mahdi109

کاربر رسمی
 • تعداد ارسال ها

  342
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

فعالیت های امتیازی

 1. پسندیدن
  mahdi109 از mohsencivileng یک واکنش گرفت در sciencedirect   
  دوستان گرامی لایک یادتون نره...


 2. پسندیدن
  mahdi109 از سیمرغ یک واکنش گرفت در مسابقه عکس نوروز   
  من و سفره ی هفت سین ام، در کنار رقص سایه ها...
  رشت- نوروز 92
   

 3. پسندیدن
  mahdi109 از whisper sky یک واکنش گرفت در درخواست راهنمایی درباره ی cisco any connect.   
  سلام دوستان
  من دنبال برنامه ی cisco any connect می گردم. میگن این نرم افزار برای اتصال به وی پی ان هاست ولی هر چی تو اینترنت سرچ کدم نتنستم لینک دانلود مناسب این برنامه رو پیدا کنم.
  لطفا اگه کسی این برنامه رو داره لینک دانلودی چیزی در اختیارم بذاره و یا یه راهنمایی ای دربارش بکنه...
  منون
 4. پسندیدن
  mahdi109 از *Kid یک واکنش گرفت در درخواست راهنمایی درباره ی cisco any connect.   
  سلام دوستان
  من دنبال برنامه ی cisco any connect می گردم. میگن این نرم افزار برای اتصال به وی پی ان هاست ولی هر چی تو اینترنت سرچ کدم نتنستم لینک دانلود مناسب این برنامه رو پیدا کنم.
  لطفا اگه کسی این برنامه رو داره لینک دانلودی چیزی در اختیارم بذاره و یا یه راهنمایی ای دربارش بکنه...
  منون
 5. پسندیدن
  mahdi109 از abdelmohsen1 یک واکنش گرفت در Oxford Journals   
  Oxford Journals Online  http://www.oxfordjournals.org   

  دوستان لایک یادتون نره...


 6. پسندیدن
  mahdi109 از esbestan یک واکنش گرفت در DeAnza College 2   
  DeAnza College
   
  http://ezproxy.fhda.edu:2048/login
  http://ezproxy.fhda.edu:2048/logout
   
   
  EBSCOhost
  LexisNexis
  ProQuest New Platform
  Gale/Infotrac/PowerSearch Databases
  ARTstor
  CQ Researcher
  Encyclopedia Britannica
  CollegeSource
  CountryWatch
  Learning Express
  netLibrary
  Rand California Statistics
  The Vault
   

  دوستان گرامی لایک یادتون نره...
 7. پسندیدن
  mahdi109 از esbestan یک واکنش گرفت در مسابقه عکس نوروز   
  من و سفره ی هفت سین ام، در کنار رقص سایه ها...
  رشت- نوروز 92
   

 8. پسندیدن
  mahdi109 از *Kid یک واکنش گرفت در sciencedirect   
  دوستان گرامی لایک یادتون نره...


 9. پسندیدن
  mahdi109 از *Kid یک واکنش گرفت در مسابقه عکس نوروز   
  آقا عکس ها رو کجا باید آپ کنیم؟؟
 10. پسندیدن
  mahdi109 از *Kid یک واکنش گرفت در مسابقه عکس نوروز   
  موزه ی چای- لاهیجان
  نوروز 92
   

 11. پسندیدن
  mahdi109 از *Kid یک واکنش گرفت در مسابقه عکس نوروز   
  من و سفره ی هفت سین ام، در کنار رقص سایه ها...
  رشت- نوروز 92
   

 12. پسندیدن
  mahdi109 از samimehr یک واکنش گرفت در Online Access to Research in the Environment (OARE)   
  Database
  http://oare.oaresciences.org/content/en/journalList_print.php
   
   
   
  http://oare.oaresciences.org/content/en/journals.php
   
   

   
  لایک یادتون نره...
 13. پسندیدن
  mahdi109 از f biglari یک واکنش گرفت در Physicians MD Consult to find clinical answers   
  Physicians log over 1.7 million searches each month on MD Consult to find clinical answers
   
   
   

  http://www.mdconsult.com/php/402908752-535/home.html

   
   
   

  دوستان لایک یادتون نره...


