امید به زندگی در ایران چند سال است؟


ارسال های توصیه شده

رییس نظام پزشکی شهرستان ورامین گفت: امید به زندگی در ایران به بیش از ۷۰ سال رسیده است.

 

به گزارش مهر، دکتر سید علی اکبر سید مهدی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه ورامین، با اشاره به اهمیت دانش پزشکی اظهار داشت: هرکس انسانی را احیا کند، مانند آن است که تمام انسان ها را زنده کرده است.

 

وی با اشاره به نیاز جامعه به علم اندوزی افزود: انسان تا آخر عمر نیاز به تکمیل علم خود دارد، در علم پزشکی نیز اگر بگوییم علم ما تکمیل است اشتباه است و پزشکان ما نیاز دارند لحظه به لحظه به علم خود بیافزایند و علوم خود را تکمیل کنند. رییس نظام پزشکی شهرستان ورامین با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین علی(ع) صفات یک پزشک خوب را در مرحله اول تقوی دانست و افرود: پزشکان باید در این مهم جدیت داشته باشند، تا بدین وسیله اعتماد بیماران را نیز جلب کنند. وی انسان را طبیب خود دانست و با اشاره به این موضوع، سلامت جسمی افراد را ثمره این نگاه عنوان کرد.

 

دکتر سید مهدی اعلام کرد: امید به زندگی در ۳۰ سال پیش در ایران ۵۵ سال بود که بر اساس آخرین آمار ها بدلیل پیشرفت های علمی و پزشکی، این مهم به بیش از ۷۰ سال رسیده است. وی افزود: مسئله پیشگیری، بزرگترین جهاد است که انسان می تواند با رعایت بهداشت و چکاب مرتب، خود را از بیماری ها دور نگه دارد. دکتر سید مهدی در ادامه سخنان خود، با اشاره به هزینه های پزشکی افزود: هزینه پیشگیری، به مراتب بسیار کمتر از درمان خواهد بود، لذا از مردم تقاضا می کنیم که خود را از گرفتار شدن در بیماری ها به واسطه پیشگیری نجات دهند.

منبع:

سایت الف

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.