آموزش نرم افزاری که شما را یک قدم به Accept مقاله در مجلات معتبر نزدیک می کند!

ارسال های توصیه شده

هم تشکر فراوان می کنم از آقا رامین بابت تاپیکشون و هم ترانه خانم برای آموزش نرم افزار @};- @};- *-:)

من هم از این نرم افزار استفاده کردم. جالبه که بگم اختلاف درصد گزارش این نرم افزار با نرم افزار معروف iThenticate در حدود 3 الی 5 درصد بود (البته برای یکی دو مقاله ای که چک کردیم).

و با توجه به اینکه اغلب نرم افزارها پولی هستن این نرم افزار می تونه گزینه خوبی باشه برای بررسی پلاجیاریزم مقالات خودمون.

لینک به دیدگاه

من برای اولین بار که add رو زدم مقاله مورد نظرم رو تونستم آپلود کنم ولی الان بعد از اینکه مقاله انتخاب می کنم سریع یک پنجره ای باز میشه و مقاله آپلود نمی شه. اونقدر هم پنجره سریع بسته می شه نمی شه خوندش. چیکار باید کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت تمامی دوستان

تشکر از ترانه خانم

من سایتی که معرفی کردید رو رفتم. به نظر خیلی جالبه... اما این سوال برام پیش اومد که مقاله رو بر طبق چه دیتابیسهایی چک میکنه؟؟

مثلا من میخوام بدونم مقالات ساینس رو ساپورت میکنه؟؟ چه رشته هایی؟؟ در مورد ASCE یا Concrete.org چی؟؟

یا شاید یه روش دیگه داره برای کنترل دزدی ادبی؟؟

خودم نتیجه ای نگرفتم... @};-

لینک به دیدگاه

من برای اولین بار که add رو زدم مقاله مورد نظرم رو تونستم آپلود کنم ولی الان بعد از اینکه مقاله انتخاب می کنم سریع یک پنجره ای باز میشه و مقاله آپلود نمی شه. اونقدر هم پنجره سریع بسته می شه نمی شه خوندش. چیکار باید کنم؟

من سوالتون رو خوب متوجه نشدم ولی 2 تا جواب داره:

1- اگه بار اول گزارش کامل پلاجیاریسم رو گرفتید و برای بار دوم می خواهید مقاله ای آپلود کنید و پیغام خطا داد: به این علت است که روزی یکدونه مقاله می تونید چک کنید.

2- اما اگر برای بار اول زمانیکه گزینه Add رو برای آپلود می زنید و به جای آپلود شدن پیغام خطا میده: به خاطر این هست که نرم افزار Net Framework در سیستم شما نصب نشده و یا ورژن اون متناسب با این نرم افزار نیست.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت تمامی دوستان

تشکر از ترانه خانم

من سایتی که معرفی کردید رو رفتم. به نظر خیلی جالبه... اما این سوال برام پیش اومد که مقاله رو بر طبق چه دیتابیسهایی چک میکنه؟؟

مثلا من میخوام بدونم مقالات ساینس رو ساپورت میکنه؟؟ چه رشته هایی؟؟ در مورد ASCE یا Concrete.org چی؟؟

یا شاید یه روش دیگه داره برای کنترل دزدی ادبی؟؟

خودم نتیجه ای نگرفتم... @};-

این سایت بر پایه گوگل اسکولار مقالات را چک می کنه. از اونجایی که گوگل اسکولار مقالات ساینس رو هم پوشش می ده پس ساینس هم شاملش میشه. تو تجربه ای که خودم داشتم، یکی از لینکهایی که تو گزارش داده بود، مربوط به یک مقاله تو ساینس دایرکت بود. که با کلیک بر روی اون به اصل مقاله رسیدم (البته دسترسی دانلود داشتم). تا آنجایی که اطلاع دارم، اغلب ناشران تو گوگل اسکولار مقاله هاشون نمایه میشه.

در مورد رشته ها هم زمانیکه شما یک مقاله Add می کنید از شما می خواد که Category مقالتون رو مشخص کنید و تو لیست رشته ها شما می تونید رشته های هنر، زبانهای مختلف، مهندسی، علوم پایه، پزشکی، ورزشی, علوم اجتماعی و روانشناسی و... را مشاهده کنید.