 14. پسندیدن
  mahdi109 از کیوان یک واکنش گرفت در مسابقه عکس نوروز   
  من و سفره ی هفت سین ام، در کنار رقص سایه ها...
  رشت- نوروز 92
   

 15. پسندیدن
  mahdi109 از anahita0021 یک واکنش گرفت در Saint Leo University   
  Saint Leo University
   
  Login:
  http://ezproxy.saintleo.edu/login

   
  Logout:
  http://ezproxy.saintleo.edu/logout
 16. پسندیدن
  mahdi109 از 89452011 یک واکنش گرفت در Saint Leo University   
  Saint Leo University
   
  Login:
  http://ezproxy.saintleo.edu/login

   
  Logout:
  http://ezproxy.saintleo.edu/logout
 17. پسندیدن
  mahdi109 از sarfraz3 یک واکنش گرفت در همه چیز درباره اولین خودکار ایرانی بیک!   
  احتمالا هیچ ایرانی نیست که حداقل یک بار خودکار بیک در دستش نگرفته باشد و با آن آشنا نباشد، کسی را سراغ دارید که نامی جز بیک برای خودکار بیاورد؟ علی اکبر رفوگران کسی است که نام خودکار را برای این نوشت افزار گذاشت؛ نامی که به گفته خودش، اسم مناسبی برای این وسیله نوشتنی نیست! علی اکبر رفوگران، پدر خودکار ایران، موسس کارخانه خودکار و عطر بیک و مداد سوسمارنشان است.
  اولین نوآوری:
  اوایل سال 1330 در حالی که ازدواج کرده بودم و تازه تشکیل زندگی داده بودم، پیش پدرم شاگردی می کردم. پدرم یک محموله بزرگ مداد ژاپنی خریده بود. آن زمان اجناس ژاپنی کیفیت خوبی نداشتند و پرطرفدار نبودند. همان موقع فکر کردم چه کار کنم این مدادها به فروش برسند تا هم پدرم از دست آنها خلاص شود هم خودم بتوانم پولی به دست بیاورم و جلوی پدر و همسرم خودی نشان بدهم. دیدم می توان کاری کرد که این مدادها بچه پسند شوند.
  غروب آن روز به کارگاه یک جوان ارمنی که قالب ساز بود رفتم و از او خواستم قالب کله عصا بسازد که وقتی روی مداد قرار می گیرد، مداد به شکل یک عصای کوچک در بیاید و قالب کوچکی هم بسازد که به وسیله آن، 2 مداد روی هم سوار شوند. او ایده ام را به خوبی اجرا کرد و مداد در واقع عصایی به طول 2 مداد با منگوله ای در قسمت بالا خیلی زیبا و بچه پسند شد و مطمئن شدم که با سود فروش آنها، می توانم سرمایه خوبی دست و پا کنم. فردا صبح نزد پدرم رفتم و همه مدادها را خریدم. فکر کرد دیوانه شده ام، ولی با اصرار من، مدادها را فروخت و من هم تغییراتی که در نظرم بود روی مدادها اجرا کردم و در طول چند روز، همه مدادها را فروختم و پول خوبی به دست آوردم. بعد از آن، تصمیم گرفتم تجارت کنم و چون پدرم به اصطلاح بنکداری می کرد و به تجارت خارجی رضایت نمی داد، از او جدا شدم و در بازار بین الحرمین پاساژ مهتاش، یک مغازه خریدم و شروع به کار کردم.
  سال 1375 کارخانه عطر بیک را از فرانسه خریداری کردم. علت اصرار من برای تهیه عطر در ایران، این بود که اول از همه مخارج گمرکی واردات عطر به ایران زیاد است و تولید آن در ایران قیمت را پایین می آورد، دوم اینکه کشور ما جمعیت جوان زیادی دارد که شاید همه آنها قدرت خرید عطرهای گران قیمت خارجی را نداشته باشند و من می دانستم می توانم محصولی با کیفیت عطرهای گران قیمت خارجی را با قیمت بسیار کمتر در ایران تولید کنم
  تا اینها را نفروختی، مغازه نیا؛
  وقتی از پدرم جدا شدم، سرمایه کمی داشتم که برای کارهای بزرگ کفایت نمی کرد. جنگ جهانی تازه تمام شده بود و آلمان از ویرانه ای بلند شده بود و کارخانه ها یکی یکی شروع به کار کرده بودند. من مکاتباتم را با آنها آغاز کردم و هر روز کاتالوگ ها و نمونه های مختلفی به دستم می رسید و حسرت می خوردم که چرا نمی توانم روی آنها کار کنم تا این که کاتالوگ یک عکس برگردان به دستم رسید، همان موقع یک طرح جالب به ذهنم رسید؛
