رضا صادقی: با زبان روزه به من دروغ گفتند

Ehsan

ارسال های توصیه شده

در حالی که تهیه کننده های برنامه «ماه عسل» از پاسخ به این سوال که چرا قطعه «با اجازه خدا» رضا صادقی در انتهای این برنامه پخش نمی شود طفره می روند، این خواننده به نشانه اعتراض به رفتارهای غیرحرفه ای و بدقولی های پی در پی عوامل «ماه عسل» دوشنبه شب نسخه اصلی «با اجازه خدا» را روی اینترنت منتشر و همه کسانی را که باعث و بانی این تصمیم بودند، به خدا واگذار کرد.

استقبال گسترده مخاطبان موسیقی و دوستداران این خواننده از این قطعه خیلی زود به شبکه های اجتماعی هم کشیده و همین باعث شد «با اجازه خدا» خیلی زود دست به دست بچرخد و آمار دانلود بالایی را در این مدت زمان اندک به خود اختصاص دهد.

در چند سال اخیر و پس از موفقیت های گسترده ای که برنامه «ماه عسل» در ایام ماه مبارک در بین مردم و بینندگان تلویزیونی کسب کرده، خیلی ها برای فهمیدن نام خواننده های جدید آن لحظه شماری می کردند ولی فرق بزرگی که برنامه امسال با برنامه های گذشته داشت این بود که دیگر قرار نبود امسال مجری قبلی یعنی احسان علیخانی، در آن حضور داشته باشد و بنا بر صلاحدید مدیران ارشد شبکه 3، علی ضیاء جایگزین او شده بود.

100426_535.jpg

با این وجود پیش بینی حضور چهره های شاخص عرصه موسیقی به عنوان خواننده تیتراژ این برنامه باعث شد خیلی ها از طریق جراید و رسانه پیگیر اخبار «ماه عسل» باشند.

علامت سوال ها تا لحظه آخر

تا دو ساعت مانده به روی آنتن رفتن قسمت اول این برنامه، همچنان شک و تردیدها در مورد خواننده تیتراژ این برنامه وجود داشت و مدیران و تهیه کنندگان آن هنوز به صورت قاطع، نتوانسته بودند به جمع بندی درستی برسند و از بین قطعات ساخته شده، یکی را انتخاب کنند.

اما به نظر می رسد داستان سفارش قطعات این پروژه به چند خواننده به صورت همزمان و جلب رضایت همه آنها مبنی بر اینکه: «قطعا خواننده تیتراژ هستی و هیچ گزینه دیگری وجود ندارد» از جمله ماجراهایی باشد که به مرور زمان بالاخره رسانه ای و پشت پرده انتخاب خواننده تیتراژ این برنامه خبرساز شود.

صادقی، بنیامین، حلالی، محمد علیزاده ...

گویا تهیه کننده های برنامه با چهره هایی چون صادقی و بنیامین و عبدالرضا هلالی و حتی محمد علیزاده وارد مذاکره شده بودند و از هر کدام از این چهره ها برای حضور در این برنامه دعوت کرده بودند. طریق این همکاری هم به زبان عامیانه اینطور بود که هر کدام از این هنرمندان نسخه نهایی قطعاتشان را تحویل می دادند تا تهیه کنندگان و مدیران شبکه 3 از بین آنها انتخاب کنند که کدام قطعه به عنوان تیتراژ برنامه مورد استفاده قرار بگیرد.

پایان این سناریوی پیچیده این بود که تیتراژ ابتدایی به بنیامین بهادری ختم شود. از سوی دیگر هم گفته می شد قطعه رضا صادقی پس از دو اصلاحیه به عنوان تیتراژ انتهایی «ماه عسل» از شب دوم ماه مبارک پخش خواهد شد اما این اتفاق نیفتاد و دیگر هیچ کدام از مسئولان و مدیران شبکه 3 و تهیه کنندگان «ماه عسل» در شب های بعد حاضر به اظهار نظر در مورد آخر و عاقبت بقیه قطعه ها علی الخصوص قطعه رضا صادقی نشدند تا این خواننده در اقدامی جالب توجه قطعه اش را در سایت های اینترنتی منتشر کند.

پول خودمان را هم برنمی گردانند

اسدیان مدیر اجرایی کنسرت مشکی پوشان درباره این ماجرا می گوید: «ما برای خواندن این قطعه هیچ هزینه ای را تا این لحظه دریافت نکرده ایم و با توجه به اینکه دوستان هر روز زنگ می زدند و با خواهش و تمنا خواستار دریافت نسخه نهایی می شدند، هیچ صحبت مالی نشد و حتی پول تنظیم کننده اثر را هم از جیب پرداخت کرده ایم.

بعد از همه این اتفاق ها و بازی هایی که خودمانهم نفهمیدیم از کجا نشات گرفته بود، نه دستمزدی بابت این کار به رضا تعلق گرفت و نه اینکه هزینه ای که از جیب برای تنظیم پرداخت شده بود، به ما برگرداندند.