امیدوارم که این نرم افزار برای شما و باقی دوستان کارامد باشه @};-

لینک به دیدگاه

این سایت بر پایه گوگل اسکولار مقالات را چک می کنه. از اونجایی که گوگل اسکولار مقالات ساینس رو هم پوشش می ده پس ساینس هم شاملش میشه. تو تجربه ای که خودم داشتم، یکی از لینکهایی که تو گزارش داده بود، مربوط به یک مقاله تو ساینس دایرکت بود. که با کلیک بر روی اون به اصل مقاله رسیدم (البته دسترسی دانلود داشتم). تا آنجایی که اطلاع دارم، اغلب ناشران تو گوگل اسکولار مقاله هاشون نمایه میشه.

در مورد رشته ها هم زمانیکه شما یک مقاله Add می کنید از شما می خواد که Category مقالتون رو مشخص کنید و تو لیست رشته ها شما می تونید رشته های هنر، زبانهای مختلف، مهندسی، علوم پایه، پزشکی، ورزشی, علوم اجتماعی و روانشناسی و... را مشاهده کنید.

امیدوارم که این نرم افزار برای شما و باقی دوستان کارامد باشه @};-

ممنون از توضیحتون @};- @};- ... ولی من منظورم پایگاه های اطلاعاتی بود. گوگل اسکولار که موتور جستجوه...

به نظرم بعیده که بر اساس گوگل اسکولار مقالات رو چک کنه. اگه اینطور باشه یعنی همه دیتابیسهای آمریکایی، اروپایی، چینی و ... (تقریبا همه زبانها!!) + حتی تعداد زیادی مقالات کنفرانسی رو پوشش میده!!

اگه اینجوری باشه که محاله رایگان بودنش!! و همچنین خیلی خیلی باید قدر باشه!

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحتون @};- @};- ... ولی من منظورم پایگاه های اطلاعاتی بود. گوگل اسکولار که موتور جستجوه...

به نظرم بعیده که بر اساس گوگل اسکولار مقالات رو چک کنه. اگه اینطور باشه یعنی همه دیتابیسهای آمریکایی، اروپایی، چینی و ... (تقریبا همه زبانها!!) + حتی تعداد زیادی مقالات کنفرانسی رو پوشش میده!!

اگه اینجوری باشه که محاله رایگان بودنش!! و همچنین خیلی خیلی باید قدر باشه!

در نرم افزارهایی مثل iThenticate جستجو بر اساس بانک اطلاعاتی ناشرین طرف قرارداد صورت میگیره که البته محدودیت هایی دارد. اما بعضی از نرم افزارها دیگر با استفاده از موتورهای جستجوی گوگل و گوگل اسکولار بررسی انجام می دهند. البته با توجه به تجربه ای که در استفاده از iThenticate داشتم، قدرت بررسی نرم افزارهایی که پایگاه های داده خاصی را پوشش می دهند بسیار بیشتره و و با وجود محدود بودن دامنه بررسی، موارد بیشتری از میزان مشابهت را گزارش می دهند.

اگر تمایل داشتید می توانم نرم افزارهای دیگری را هم معرفی کنم که بر اساس گوگل و گوگل اسکولار کار می کنند.

لینک به دیدگاه

اگر تمایل داشتید می توانم نرم افزارهای دیگری را هم معرفی کنم که بر اساس گوگل و گوگل اسکولار کار می کنند.

ممنون... لطفا نرم افزار رو که بر اساس گوگل اسکولار کار میکنه معرفی کنید... البته مقالات گوگل اسکولار که فول تکست نیستند، لینک میده به دیتابیسها. مثلا چیو چک میکنه؟ ...رایگانه؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون... لطفا نرم افزار رو که بر اساس گوگل اسکولار کار میکنه معرفی کنید... البته مقالات گوگل اسکولار که فول تکست نیستند، لینک میده به دیتابیسها. مثلا چیو چک میکنه؟ ...رایگانه؟؟

شرمنده که با تاخیر به سوالاتتون جواب می دهم. چون هم دانشجو هستم و هم شاغل، فرصت کمی برای سر زدن به انجمن دارم.

لینک زیر یک نرم افزار آنلاین آنتی پلاجیاریزم است که با استفاده از موتورهای جستجوی yahoo و google این کار را انجام می دهد.