  پیش یک استاد خطاط رفتم و جمله «فا الله خیروحافظا و هو ارحم الراحمین» را دادم به خط زیبا بنویسد، دوتا طاووس هم از کتاب بریدم و کنارش گذاشتم و آن را داخل پاکت گذاشتم و یک نامه هم ضمیمه اش کردم که 10 هزار عدد از این طرح برایم چاپ کنید. فرستادم رفت و تا یک ماه خبری نشد. ماجرا را به کلی فراموش کرده بودم و مشغول کارهای خودم بودم تا این که یک کارتن از آلمان به دستم رسید. وقتی آن را باز کردم، طرحم را به صورت عکس برگردان چاپ کرده بودند.
  به شاگردم هزارتا از این عکس برگردان ها را دادم و گفتم تا اینها را نفروختی، مغازه نیا، اگر یک ماه هم طول کشید، اشکالی ندارد. شما مرخصی تا اینها را بفروشی. چند ساعت بعد برگشت و گفت همه را فروختم! من قیمت هر برچسب را 5 ریال گذاشته بودم و در عرض چند روز همه را فروختیم تا این که یک بسته دیگر رسید. همین طور هفته به هفته یک بسته 10 هزار تایی می رسید و ما کلی تعجب کرده بودیم! تقریبا با آخرین بسته ها یک نامه هم از آن شرکت آلمانی به دستمان رسید که گفته بود چون قیمت 10 هزار تا از این برچسب ها با 200 هزار تای آنها یکی بود، برایتان 200 هزار تا چاپ کردیم و شما پول 10 هزار تا را بدهید. با این وجود شرایط جوری بود که به صورت باور نکردنی سود کردیم، چون ما به ازای هر 10 برچسب باید یک ریال به شرکت می دادیم و اگر این نامه همان روزهای اول به دستمان می رسید، قطعا قیمت را خیلی پایین تر می گذاشتم.
  از خودنویس به خودکار:
  من قبل از این که به فکر تولید خودکار باشم، چون هنوز خودنویس وسیله رایج نوشتن بود، درصدد تولید خودنویس در ایران برآمدم. ساخت خودنویس با همه سادگی ظاهری اش، تجربه کافی و آشنایی به تکنیک پیچیده تولید آن را طلب می کند که آن موقع بدون کمک خارجی ها، دستیابی به آن محال بود. من نمایندگی یک خودنویس را داشتم به نام «لوکسور» که کارخانه اش در هایدلبرگ آلمان بود. به آنجا رفتم و با رئیس کارخانه لوکسور ملاقات کردم. وقتی قصد خود م برای تولید خودنویس با مشارکت او در ایران را گفتم، هیکل درشت اش را از روی صندلی بلند کرد و قلمی را که در دست داشت به شدت روی زمین کوبید و گفت، شما کشورهایی که مواد اولیه دارید، اگر بخواهید تولید کننده هم باشید، پس ما چه باید بکنیم؟ بعد از آن هم دیگر به نامه های من پاسخ نداد و من را از نمایندگی خلع کرد.
  برچسب ها غوغا کرد:
  با این طرح و طرح دعای «وان یکاد» و چند طرح دیگر، کارمان به شدت رونق گرفت و طوری شد که فرصت نمی کردیم حتی مشتری را جواب بدهیم و تا بازاری ها بفهمند که این برچسب ها چیست و از کجا می آید توانستم سرمایه خوبی به دست بیاورم. بعد از مدتی پدرم موافقت کرد تا دوباره با هم کار کنیم و کار تجارت و واردات را به کارش اضافه کنیم و من و پدر و برادربزرگم شرکتی تأسیس کردیم و کالاهای مختلفی در آن تولید و وارد کردیم.
  اجازه تولید خودکار را گرفتم:
