بخش‌هایی از گفتگوی زنده تلویزیونی دکتر احمدی‌نژاد


Tunnel

ارسال های توصیه شده

رييس‌جمهور با تاکيد بر اينکه همه اقدامات دولت در راستاي خدمت به مردم با برنامه‌اي مشخص و روشن بوده است، ‌اظهار داشت: اعتقاد دولت بر اين بوده و هست که کشور بايد براساس قوانين جامع، زيربنايي، پايه و مادر که خطوط و جهت‌ها را مشخص مي‌کند، اداره شود.

 

 

133514.jpg

 

دكتر محمود احمدي‌نژاد شامگاه (يکشنبه) در گفتگوي زنده تلويزيوني با مردم ضمن تسليت ايام شهادت اميرالمومنين حضرت علي (ع) در پاسخ به سوال مجري برنامه مبني بر اينکه يکي از انتقادات مطرح شده بر دولت در اين سالها حرکت بدون برنامه بوده است، گفت: شايد دولت نهم و دهم اولين دولتي بوده که از اولين روز خدمت به ملت با برنامه حرکت کرده و از همان روزهاي آغازين کار دولت مي‌دانستيم که چه کار بايد انجام دهيم و در تمام بخش‌هاي امور مملکتي چه برنامه‌اي را داشته باشيم.

 

 

*سطح سواد اعضاي هيئت دولت از همه دولتهاي گذشته بالاتر است

 

دکتر احمدي‌نژاد با بيان اينکه سطح سواد اعضاي هيئت دولت از همه دولتهاي گذشته بالاتر است، خاطرنشان کرد: بيش از نيمي از اعضاي دولت عضو هيئت علمي دانشگاهها هستند و 5 ـ 6 استاد تمام و دکتراي واقعي که مدرکشان در دانشگاههاي ايران و جهان معتبر است در دولت داريم.

 

رييس جمهور به دغدغه هاي دولت در زمينه پيشرفت علمي اشاره کرد و گفت: دستاوردهاي علمي استمرار دارد که در دولت نهم و دهم دو تا سه برابر شده است؛ البته در همين راستا اولين کار دولت تاسيس معاونت علمي و فناوري براي ايجاد رابطه دانشگاه و صنعت است.

 

دکتر احمدي‌نژاد با بيان اينکه براي دانشگاه و صنعت بودجه تعيين شد، افزود: تاکيد کرديم که دانشگاه از صنعت استفاده کند و دولت آمادگي خود را براي حمايت اعلام کرد.

 

رييس جمهور ايجاد بنياد نخبگان، تشکيل صندوق براي حمايت از نخبگان و تشکيل صندوق براي حمايت از شرکت هاي دانش بنيان را از ديگر اقدامات دولت ذکر و خاطرنشان کرد: اسناد اصلي توليد ملي کشور، سند نقشه جامع علمي کشور و سند آموزش و پرورش در دولت نهم و دهم تهيه شد. همچنين در سالهاي اخير مقام اول سرعت پيشرفت علمي را به خود اختصاص داده ايم.

 

دکتر احمدي‌نژاد با اشاره به پرتاب موشک به فضا در اين دوره تصريح کرد: برخي هنگاميکه ماهواره به فضا مي فرستيم مي گويند دولت نقشي ندارد. سوال اين است که چطور وقتي قيمت برخي کالاها مثلا گوجه فرنگي افزايش مي يابد، مي گويند دولت مقصر است اما فرستادن موشک به فضا کار دولت نيست؟

 

رييس جمهور به پيشرفت هاي هسته ايي ايران اشاره کرد و اظهار داشت: فعاليت غني سازي ادامه دارد؛ 12 هزار سانتريفيوژ مي چرخد و پنج هزار سانتريفيوژ ديگر آماده وارد شدن به مدار است.

 

دکتر احمدي‌نژاد اظهار داشت: تمام لوازم و امکانات پرتاب موشک به غير از سکوي پرتاب توسط دانشمندان کشور در اين دولت ساخته شده است و زماني که اين موفقيت را اعلام کرديم، ديگران متعجب شدند.