البته در مورد لینک زیر حضور ذهن ندارم اما فکر می کنم از موتور جستجوی google استفاده می کند.

لینکهای زیر هم از موتور جستجوی scholar در کنار دیگر جستجوگرها استفاده می کند.

نرم افزارهای این چنینی که بر اساس سرچ موتورهای جستجو کار می کنند اغلب رایگان و گاها با محدودیت هستند. البته نرم افزارهای پولی هم در بینشون وجود داره.

البته من بیشتر با iThenticate کار می کنم و تسلط بیشتری به این نرم افزار دارم و آشنایی چندانی با این نرم افزارهایی که معرفی کردم ندارم. نرم افزار viper را که معرفی کردم از نظر کاربرد مناسب دیدم.

اگر باز هم سوالی دارید، در خدمتتون هستم :-B

ویرایش شده توسط ترانه
لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

شرمنده که با تاخیر به سوالاتتون جواب می دهم. چون هم دانشجو هستم و هم شاغل، فرصت کمی برای سر زدن به انجمن دارم.

لینک زیر یک نرم افزار آنلاین آنتی پلاجیاریزم است که با استفاده از موتورهای جستجوی yahoo و google این کار را انجام می دهد.

http://www.plagiarismchecker.com/

http://plagiarisma.net/

البته در مورد لینک زیر حضور ذهن ندارم اما فکر می کنم از موتور جستجوی google استفاده می کند.

http://smallseotools...iarism-checker/

لینکهای زیر هم از موتور جستجوی scholar در کنار دیگر جستجوگرها استفاده می کند.

http://lookup.feedre...giarism_Checker

http://searchenginer...ticlecheck.aspx

http://www.ghacks.ne...iarism-checker/

http://www.plagtracker.com/

نرم افزارهای این چنینی که بر اساس سرچ موتورهای جستجو کار می کنند اغلب رایگان و گاها با محدودیت هستند. البته نرم افزارهای پولی هم در بینشون وجود داره.

البته من بیشتر با iThenticate کار می کنم و تسلط بیشتری به این نرم افزار دارم و آشنایی چندانی با این نرم افزارهایی که معرفی کردم ندارم. نرم افزار viper را که معرفی کردم از نظر کاربرد مناسب دیدم.

اگر باز هم سوالی دارید، در خدمتتون هستم :-B

ممنون از جوابتون @};-ولی نظر شخصی من اینه که همه سایتها و نرم افزارهای دزدی ادبی بر اساس یک یا چند دیتابیس کار میکنن و موتورهای جستجو فقط به چکیده مقالات دسترسی دارند و اگر هم بر اساس موتورهای جستجو دزدی ادبی چک بشه، چکیده مقالات یا اون دسته از مقالات رایگان قابل کنترله. البته اگه مخالفید لطفا نظرتون رو بگید. این هم در نظر داشته باشید که گوگل اسکولار به تقریبا همه دیتابیسها و به همه زبانها لینک میده (مقالات ژورنالی و کنفرانسی)... حالا شما در نظر بگیرید چطور امکان داره به نسخه تمام متن این همه مقاله دسترسی داشت؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون از جوابتون @};-ولی نظر شخصی من اینه که همه سایتها و نرم افزارهای دزدی ادبی بر اساس یک یا چند دیتابیس کار میکنن و موتورهای جستجو فقط به چکیده مقالات دسترسی دارند و اگر هم بر اساس موتورهای جستجو دزدی ادبی چک بشه، چکیده مقالات یا اون دسته از مقالات رایگان قابل کنترله. البته اگه مخالفید لطفا نظرتون رو بگید. این هم در نظر داشته باشید که گوگل اسکولار به تقریبا همه دیتابیسها و به همه زبانها لینک میده (مقالات ژورنالی و کنفرانسی)... حالا شما در نظر بگیرید چطور امکان داره به نسخه تمام متن این همه مقاله دسترسی داشت؟؟

دقیقاً حق با شماست آقا اشکان. که اگر نرم افزاری با استفاده از سرچ در scholar و یا گوگل به تمام منابع دسترسی داشته باشد کاری بسیار عظیم را انجام می دهد چه برسه به اینکه رایگان هم باشد!!!