  در پاریس به کمک آقای لوک به دیدار آقای بیک، موسس و رئیس کارخانه بیک رفتم. بدون مقدمه گفت: آقای رفوگران چه کاری می توانم برایتان بکنم؟ من که از قبل برای این لحظه خودم را آماده کرده بودم و یک کیف پر از پول که چشم هر کسی را خیره می کرد با خود برده بودم را باز کردم و به او گفتم: « آقای بیک، یک ماشین تزریق پلاستیک از آنها که اضافه دارید به اضافه یک قالب خودکار دسته دوم به من بفروشید و پولش را همین الان بردارید، من می برم تهران اگر توانستم تولید را به سطحی برسانم که مورد رضایت شما باشد، اجازه تولید خودکار بیک در ایران را به من بدهید، اگر نتوانستم ماشین تزریق را نگه می دارم و قالب را به شما برمی گردانم تا سر فرصت به هر کس خواستید بفروشید و بعدا پولش را به من بدهید.»
  آقای بیک که چشمش به اسکناس ها افتاده بود و مطمئن بودم نمی تواند دل از آنها بکند، لبخندی زد و گفت این پشتکار را به شما تبریک می گویم.
  بعد از پیروزی انقلاب طی اتفاقاتی وداع تلخی با خودکار بیک و کارخانه ای که خودم سنگ بنایش را گذاشته بودم داشتم و الان حس پدری را که فرزندش را از دست داده باشد دارم. آن روزها خودکار بیک حرف اول را در ایران می زد؛ اما حالا خودکارهای چینی جای یک تولید ملی را گرفته اند و کارخانه بیک با تولید کمی مشغول فعالیت است.
  حجره ای که خرج ما را نمی داد:
  حجره پدرم فقط 12 متر بود و واقعا گنجایش 3 نفر را نداشت، هرچند با اضافه کردن واردات و ثبت نمایندگی بیک به بیشتر شدن درآمد کمک کرده بودم؛ اما روح بلندپروازانه من و کارخانه فعال بیک من را به فکر تولید خودکار در ایران انداخت. پدرم را متقاعد کردم به فرانسه برویم و از بیک بخواهیم که اجازه تولید خودکار بیک را در ایران به ما بدهد، ابتدا او راضی نمی شد؛ اما وقتی اصرار من را دید بالاخره با اکراه رضایت داد در یک سفر طولانی و مخاطره انگیز از راه عراق، اردن، سوریه و لبنان، ایتالیا و آلمان به فرانسه رسیدیم که خود سفرمان یک دنیا خاطره و داستان دارد که همه آنها را کتاب خاطراتم آورده ام.
  خودکار، خودکار شد:
  زمانی که هنوز قلم، سرقلم، مداد و خودنویس ابزار نوشتن بودند و کسی خودکار را نمی شناخت یک روز دلالی نمونه ای را برای فروش به حجره پدرم آورد که همان خودکار بیک بود. نمونه را به پدرم نشان داد، پدرم گفت چطور کار می کند؟ جوهر را چطور توی آن می ریزند؟ و من هم که می دانستم این نوشت افزار چیست، گفتم خودکار است و نیازی به ریختن جوهر در آن ندارد.
  جالب است که از آن به بعد نام خودکار روی آن باقی ماند با این که اصلا اسم جالبی برای آن نیست و می توانست اسم دیگری داشته باشد. نماینده خودکار بیک فردی به نام کلیمیان بود و ما از او خودکارهای بیک فرانسوی را می خریدیم و پخش می کردیم. سه سال بود که خودکار به ایران آمده بود و کمتر طرفدار داشت، در کل این سال ها 500 هزار تا از آن هم فروش نرفته بود. همان روزها رئیس صادرات بیک فرانسه به ایران آمده بود. پسرکلیمیان از من خواست به واسطه آشنایی ام با زبان خارجی او را در بازار بچرخانم. این آقا که اسمش لوک بود، حین گردش در بازار به من گفت چطور می توانیم کاری کنیم که فروش خودکار بیک در ایران بالا برود؟
  به او گفتم نوشته ای از آقای کلیمیان بگیرید که حداقل تا 10 سال این کالا را به کسی جز ما نفروشد من قول می دهم امسال فروش آن را به 2 میلیون برسانم. او گفت کلیمیان به شما چند می فروشد؟ گفتم 8ریال گفت عجب دلال گران قیمتی و دیگر چیزی نگفت.
  وقتی به پاریس برگشت از نماینده تبلیغات «شرکت آگهی زیبا» با تلگراف وضع اعتباری ما را سوال کرد وضع اعتباری ما را سوال کرد و جوابی را که دریافت کرد این بود که ما حاضریم برای آنها چک سفید امضا بدهیم.