 

رييس جمهور با اشاره به ديگر پيشرفت هاي علمي کشور، تصريح کرد: امروز متخصصان کشور بر دانش ليزر تسلط کامل دارند که در همين راستا راديودارو مي سازيم و بسياري از داروهاي نوترکيب را خودمان توليد مي کنيم که در حال حاضر به 20 قلم رسيده است.

 

*براي نخستين بار در کشور تعداد مسکن از تعداد خانوار پيشي گرفته است

 

وي در ادامه گفتگوي زنده تلويزيوني به پروژه انتقال آب از خليج فارس و درياي عمان و مازندران به دشت مرکزي ايران به عنوان يکي از آرزوهاي ديرينه کشور اشاره کرد و گفت: پروژه انتقال آب از جنوب و شمال به دشت مرکزي ايران معلوم و پيمانکار آن نيز مشخص شده و در آينده نزديک انجام خواهد شد.

 

دكتر احمدي‌نژاد گفت: براي نخستين بار در کشور تعداد مسکن از تعداد خانوار پيشي گرفته است و اين به معناي آن نيست که هر خانوار يک خانه دارد بلکه شايد بعضي ها دو يا سه خانه داشته باشند.

 

رييس جمهور با اشاره به انجام كار عمراني در هر نقطه اي از کشور خاطر نشان كرد: ما طرح مهر ماندگار را تعريف کرديم که بر اساس آن، پروژه هاي نيمه تمام در مدت مشخصي تمام مي شود که بر اساس اين طرح، پروژه هاي زيادي تا يکي دو سال آينده در شرف افتتاح است و ان شاء الله مي آيند و افتتاح مي کنند.

 

*اين دولت نخستين دولتي است که در انتخابات رياست جمهوري از خودش نامزد نداشت

 

رييس‌جمهور افزود: اين دولت نخستين دولتي است که نه به علت کارهاي انجام نداده، ضعف ها و سستي ها بلکه بابت کارهاي انجام داده، ابتکارات و فعاليت هايش مورد هجوم قرار گرفت که اين نيز نخستين بار نه فقط در تاريخ پس از انقلاب که در تاريخ رقم خورده است.

 

دکتر احمدي‌نژاد خاطر نشان کرد: اين دولت نخستين دولتي است که در انتخابات رياست جمهوري از خودش نامزد نداشت و رقيب کسي نبود.همچنين اولين رييس دولت و جمعي از اعضاي اين دولت هستيم که نخستين بار بالگردمان با کابل برخورد کرد اما به خاطر دعاي مردم، آن بزرگراه ( شهيد احمدي‌نژاد ) درست نشد و بالگرد سالم بر زمين نشست.

 

رييس‌جمهور گفت: براساس گزارش کارشناسان، درباره اين سانحه، اين نخستين باري است که بالگردي با کابل برخورد مي کند و سقوط نمي کند، ما نفهميديم چگونه عبور کرديم، البته اين ناشي از دعاي مردم و عنايت امام عصر (عج) بود که از مردم و ساحت مقدس امام زمان (عج) تشکر مي کنم.

 

دکتر احمدي‌نژاد در پاسخ به سوالي که دكتر احمدي‌نژاد از عصر شنبه آينده چکار خواهد کرد، گفت: مهمترين کاري که بايد انجام شود، بحث توسعه علمي کشور است که اگر بتوانم کمکي در اين بخش کنم، دريغ نخواهم کرد.

 

*به عنوان خادم کوچک ملت ايران از هيچ اقدامي فرو‌گذار نخواهم کرد

 

رييس‌جمهور خاطر نشان كرد: آنچه از مدت ها قبل به آن فکر کرده ام اين بوده که بخش اصلي فعاليت هايم را با راه اندازي يک دانشگاه بين المللي که دانشجوي داخلي و خارجي پذيرش کند، ادامه دهم.

