احمدی نژاد: امیدوارم روزی بتوانیم ژن اخلاق را به هم منتقل کنیم


Tunnel

ارسال های توصیه شده

رئیس جمهور با بیان این که برخی با احساس عجز در برابر کارهای بزرگ سعی در تخریب آن را دارند، گفت: امید است به جایی برسیم تا بتوانیم ژن اخلاق، ایمان و شجاعت را هم منتقل کنیم.

 

به گزارش خبرنگار مهر از کرج، محموداحمدی نژاد در این در ائین بهره برداری از این طرح های کشاورزی که صبح امروز در محل پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران در کرج برگزار شد، گفت: امروز در همه بخش های کشور به خصوص بخش کشاورزی شاهد حرکت جهشی به سمت قله های پیشرفت هستیم.

رئیس جمهور ادامه داد: فضای کار، اندیشه و تصمیم گیری متفاوت است، هدف گذاری ها بسیار متعالی است و برای رسیدن به مرزهای دانش، تامین نیاز کشور و استفاده از همه ظرفیت ها باید کوشش بسیار کنیم.

وی افزود: امروز 8 پروژه تحقیقاتی و 4 هزار و 215 پروژه اجرایی و نخستین گلخانه پیشرفته کشت گیاهان تراریخته کشور افتتاح شد که حاصل تلاش دلسوزانه محققان برای تعالی و پیشرفت ایران عزیز است.

احمدی نژاد در ادامه به ارائه توضیحاتی در خصوص این گلخانه پرداخت و گفت: در طبیعت همه استعدادهای رشد و نمو پیدا کرده و در عین حال آفت ها نیز وجود دارد که موجب کاهش محصول و کیفیت می شود؛ علاوه بر آن باید برای دفع آفات و برخورد با آثار منفی آن هزینه های هنگفتی پرداخت شود. البته برای کنترل آنها می توان از ظرفیت های طبیعت استفاده کرد. این کار بسیار پیچیده و بزرگ است که توسط محققان داخلی انجام شده است.

رئیس جمهور گفت: دستیابی به این فناوری یعنی انتقال ویژگی از یک موجود زنده به موجود زنده دیگر که این امر یک انقلاب بزرگ است و در آینده فضای بی انتهای را برای محققان باز خواهد کرد.

وی تاکید کرد: کارهای بسیار بزرگی در بخش های مختلف انجام شده است اما برخی با احساس عجز در برابر این کارهای بزرگ سعی در تخریب آن را دارند.

احمدی نژاد ادامه داد: کارهای انجام شده توسط بشر شبیه به یک معجزه است. انسان اگر تصمیم بگیرد می تواند چندین برابر کارهای فعلی را انجام دهد. همه امکانات طبیعی تابع انسان است.

وی با بیان اینکه با وجود استعدادهای موجود در کشور می توانیم صادرکننده بزرگ محصولات کشاورزی باشیم، تصریح کرد: البته برخی اندیشه های کوتاه و تنگ نظری ها باید کنار برود. باید مزیت های نسبی کشور را بسنجیم و بر اساس آن تولید کنیم.

رئیس جمهور در پایان گفت: امید است به جایی برسیم تا بتوانیم ژن اخلاق، ایمان و شجاعت را هم منتقل کنیم.

منبع: http://mehrnews.com/detail/News/2084192

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.