ليگ جهاني واليبال، ایتالیا-ایران


Tunnel

ارسال های توصیه شده

تيم ملي واليبال ايران در هفته پنجم رقابت‌هاي ليگ جهاني به مصاف ايتاليا رفت و در ست نخست توانست بانتيجه 25 بر 23 شب آبي پوشان ايتاليا را خراب کند. با ايتاليايي‌ها پيش از اين مسابقه با 15 امتياز در صدر جدول گروهB قرار داشتند. شاگردان "بروتو" اصلا نمي‌خواستند تا در خانه به تيم تازه وارد ايران امتياز بدهند. در مقابل تيم ملي واليبال ايران در حالي به مصاف حريف خود مي‌رفت که تشديد آسيب ديدگي فرهاد قائمي دست ولاسکو را در آرايش ترکيب تيم بسته بود.

 

به گزارش ايسنا، سعيد معروف، پاسور و کاپيتان تيم ملي واليبال ايران دو ساعت پيش از آغاز مسابقه ايران و ايتاليا از ناحيه گردن دچار اسپاسم شده بود و با تلاش پزشک تيم سيامک افروزي مصدوميت وي تا 70 درصد بهبود پيدا کرد تا به اين بازي برسد.

 

تيم ملي واليبال ايران با پيراهن سفيد برابر آبي پوشان ايتاليا به ميدان رفت.

 

تيم ملي ايران با ترکيب غفور، موسوي، زريني، داودي، تشکري و عليرضا مباشري و فرهاد ظريف به ميدان رفت.

 

ايتاليا هم بازي را با ترکيب برتا، پارودي، وتوري، ساواني ، تراويکا ، بيرارلي و روسيني آغاز کرد.

 

*ست نخست: 25 بر23 ايران

 

تيم ملي واليبال ايران ست نخست اين بازي را مقتدرانه آغاز کرد. بازي خوب موسوي آبشارها و دفاع بي نظير روي تور او کاملا سرعتي‌هاي ايتاليا را تحت تاثير قرار داده بود.

 

سعيد معروف با وجود آسيب ديدگي مثل هميشه خوب پاس مي‌داد. هر چه امير غفور خوب سرويس مي‌زد بازيکنان ايتاليا هم خوب دريافت مي‌کردند. ملي پوشان ايران خيلي زود 3 امتياز از ايتاليا در خانه‌اش جلو افتادند. با وجود اينکه تيم ملي ايران کيلومتر‌ها دور‌تر از وطن خود بازي مي‌کرد حضور پر تعداد هواداران ايراني حال و هواي خاصي را به سالن داده بود.

 

ساواني هر چه در توان داشت در آبشارهايش مي‌گذاشت.

 

امير غفور حتي روي برد تبليغاتي هم توپ را بر مي‌گرداند تا برتري ايران همچنان ادامه داشته باشد. جاي خالي معروف که کُري خواني زيادي با تراويکا همتاي ايتاليايي خود داشت نيز در نوع خود جالب توجه بود.

 

صداي تماشاگران ايراني که يک دو سه مي‌گفتند و تيم ملي را تشويق مي‌کردند کاملا فضاي سالن را پر کرده بود. ايران با دو اختلاف امتياز وقت استراحت فني دوم را نيز به سود خود تمام مي‌کرد. ولاسکو مربي سابق واليبال ايتاليا بار ديگر اقتدار خود را به رخ ايتاليايي‌ها کشيد. کاملا مشخص بود که ارسال سرويس‌هاي ريسکي و ويران کننده در دستور کار ملي پوشان ايران قرار داشت. بازيکنان نامدار ايتاليا که اصلا نمي‌خواستند در خانه به ايران امتياز دهند سرانجام کار را به تساوي کشاندند. بعد از امتياز 16 بازي براي هر دو تيم پاياپاي پيش مي‌رفت. غفور از پشت خط کاملا دريافت کننده‌هاي حريف را آزار مي‌داد. رحمان داوودي خيلي خوب در پست دريافت کننده نقش آفريني مي‌کرد. جاي خالي زاتسيف در تيم ايتاليا کاملا مشهود بود. او به دليل مصدوميت پس از بازي با روسيه در اين مسابقه حاضر نشد. هيچ يک از دو تيم سر تسليم شدن نداشتند. سرانجام ملي پوشان ايران موفق شدند ست نخست را با دو اختلاف به سود خود تمام کنند.