 

دکتر احمدي‌نژاد همچنين در پاسخ به پرسشي درباره اينکه آيا در آينده کار سياسي خواهد کرد و يا حزب تاسيس خواهد کرد، گفت: من اصلاً اهل حزب نيستم و پيش از اين هم اين کار را تجربه کرده ام.اما اينطور نيست که حرف سياسي نزنيم چرا که حرف ها و بحث هاي سياسي بخشي از زندگي من است.

 

رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره اينکه آيا اگر از شما بخواهند شهردار بشويد قبول مي کنيد يا نه؟ خاطر نشان کرد: من خادم کوچک ملت ايران هستم و از هيچ اقدامي فرو‌گذاري نخواهم کرد.

 

دکتر احمدي‌نژاد با اشاره به اينکه اين شبها، شبهاي دعا و قدر است، اظهار داشت: شبهاي قدر فرصت کم‌نظيري براي هر انساني است تا با استفاده از اين فرصت خودشان را دريابند در شب قدر يک طرف قرآن و از طرف ديگر دعا مطرح است.

 

رييس‌جمهور با بيان اينکه قرآن کلام خداست و دعا سخن انسان کامل با خدا و در همان بازتاب قرآن است، تصريح کرد: قرآن نازل مي‌شود به سمت انسان و به آيينه انسان کامل مي‌خورد و به بالا منعکس مي‌شود و دعا، پنجره‌اي است به سمت خدا و خداوند دوست‌ترين دوستان و عاشق‌ترين عاشق‌ها به انسان است و به همين خاطر ماه رمضان را قرار داده که ثواب آن چند برابر باشد حتي خواب انسان هم عبادت است.

 

*اين دولت با دعاي مردم آمده و تا کنون ايستاده است

 

دکتر احمدي‌نژاد با اشاره به اينکه فرصت، فرصت دعاست و بياييد همه براي هم دعا کنيم و همه خوبي‌ها، نعمت‌ها،‌ امنيت، شادي، سلامت و عدالت را براي هم بخواهيم، خاطر نشان کرد: دعا کنيم آن صاحب و اصل و آن کسي که تجلي همه خوبي‌ها و عاشق همه انسانهاست بيايد و اگر آن انسان کامل بيايد عقل‌ها کامل و همه با نشاط مي‌شوند.

 

رييس‌جمهور با بيان اينکه اين دولت با دعاي مردم آمده و تا کنون ايستاده است، تصريح کرد: دعا فرصت‌ساز و استعدادها به واسطه دعاي مردم شکوفا شده است.

 

دکتر احمدي‌نژاد با بيان اينکه الان فصل دعاست، همه را دعا کنيم که مريضها را شفا، اسيران را آزاد، گرسنه ها را سير و غريب ها را به خانواده هايشان باز گرداند و امنيت و آرامش، صفا و شادکامي بدهد، اظهار داشت: اينها همه يک نگاه است و دعا نگاه خدا و پيامبر (ص) است. شبهاي قدر خدا مي‌شنود، از خداي بزرگ، خودش را بخواهيم.

 

رييس‌جمهور با اشاره به دعاي سحر که مي‌فرمايد خدايا من همه چيز کلش را، بهترينش را، بالاترينش را مي‌خواهم، عزت را بالاترين عزت، کمال را بالاترين کمال مي‌خواهم، تصريح کرد: عبارتهاي اين دعا صفات تفصيلي است و سعي کنيم همه، همديگر را دعا کنيم و بخواهيم بهترين‌ها براي بشريت رقم بخورد.

 

دکتر احمدي‌نژاد با تقدير و تشکر از آحاد ملت و همه کساني که به دولت نهم و دهم کمک کردند، گفت: البته يک گفتگوي ديگري هم با ملت ايران خواهم داشت و در آن از همه مردم تشکر خواهم کرد و از همه آنها حلاليت مي طلبم.

 

 

* برای مشاهده متن کامل این گفتگو، به لینک اشاره شده در منبع مراجعه شود.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران، http://president.ir/fa/50330

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.