  این بود که آقای لوک تلگرافی فرستاد و گفت از این به بعد نماینده خودکار بیک در ایران شما هستید و باید مستقیما سفارش های خود را به ما بدهید. وقتی پدرم از ماجرا باخبر شد، نه تنها خوشحال نشد، بلکه برافروخته شد و گفت من این کار را نمی کنم. به او گفتم بیک فرانسه تصمیم خودش را گرفته و اگر ما قبول نکنیم، به کس دیگری می دهد. پدرم در صورتی رضایت داد ما نماینده بیک شویم که با توافق کلیمیان مبلغ 100هزار تومان به آنها بدهیم که پول هنگفتی بود و اینطور بود که ما نماینده بیک در ایران شدیم.
  شرکت قلم خودکار:
  وقتی به ایران برگشتیم، شرکتی تشکیل دادیم به نام شرکت صنعتی «قلم خودکار»، به این ترتیب که پدرم 34درصد، برادر بزرگم (حاج عباس)، 33درصد و من 33 درصد سهام داشتیم. با خرید یک قطعه زمین در تهران نو با سرعت ساخت کارخانه را شروع کردیم و وقتی ماشین ها به تهران رسید، همه چیز آماده بود. 3 ماه طول کشید تا اولین محصول به دست آمد. در آن روزگار افراد تحصیل کرده فنی بسیار کم بودند. دستگاه تزریق پلاستیک که امروزه از ساده ترین دستگاه هاست، برای ما آن روزها غولی بود. به هر حال به هر زحمتی بود، یک شاخه از تولیدات خود را به فرانسه فرستادیم و جالب این که تلگراف آمد آقای بیک گفته اند از رفوگران بپرسید چه کار کرده که چنین محصول خوبی تولید کرده است و چه موادی مصرف کرده اند که خودکار به این با کیفیتی ساخته اند و این تلگراف شادی بخش به منز له جواز کار ما محسوب می شد و از این جا به بعد را دیگر همه می دانند که چطور خودکار بیک همدم همه ایرانیان شد و ما میلیون ها خودکار تولید کردیم.
  کارخانه مدادسازی:
  پس از چند سال که من مشغول تولید خودکار بودم توسط شخصی پیشنهاد خرید کارخانه مداد به من شد. این کارخانه مدادسازی را شخصی به نام «فرمانفرمائیان» برای دامادش وارد ایران کرده بود؛ ولی او نتوانسته بود کارخانه را بچرخاند و کارخانه بلااستفاده مانده و متروکه شده بود. من این کارخانه را به تنهایی و این بار بدون کمک پدر و برادرم خریدم و چون آن زمان مداد سوسمارنشان از کارخانه «فابرکاستل» آلمان به ایران وارد می شد و بسیار رواج داشت، من به فکر تولید آن در ایران افتادم. این بار به آلمان رفتم و طی یک مرحله دشوار با راضی کردن روسای فابرکاستل آلمان که آن هم شرح اش بسیار مفصل است، امتیاز ساخت آن را گرفتم. مداد سوسمار را با همان کیفیت مداد ساخت آلمان در ایران تولید کردم و این مداد هم سال ها حرف اول را در بازار می زد و مثل خودکار بیک در همه ایران شهرت خوبی داشت تا این که بعد از پیروزی انقلاب آن را به برادرزاده ام واگذار کردم.
  وداع تلخ با خودکار بیک:
  بعد از انقلاب طی اتفاقاتی وداع تلخی با خودکار بیک و کارخانه ای که خودم سنگ بنایش را گذاشته بودم داشتم و الان حس پدری را که فرزندش را از دست داده باشد دارم. آن روزها خودکار بیک حرف اول را در ایران می زد؛ اما حالا خودکارهای چینی جای یک تولید ملی را گرفته اند.
  حالا ما یک عطر باکیفیت جهانی در ایران تولید می کنیم که جز با همکاری و مدیریت آقای کاتوزیان میسر نمی شد. کارخانه عطر بیک قرار بود به سنگاپور یا مالزی برود، ولی ما نه تنها از رفتن آن به کشور دیگر جلوگیری کردیم، بلکه باعث شدیم این عطر به ایران بیاید و برای مردم خودمان تولید کار شود و آنها با قیمت بسیار کمتری، یک عطر خوب داشته باشند.
 18. پسندیدن
  mahdi109 از panjere.y یک واکنش گرفت در DeAnza College 2   
  DeAnza College
   
