مناجات با امام مهدی (عج)


salwa

ارسال های توصیه شده

13408538931.jpg

به این دو حدیث توجه فرمایید:

پیامبر اکرم(ص): هرکس منکر قائم ، از فرزندانم شود مرا منکر شده است.

امام صادق (ع): هر کس قائم ، از فرزندان مرا در زمان غیبتش منکر شود ، به مرگ جاهلیت مرده است.

خواهر و برادر عزیزم! بیاید همان طوری که اگر کسی منتظر مهمان است خانه اش را تمیز می کند، ما هم روح و جسممان را از آلودگی پاک کنیم و به عنوان یک منتظر واقعی و با روی خجل دست تمنا به سوی آن یوسف زهرا (ع) گشوده و عرض کنیم:

مهدی جان !
ای عزیز ! به ما و کسانمان سختی رسیده و سرمایه ی اندک آورده ایم، پس پیمانه ی ما را کامل گردان و به ما صدقه و بخشش ده، بیا بر ما نظری و دستی بر سر ما کشیده و کاملمان کن.
ای عزیز ! ای خورشید رخ برکشیده در پس ابر ، ای سفر کرده ی هجران گزیده ، تا کی تو همچنان در غیبت و ما این چنین در هجران ؟ جهان جهانی نثار قدومت باد. آیا هجران امروز ما به فردای وصال تو نمی رسد؟
ای عزیز ! ای پیشوای محرومان ، ای دادخواه مظلومان ، ای فریادرس درماندگان ، ای آخرین امید،دیدگان جستجوگر ما بر دروازه ی هر سحر قامت تو را منتظر است، آیا می شود که شام تار هجران ما به صبح روشن وصالت بدل شود؟
ای عزیز !  رأیت رسول خدا در دست ، ای آخرین رسالت پیغمبران بر دوش ، ای شمشیر علی (ع) بر کف، و ای عصای موسی در دست ، ای خاتم سلیمان در انگشت، بر ما چه سخت است که همگان را ببینیم و تو را نبینیم.
ای عزیز ! ای کمال موسی را وارث ، ای شکوه عیسی را واجد ، ای صبر ایوب را صاحب ، چه دشوار است که سخنان همه به گوشمان رسد و صدای دلنشین تو را نشنویم.
ای عزیز ! ای یادگار خدا بر زمین، ای دست توانای حق در آستین ، ای قرآن ناطق خدا،ای اسم اعظم الهی ، چه سخت است که لطفت را به عیان ببینم و دشمن در انکار وجود نازنینت بر ما طعنه زند.
ای عزیز ! ای زاده ی آل یاسین و طه،ای فرزند صراط مستقیم، ای تسلی بخش زهرای اطهر، ای پور عسگری، برما چه گران است که چهره ی دلربایت را ببینیم و تو را نشناسیم، ای قلب عالم امکان، ای مظهر رحمت بیکران ، آخر در انتظار مقدم پاکت نشسته ایم ،جان و مال و فرزندانمان فدای قدوم تو ، بیا و دستمان گیر ،رخ بنما و با یک نگاه این شب بی جور را به صبح پیروزی بدل نما ، و با هزاران تأسف می دانیم که غیبت تو از ماست، همچنان که خود فرمودی:

«اگر شیعیان ما،که خداوند توفیق طاعتشان دهد، در وفای به عهد و پیمانی که دارند همدل می شدند سعادت دیدار ما از ایشان به تأخیر نیفتاده و زودتر نصیب آنان می گشت ، دیداری با شناخت کامل و درست نسبت به ما ، پس ما را از آنان دور نمی دارد مگر اعمالی که ما را ناخوشایند است و از ایشان نمی پسندیم».

عزیزان من ! مطمئن باشید تا صاحب اصلی دین و قرآن نیاید این مشکلات خواهد بود و هر روز رنگی عوض می کند و هرگز نجات پیدا نخواهیم کرد . اگر امروز درست شود، فردا شکل دیگری جای آن را خواهد گرفت. پس بیاید همه ی خواسته هایمان را کنار گذاشته ، فقط برای فرج و ظهور امام زمان (عج) دعا کنیم.چرا؟

چــون که صــــــد آمــــد                                    نـــــود هــــم پـیــــش مــاسـت

و هم چنین امام صادق(ع) می فرماید:هر کس برای فرج فرزندم مهدی  (عج) دعا کند او هم برای او دعا خواهد کرد، خوشا به حال کسی که امام زمانش برایش دعا کند. و هم چنین فواید بسیاری نیز دارد که چند فایده های آن را در پست بعد از کتاب مکیال المکارم که همه ی آنها طبق احادیث و آیات قرآن اثبات شده است ذکر می کنیم.
منبع:داروخانه معنوی- رضا جاهد

 

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.