دوستان دیگر تلفن های من را جواب ندادند. ظاهرا خودشان هم فهمیده اند که چه اشتباهی را مرتکب شده اند. به هر حال این اتفاقات هم گذری است و می گذرد اما متاسفانه همین رفتارهاست که باعث می شود نگاه هنرمندان در مورد برخی مسائل و برخی انتخاب ها تا این حد بد و سیاه شود.

قطعا از این به بعد در همکاری با آدم ها و شخصیت ها بیشتر و دقیق تر خواهیم بود و همه سعی مان بر این خواهد بود که با افراد کاربلد و حرفه ای همکاری کنیم و با اشخاصی که به محض ورود می گویند: «آقای صادقی چند؟!» طرف حساب نشویم.»

100427_753.jpg

صادقی: «نذر داشتم سر سفره افطاری مردم باشم»

به رغم اتفاقاتی که رخ داده خود رضا صادقی حاضر به صحبت درباره جزییات این ماجرا نشد و فقط به گفتن چند جمله که به قول خودش «حرف دل» است اکتفا کرد: «می دانی من با چه چیزی مشکل دارم؟ اصلا اینکه چرا کار من پخش شده یا نشده برای من مهم نیست.

اینکه چرا در روز اول دوستان باید با زبان روزه به من بگویند که کارت در روزهای بعدی پخش می شود. باور کنید نیازی به این بازی ها نبود. من نذر داشتم که پای سفره افطار مردم باشم ولی ظاهرا قسمت نبوده. ولی اینکه با زبان روزه به من درباره آینده دروغ گفته شد، اذیتم می کند. خدا همه ما را به راه راست هدایت کند.»

صادقی درباره پخش اینترنتی این قطعه نیز گفت: «بعضی قطعات را باید سر سفره افطار گوش کرد و شنید مثل «ربنا». این کار هم برای ماه رمضان ساخته شده بود و اگر زمان می گذشت دیگر نمی شد آن حس اصلی را از آن گرفت. به خاطر همین دل را به دریا زدم و آن را منتشر کردم تا اولا پیش دوستان و همراهان ساده و صبورم شرمنده نباشم، ثانیا در لحظه مقدس افطاری حضوری کوچک و کمرنگ را در کنار سفره های مردم داشته باشم. خدا آن بالاست و از نیت قلبی من خبردارد. بگذار بنده هایش فکر کنند آدم زرنگه قصه هستند.»

این خواننده در انتهای صحبت هایش هم اظهار داشت: «من به دلیل قبول وحضور در این برنامه، به دوستان خوب قدرشناسم در برنامه «سیمرغ» شبکه دو جواب منفی دادم. دوستان خوبم هم به من پیشنهاد اجرا دادند و هم خواندن ترانه تیتراژ که من به واسطه احساس خوبی که نسبت به پیشینه «ماه عسل» داشتم، از آنها عذرخواهی کردم. همین جا باید اعتراف کنم که جواب صداقت آنها این نبود و من اشتباه کردم با آنها همکاری نکردم. آنها حداقل برای من احترام قائل بودند و بسیار روراست و منطقی با من برخورد کردند. امیدوارم حلالم کنند.»

تهیه کننده ماه عسل:

«صدایتان قطع و وصل می شود!»

پیگیری برای شنیدن اظهار نظر یکی از تهیه کنندگان «ماه عسل» در تماس های مکرر با مجید یوسفی، به جایی ختم نشد و ایشان هر بار که ارتباط برقرار می شد با گفتن: «صدایتان قطع و وصل می شود!» از پاسخ دادن به شبهات پیش آمده امتناع کردند تا این گزارش بدون هرگونه اظهار نظر رسمی از سوی عوامل ماه عسل به پایان برسد.

100428_832.jpg

قصه از کجا شروع شد؟

چیزی که در این بین بیش از هر چیز دیگری عجیب به نظر می رسد نوع مذاکرات عوامل این برنامه برای جلب رضایت هنرمندان عرصه پاپ برای حضور در برنامه شان بود.

محمد اسدیان (از نزدیکان صادقی و مدیر اجرایی ارکستر مشکی پوشان) در این باره می گوید: «چندین و چند بار تهیه کننده های برنامه خواستار جلسه حضور با رضا در منزل شخصی اش شدند. رضا هم به رغم مشغله کاری فراوان قبول کرد که در این جلسه ها حضور پیدا کند. دوستان در چندین مرحله به منزل صادقی آمدند و با خواهش و تمنا خواستند که این همکاری شکل بگیرد. آنها با گفتن جمله هایی چون «ما به برند تو در این برنامه احتیاج داریم» و «چون احسان علیخانی هم در این برنامه حضور ندارد وجود تو باعث سنگینی برنامه می شود» رضا را مجاب کردند که این همکاری شکل بگیرد.

رضا هم در یک جمله به آنها گفت که این قطعه نذری من برای ازدواجم است و دوست دارم امسال سی شب سر سفره افطار مردم باشد. جالب اینجاست که دوستان تهیه کننده در ابتدای بحث و به محض ورود به منزل صادقی و بعد از سلام و احوالپرسی در رفتاری دور از شأن به رضا گفتند: «خوب آقای صادقی چند؟!» رضا هم سرش را پایین انداخت و فقط با لبخند جواب آنها را داد.

برگرفته از سایت بالاترین ها به منبع سایت خبری تماشا

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.