  http://ezproxy.fhda.edu:2048/login
  http://ezproxy.fhda.edu:2048/logout
   
   
  EBSCOhost
  LexisNexis
  ProQuest New Platform
  Gale/Infotrac/PowerSearch Databases
  ARTstor
  CQ Researcher
  Encyclopedia Britannica
  CollegeSource
  CountryWatch
  Learning Express
  netLibrary
  Rand California Statistics
  The Vault
   

  دوستان گرامی لایک یادتون نره...
 19. پسندیدن
  mahdi109 از mytooth یک واکنش گرفت در sciencedirect   
  thanks...................
 20. پسندیدن
  mahdi109 از zavareianab یک واکنش گرفت در four University IP & Port   
  Lanzhou University
  Guangzhou Auto College ,South China University of Technology
  Beijing Institute of Civil Engineering and Architecture
   
   
  AMS
  AIP
  American Physical Society
  ACS
  ACM Digital Library
  AGU
  ASCE
  Annual Reviews
  CELL PRESS 9
  BIOSIS Previews (
  BMJ
  Elsevier (ScienceDirect)
  EEBO
  ECCO
  Emerald
  Embase
  EBSCO
  SciFinder
  ESI(Essential Science Indicators)
  IOP
  IEEE/IET Electronic Library
  Journal Citation Reports on the Web(JCR)
  Journal Storage(JSTOR)
  MDConsult
  RSC (Royal Society of Chemistry
  Springer LINK
  Science Online
  SAGE
  SIAM
  Web of Science
  Taylor & Francis ST
   

 21. پسندیدن
  mahdi109 از mohammad605 یک واکنش گرفت در DeAnza College 2   
  DeAnza College
   
  http://ezproxy.fhda.edu:2048/login
  http://ezproxy.fhda.edu:2048/logout
   
   
  EBSCOhost
  LexisNexis
  ProQuest New Platform
  Gale/Infotrac/PowerSearch Databases
  ARTstor
  CQ Researcher
  Encyclopedia Britannica
  CollegeSource
  CountryWatch
  Learning Express
  netLibrary
  Rand California Statistics
  The Vault
   

  دوستان گرامی لایک یادتون نره...
 22. پسندیدن
  mahdi109 از ahad یک واکنش گرفت در ProQuest   
  ProQuest Fresh
  http://search.proquest.com/index


   

  دوستان لایک یادتون نره...


 23. پسندیدن
  mahdi109 از Heidari یک واکنش گرفت در EBSCO   
  EBSCO Support Site
   
  http://search.ebscohost.com/
   

  دوستان گرامی لایک یادتون نره...
 24. پسندیدن
  mahdi109 از Unknown یک واکنش گرفت در sciencedirect   
  دوستان گرامی لایک یادتون نره...


 25. پسندیدن
  mahdi109 از s_jafary68 یک واکنش گرفت در Chulalongkorn University Access to KARGER   
  اوكي