تحریم فروش تکنولوژی ارتباطی به ایران لغو می شود/ رفع موانع فروش مواد غذایی و دارو به ایران


joojoooo.2011

ارسال های توصیه شده

یک مقام آمریکایی خبر داد:

تحریم فروش تکنولوژی ارتباطی به ایران لغو می شود/ رفع موانع فروش مواد غذایی و دارو به ایران

IMG145440681.jpg معاون وزیر خارجه آمریکا از لغو تحریم‌ فروش تلفن همراه و رایانه و نیز رفع موانع فروش مواد غذایی و دارو به ایران خبر داد.

 

به گزارش مهر، "وندی شرمن" معاون وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه بی بی سی اعلام کرد از امروز نهم خرداد مجوز کلى براى لغو این تحریم ها صادر خواهد شد و راه براى فروش قانونى وسایل ارتباطى به ایران باز می شود.

 

وی مدعی شد دولت آمریکا این تصمیم را گرفته است تا تحریم ها مانعى براى استفاده از تکنولوژى هایى که مردم براى ارتباط بهتر و سریعتر به آنها نیاز دارند، ایجاد نکند. به گفته شرمن رئیس جمهورى آمریکا متعهد است جلوی ایجاد یک "پرده آهنین ارتباطی" دور ایران را بگیرد.

 

معاون وزیر امور خارجه آمریکا با طرح این ادعا که برای مقام های آمریکایی اثرگذاری تحریم ها بر زندگی روزمره مردم عادی ایران مهم است اظهار داشت: ما یک تیم ویژه به کشورهاى مختلف فرستاده ایم تا موانع فروش مواد غذایى و دارو به ایران را رفع کنیم.

 

وی با اشاره به نتایج مذاکرات هسته ای 1+5 با جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران حق دارد انرژى صلح آمیز هسته اى داشته باشد. این حقی است که ایران با رفع نگرانی های بین المللی امکان دسترسی به آن را خواهد داشت. به گفته شرمن این موضوع بخشی از مسائلی است که گروه 1+5 در حال مذاکره بر سر آن است.

 

وی با اشاره به روند انتخابات در ایران گفت:دولت آمریکا هیچ علاقه و نفعى در اینکه از هیچ یک از کاندیداها حمایت کند ندارد و صحیح هم نیست که ما از کاندیداى خاصى حمایت کنیم. این انتخاب مردم ایران است نه آمریکا یا هیچ کشور دیگر، و همانطور که می دانیم سیستم سیاسى ایران به شکلی است که تصمیم هاى عمده و به ویژه جهت گیرى پرونده هسته اى در اختیار رهبر جمهورى اسلامی است نه روساى جمهور.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.