اما من فقط یک تجربه شخصی را خدمت شما عرض می کنم. من توی یک پژوهشکده در دانشگاه تهران بودم که امکان دسترسی به الزویر و دیگر منابع را داشتم. بعد از چک کردن مقاله با viper روی یکی از لینکهای گزارش نرم افزار کلیک کردم و مستقیم به فول تکس یک مقاله در الزویر وصل شد.

البته به این موضوع دقت نکردم که آیا اون مقاله یک مقاله Open access بود یا نه. اما با توجه به اختلاف درصد گزارشی که از viper در چک کردن یک مقاله بدست اومد با گزارشی که از نرم افزار iThenticate بدست اومد می توان به این نتیجه رسید که دسترسی به مقالات توسط این نرم افزار به قدرت نرم افزارهای پولی و تخصصی دیگه که دسترسی به فولتکس دارند نیست . اما نسبت به نرم افزارهای دردسترس دیگه می تونه در بررسی مقاله از نظر سرقت ادبی تاثیر گذار باشه.

ویرایش شده توسط صبا
لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

ممنون. اما من 2 تا سوال دارم.

مگه میشه کسی که میخواد مقاله بده تو موضوع خودش بالای 70و80 درصد مقالات رو نخونده باشه؟یا انقدر از دامنه کوه :)]] اومده باشه که ندونه سرفت ادبی هست یا نه؟

من یک مقاله میخواستم بدم بالای 90% مقالات هم زمینه ام رو خونده بودم.

یکی دیگه اینکه آقا از کجا معلوم وقتی به شبکه وصل میشی تا سرچ کنه، مقاله شما را ندزده؟درسته نایج رو نداره اما ایده کار رو که میتونه بدزده. نمیتونه؟

یکم به این مجانی بودنشون شک کنید!

لینک به دیدگاه

ممنون. اما من 2 تا سوال دارم.

مگه میشه کسی که میخواد مقاله بده تو موضوع خودش بالای 70و80 درصد مقالات رو نخونده باشه؟یا انقدر از دامنه کوه :)]] اومده باشه که ندونه سرفت ادبی هست یا نه؟

من یک مقاله میخواستم بدم بالای 90% مقالات هم زمینه ام رو خونده بودم.

یکی دیگه اینکه آقا از کجا معلوم وقتی به شبکه وصل میشی تا سرچ کنه، مقاله شما را ندزده؟درسته نایج رو نداره اما ایده کار رو که میتونه بدزده. نمیتونه؟

یکم به این مجانی بودنشون شک کنید!

البته با توجه به اینکه در سالهای اخیر محققان (بلا نسبت دوستان عزیز انجمنی) در نگارش مقاله کمتر زحمت می کشن و بیشتر از زحمت دیگران به دنبال منفعت هستند و حتی به جایی می رسن که یک مقاله تمام عیار ISI رو انتخاب می کنند و فقط زحمت تغییر نام نویسندگان و آدرس رو به خودشون میدن و در یک مجله دیگه که دست بر قضا اون هم ISI است چاپ میکنند و دیگر شگردهای این چنینی محققان باعث شده که این اواخر اولین شرط پذیرش یک مقاله توسط مجلات معتبر بعد از بررسی scop مقاله، تعیین درصد پلاجیاریزم اون مقاله باشه. وگرنه طلا که پاکه چه حاجتش به خاکه!

یک نکته دیگه اینکه مورد مصرف این نرم افزارها بیشتر برای ناشران مجلات و مجلات است تا نویسندگان. با توجه به سطح مجله سطوح این نرم افزار هم متفاوت خواهد بود. فقط استفاده از این نرم افزار توسط نویسنده پیش از ارسال مقاله کمک میکنه که احتمال عدم پذیرش مقاله کاهش پیدا کنه.

ممکنه قسمت دوم صحبت شما قابل تامل باشه... البته برای مقاله ها و کارهای ناب که اون هم تو این دوره زمونه اغلب کپی برداریه و کمتر کسی به خودش زحمت یک کار نوآورانه را به خودش میده...

با توجه به پاسخی که شما گذاشتید به نظر میاد که هم تو پروژه هاتون نوآوری و خلاقیت خرج می کنید و هم صداقت و پشتکار... تبریک میگم. موفق باشید دوست عزیز @};- :)]]

ویرایش شده توسط صبا
لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.