کمک به حل اسرار مغز با تماشای تخم‌گذاری کرم‌ها


ارسال های توصیه شده

با مشاهده یک فیلم ویدئویی 30 ثانیه ای از کرم های میکروسکوپی و فشار دادن دکمه صفحه کلید در زمان تخم گذاری کرم ها، می توانید به دانشمندان برای درک اسرار مغز کمک کنید!

این پروژه بخشی از یک مطالعه زیست شناسی فوق العاده اساسی و پایه محسوب می شود که ژن های مختلف در کرم ها را مورد بررسی قرار می دهد.

کرم های Caenorhabditis elegans گونه ای از نماتد ها محسوب می شوند که اغلب در خط اول تحقیقات در حوزه ژن مورد استفاده قرار می گیرند.

علاقه مندان می توانند در این پروژه علمی شهروندی که آزمایشگاه مشاهده کرم (Worm Watch Lab) نامیده می شود، مشارکت کنند.

انسان ها بخش عمده ای از ژن های خود را با گونه های مختلف حیوانات آزمایشگاهی مانند موش صحرایی، موش، مگس میوه و کرم های C. elegans به اشتراک گذاشته اند.

برای درک عملکرد یک ژن در بدن انسان، محققان نحوه عملکرد این ژن را بر روی حیوانات آزمایشگاهی مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند و با ایجاد جهش ژنی، نحوه واکنش را مورد بررسی قرار می دهند.

در پروژه علمی شهروندی شورای تحقیقات پزشکی انگلیس، (پس از آموزش های مورد نیاز) از شرکت کنندگان خواسته می شود با مشاهده یک فیلم ویدئویی 30 ثانیه ای زمان تخم گذاری کرم های جهش ژنتیکی C. elegans و تخم گذاری کمتر یا بیشتر از حد معمول را مشخص کنند.

تخم گذاری در این کرم ها یک رفتار بسیار مهم تلقی شده و بستگی به تولید مواد شیمیایی در بدن دارد که انسان نیز همین مواد را در مغز تولید می کند. بررسی تخم گذاری کرم ها نخستین مسیر ژنتیکی برای بررسی مدارهای خاص مغزی محسوب شده و به درک بهتر ژن ها و حفظ سلامت انسان کمک می کند.

منبع: زیست نیوز

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.