• 0

چگونگی بدست آوردن پسورد یه سایت؟

mech2

سوال

سلام

از بزرگان سایت یه سوالی داشتم....

از کسایی که پسورد گیر میارن میخواستم بپرسم که آیا اونا هک بلدن یا به طور کلی چه جوری پسورد ها رو گیر میارن؟ منم میتونم یاد بگیرم؟ (البته برای استفاده غیر تجاری)

چرا فقط برای دانشگا ه ها میشه و مثلا برای هر سایتی که اکانت میخواد(مثلا یه سایت نرم افزاری مثل ansys یا ....) نمیشه؟ (یا میشه؟)

چرا مثلا هر سایتی که دوستان در انجمن درخواست میدن پسورد گیر نمیاد؟

تشکرات فراوان @};-

ویرایش شده توسط Mechanical Engineer
لینک به دیدگاه

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 0

درود بر تو عزیز

البته قطعا من بزرگ محسوب نمیشم و فقط قد جایگاه خودم حرف میزنم (جایگاه خودم = هیچی!)

چون اینجا معمولا کسی از این حرفای مگو را نمیزنه من چیزایی که میدونم را برات میگم.

چیزی نیست که شما نتوانید یاد بگیرید مثل اغلب اعضای این سایت که در هنگام شروع چیزی نمیدانستند.

من خودم هم یه زمانی مثل شما بودم اما متاسفانه تا کسی نباشه تا یه سری نکات اصلی بگه خیلی دردسر باید تحمل کنید تا خودتون تنهایی یاد بگیرید. ولی اگه کسی باشه که هر جا گیر کردید بپرسید خیلی زودتر از اونچه تصور میکنید (البته بسته به تواناییتون) یاد میگیرید.

پسوردها و اکانتها و .... به دست آمده که تو این سایت قرار میگیره یا از طریق شیر شدن از سایتهای دیگه به دست میاد و یا از طریق هک دیتابیس مربوطه با روش مناسب بسته به نوع دیتابیس که اینا همون پسووردهای اوریجینال هستن. 

البته بعضی وقتا پسووردهای اوریجینال هم از طریق شیر شدن، ارایه میشن (بماند).

همه دیتابیسها قابلیت دسترسی یکسانی ندارند به خاطره همین هم روشهای دسترسی و حتی ممکنه زمانهای دسترسی متفاوتی داشته باشن.

اگه میخواین این روشها را که اینجا کسی به کسی یاد نمیده، باد بگیرید بهتره به سایتهای ایرانی که ماشالله روز به روز هم دارن زیاد میشن و در مورد هک دیتابیس و سرور مطلب میزارن مراجعه کنید.

من یکیشون را میگم که ازهمشون بهتره و اگه بتونی اموزشهای تصویری و ویدوییشون را دنبال کنی خودت میشی استاد همه!

سایت آشیانه به سواد من بهترین موردی بود که دیدم. تو انجمنش آموزشهای متنوع تصویری هست.

سوالی بود در خدمتم.

بدرود.

ویرایش شده توسط ---
لینک به دیدگاه
  • 0

ممنون از پاسختون @};-

آره این سایت رو دیدم....

من سوالم رو نپرسیدم تا یاد بگیرم چه جوری اکانت گیر بیارم چون اصلا وقتشو ندارم برای یاد گرفتن (صرفا یه کنجکاوی موضعی بود!)

سوالم رو بیشتر با این نیت پرسیدم که چرا برای همه سایت ها (منظورم علمی و نه صرفا اکانت دانشگاهی) پسورد پیدا نمی کنن دوستان...

که اون جوری که از جواب شما متوجه شدم اینه که احتمالا چون شیر میشه و اینا دسترسی به همه چی شاید موجود نباشه و یه چیزهای از پیش تعیین شده است؟!

و شایدم ایم این که روش های هک کردن سایتهای مختلف متفاوته

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام دوست عزیز

همانطور که دوست عزیز ما فرمودند پس از مدتی جستجو و مطالعه شما خودتون می تونید اکانت پیدا کنید.

بسته به میزان استفاده ای که از یک اکانت میشه کرد، افرادی از طریق هک مبادرت در بدست آوردن آن می کنند. معمولا برای استفاده ی تک منظوره کسی مبادرت به انجام این کار نمی کنه مگر اینکه واقعا خودش نیاز به این امر داشته باشه.

اما مهمتر از بدست آوردن اکانت نحوه ی استفاده از اونها هست. مثلا یکی از منابعی که همیشه برای انجمن دردسر ساز بوده ingentaconnect هست که افراد کمی تبحر این رو دارند که از این منبع مقاله یا کتاب دریافت کنند.

پس ممکن هست به تعریف این انجمن به مرحله استادی هم برسید اما نتونید یک مقاله از ingentaconnect بگیرید.

هک تبعات بعدی خودش رو داره و این طور نیست که هیچ گونه نظارتی انجام نشه، این احتمال هست به محض اینکه گذر شما به کشوری بخوره که قبلا سایت یا سروری از اون کشور رو هک کردید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرید.

به شکل زیر توجه کنید حتی آمار دقیق افرادی که از سایت sci-hub هم استفاده می کنند در تصویر نشان داده شده.

این سایت یکی از سایت هایی هست که الزویر ازش شکایت کرده و دمین sci-hub.io این سایت مسدود شده، مسلما افرادی که گردانندگان این سایت هستند تحت پیگرد قانونی هستند.

https://www.washingtonpost.com/news/local/wp/2016/04/28/whos-reading-millions-of-stolen-research-papers-on-the-outlaw-site-sci-hub-now-we-know/?postshare=5751461867443756&tid=ss_tw

ویرایش شده توسط ashk
لینک به دیدگاه
  • 0
  • 0

دیگه حالا این سایت زیاد بزرگنمای کرده ، سرقت علمی که به این نمیگن :D  همون سرقت هم اگه غنایم گفته بشه مشکلش حل میشه .

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.