطفاً موارد حجم بالا را در پست خودشان قید بفرمایند...

 

به بهترین سالوران هر ماه به پاس خدمات ایشان جوایزی از طرف انجمن وی آر اهداء خواهد شد... و در تاپیک ارتقا یافتگان -تشویق شدگان معرفی خواهند شد...

 

 

 

توصیه های مهم:

 

اعضا تنها در یک مورد می توانند در درخواست ها پست ارسال کنند: کمک و همکاری در حل کردن درخواست ها

 

به افرادی که به صورت غیر مجاز مبادرت به ریپلای در بخش درخواست کنند 2 امتیاز اخطار داده خواهد شد؛ همچنین 140 امتیاز منفی برای ریپلای غیر مجاز در بخش درخواست مقاله و 360 امتیاز منفی برای ریپلای غیر مجاز در بخش درخواست کتاب و استاندارد، در نظر گرفته خواهد شد.

 

نقص قوانین درخواست 2 امتیاز اخطار داده خواهد شد.

 

لینک های مفید:

 

 

برای پرسیدن سوالات، پیشنهادات و انتقادات در مورد بخش درخواست از ساب فروم زیر استفاده کنید:

http://forums.weare.ir/index.php/forum/152-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA/

 

پایان

ویرایش شده در توسط WwW

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.