کپی جملات سایر منابع برای درج در مقالات ISI


ارسال های توصیه شده

بسیاری از مجلات علمی جهان هم اکنون از ابزار هائی استفاده می کنند که چنانچه مطلبی از جای دیگری کپی شده باشد سریعا شناسائی می شود.

این دسته نرم افزار توسط شرکت های مختلفی ارائه می شود. یکی از انها را در سایت زیر می باشد و تعدادی از مجلات آی اس آی استفاده می نمایند.
http://www.ithenticate.com/

لذا با توجه به اینکه دانشجویان عزیز در دوره تحصیل مایل به تولید مقاله و ارسال آن به مجلات معتبر جهانی می باشند توجه داشته باشند از کپی کردن جملات و متن جدا خوداری فرمایند که باعث خجالت خود، استاد راهنما، دانشگاه، کشور ،ملت ایران و احتمال برخورد قانونی و جلو گیری از ادامه تحصیل نشوند.

دانشجویان عزیز در صورتی که از مطلبی استفاده کرده اند، دقت داشته باشند که حتما مرجع مطلب خود را در مقاله درج نمایند. همچنین ختما لازم است که در صورت استفاده از مطلب، علاوه بر درج منبع مطلب ارائه شده،  حتما جمله بندی و ساختار نگارشی مطلب را تغییر دهند و از کپی و پیست کردن مطلب جدا خودداری نمایند.

به طور کلی دانشجویان دقت داشته باشند که استفاده از اطلاعات سایر مقالات به شرط درج دقیق منبع جایز بوده و فاقد هر گونه مشکلی میباشد ولی به هر حال حتما ساختار نگارشی مطلب درج شده را تغییر دهید. علت جدی بودن مشکل فوق این میباشد که متاسفانه سطح زبانی دانشجویان ایرانی پایین بوده و نمیتوانند جملاتی به زیبایی جملات برداشته شده از سایر مقالات بنویسند به همین دلیل ترجیح میدهند که به جای تغییر دادن متن، دقیقا همان ساختار قبلی را استفاده کنند که این مورد به هیچ وجه توصیه نمیشود.

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.