بهتر از زندگی - بدتر ازمرگ!!؟؟

ارسال های توصیه شده

در آستانه سالروز شهادت مولای مظلوممان حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام، احادیثی از زلال حکمت آن امام بزرگوار *-:)  *-:)

* بهتر از زندگی، چیزی است که اگر آن را از دست بدهی، از زندگی بدت آید و بدتر از مرگ آن است که چون بر سرت آید، مرگ را دوست بداری (آرزوی مرگ کنی).

* شما عمری کاهنده و روزهایی برشمرده دارید و مرگ ناگهان فرا می‌رسد. هر کس دانه خیری بکارد، به خوشی درو کند و هر که تخم شرّی بکارد به پشیمانی بدرَوَد.

* دو خصلت است که بهتر و بالاتر از آن نیست، ایمان به خدا و سود رساندن به برادران.

* هیچ بلایی نیست، مگر این که در آن نعمتی از سوی خدا وجود دارد.

منبع: روزنامه کیهان 19/ 10 / 92
لینک به دیدگاه

جالب بود . کلام خیلی زیبایی رو امام  حسن عسگری علیه السلام فرموده اند. :x

راستی بهتر از زندگی به نظر شما چیه. بدتر از مرگ چه طور؟ :-?

بهتر از زندگی زیارت پیاده اربعین امام حسین علیه السلام.

بدتر از مرگ سخته نمیدونم...

شاید مشاهده مصائب اسارت حضرت زینب  علیه السلام و اهل بیت امام حسین علیهم السلام

نظر شما؟؟ :>

ویرایش شده توسط soheil.2012
لینک به دیدگاه

یَا مَن مَواعِیدُه صَادِقَة، یَا مَن أیادِیه فاضِلة، یَا مَن رَحمَته واسِعَة، یا غِیاثَ المُستَغِیثِین، یا مُجِیب دَعوَة المُضطَرِّین، یا مَن هُو بِالمَنظَر الأعلَی، وخَلقَه بالمِنزِل الأدنی... فَصَلِّ عَلی مُحَمَّد و آله واهدِنِی مِن عِندِک وافضِ عَلَیَّ مِن فَضلِک وانشُر عَلَیَّ مِن رَحمَتِک وأنزِل عَلَیَّ مِن بَرکاتِک، إنّک أنت الرَّب الجَلیل وأنا العَبد الضَّعیف. وشَتّانَ ما بَیننَا یا حَنّان یا منّان، یا ذالجَلال والإکرام

ای خدایی که در وعده هایش راستگوست! ای آفریدگاری که نعمت هایش افزون است! ای کسی که سایه رحتمش گسترده است! ای دادرس دادخواهان! ای اجابت کننده دعای بیچارگان! ای کسی که در بالاترین مرتبه قرار داری و آفریده هایت در پایین ترین منزل جای دارند!... بر محمد آل او درود فرست و خودت مرا هدایت کن و فضل خودت را بر من افاضه کن و رحمت خود را بر من فراگیر ساز و برکات خودت را بر من نازل گردان، همانا که تو پروردگار بزرگ هستی و من بنده ضعیف و ناتوان; و چقدر تفاوت است بین من و تو، ای خدای مهربان و بخشاینده و ای صاحب جلالت و بزرگواری.

مصباح المتهجد، ص 227

http://www.taknaz.ir/news_detail_7041.html

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.