 

لوکا وروتي با 7 امتياز و موسوي با 4 امتياز بهترين‌هاي ست نخست بودند.

 

*ست دوم: 25بر 22 ايران

 

ملي‌پوشان ايران کاملا جنگنده ظاهر شده بودند. ايتاليايي‌ها در آغاز ست دوم همچنان مقهور توانايي بازيکنان ايران بودند. برتري تا امتياز 6 از آن ايران بود.

 

امير غفور که به روزهاي اوج خود نزديک شده بود به خوبي از پاس‌هاي طلايي کاپيتان معروف امتياز مي‌ساخت. رحمان داودي برگ برنده خوليو ولاسکو با سرويس‌هاي بي نظير خود بهترين دريافت کننده هاي جهان را مغلوب مي کرد. ايران با دو اختلاف امتياز ايتاليا را شکست داده بود. ايتاليايي‌ها تمرکز حملات خود را روي منطقه چهار گذاشته بودند. بازي سرعت بسيار بالايي داشت. سعيد معروف خيلي خوب بازيکنان را در زمين تهييج مي‌کرد. آرمين تشکري جوان جوياي نام ايران مثل چهار بازي قبلي موثر بود. ايتاليا همچنان در حسرت برتري در امتياز ها ايران را تعقيب مي کرد. حتي تراويکا و سرويس هاي خطرناکش هم نمي توانست دردي از اين تيم دوا کند. دريافت هاي تيم ملي ايران عالي بود. ايران برابر يکي از قدرت هاي مطلق واليبال جهان مقتدرانه کار مي کرد. بازيکنان ايران کاملا خود را باور داشتند. در چهره ولاسکو رضايت مشهود بود. پارودي که قدري عصبي شده بود سرويس اش را به تور زد. در مقابل محمد موسوي به زيبايي سرويس مي زد و امتياز مي گرفت. ايران کاملا به جريان بازي مسلط بود. پايپ هاي بي نظير معروف براي تشکري ايده آل بود و براي ايران همچنان امتياز مي آورد. ايتاليا چهار امتياز عقب افتاده بود. بروتو سرمربي نامدار ايتاليا که در برابر تدابير فني ولاسکو حرفي براي گفتن نداشت مجبور بود تا باز هم وقت استراحب بگيرد. سعيد معروف بازهم با توپ دوم دفاع سه نفره حريف را فريب مي داد. انصافا او از تراويکا همتاي مشهور خود خيلي بهتر بود. چند اشتباه فردي از بازيکنان ايران موجب شد تا ايتاليا در امتياز 16 کار را به تساوي بکشاند. توپي که داودي از دست داد ايتاليا را جلو انداخت اما بلافاصله خود رحمان از پشت خط کار را جبران کرد. داودي سومين امتياز را هم از سرويس گرفت. او نخستين بازي خود را در ليگ جهاني تجربه مي کرد. ولاسکوي افسانه اي در کشورش ايتاليا پس از سال ها طعم پيروزي را مي چشيد. ايران باز هم برتري امتيازهاي خود را به عدد سه رساند. ايراني‌هاي زيادي براي تشويق تيم ملي به سالن رفته بودند. فرياد ايران ايران کاملا در سالن به گوش مي رسيد. ايران ست دوم اين بازي را هم با امتياز 25بر 22 به سود خود تمام کرد.

 

منبع: http://www.varzesh3.com/news.do?itemid=1014192&title=%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D9%88_%D8%B3%D8%AA_%D8%A7%D8%B2_%D8%A7%D9%8A%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%8A%D8%A7_%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA!

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.