جزئیات نیروگاههای خورشیدی 17 دانشگاه/ کمترین و بیشترین نقطه تابش


ارسال های توصیه شده

رئیس کانون هماهنگی دانش و صنعت کاربرد سلولهای خورشیدی بودجه راه اندازی نیروگاه های خورشیدی در 17 دانشگاه کشور را 3 میلیارد و 400 میلیون تومان ذکر کرد و گفت: برای ایجاد این فناوری در کشور اقدام به تدوین نقشه راه سلولهای خورشیدی کردیم.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اصغر توفیق در مراسم بهره برداری از 17 نیروگاه خورشیدی در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، افزود: در حال حاضر 78 درصد انرژی مورد نیاز در دنیا از سوختهای فسیلی، 19 درصد از انرژیهای تجدد پذیر و 2.8 درصد از انرژی هسته ای تامین می شود.

رئیس کانون هماهنگی دانش و صنعت کاربرد سلولهای خورشیدی، نرخ رشد استفاده از سلولهای فتوولتائیک متصل به شبکه را 60 درصد ذکر کرد و اظهار داشت: در بیش از 100 کشور دنیا برق مورد نیاز از سلولهای فتوولتائیک تامین می شود.

وی با اشاره به وضعیت تابش خورشید در کشور، خاطر نشان کرد: بدترین وضعیت تابش خورشید در رشت یا 1.8 کیلووات بر مترمربع و بهترین وضعیت تابش در بم با بیش از 5 کیلووات ساعت بر مترمربع است که با توجه به میانگین روزهای آفتابی در کشور اقدام اجرای پروژه نیروگاه خورشیدی 20 کیلوواتی در 17 دانشگاه کشور شد.

توفیق تدوین نقشه راه سلولهای خورشیدی را از اقدامات کانون دانش و صنعت سلولهای بنیادی ذکر کرد و یادآور شد: برای اجرای این پروژه شرکتهای فعال در بخش تولید سلولهای خورشیدی شناسایی و نقشه راه سلولهای خورشیدی نیز تدوین شد.

وی بودجه این پروژه را 3 میلیارد و 400 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: در این پروژه اقدام به ایجاد نیروگاههای خورشیدی در 17 دانشگاه کشور چون اصفهان، امیرکبیر، شهید باهنر کرمان، تهران، شهید چمران اهواز، خلیج فارس بوشهر، رازی کرمانشاه، سمنان، سیستان و بلوچستان، صنعتی شریف، شیراز، قم، کاشان، یزد، صنعتی اصفهان، پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی شد. منبع:

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1714073

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.