• 0

آموزش ACD Lab

sorena1530

سوال

سلام. ضمن تبریک عید خدمت همه دوستان یک سوالی داشتم. آیا کسی کار با نرم افزار ACD LAB رو بلده؟ نرم افزاری در مورد رسم و پیشگویی طیف های NMR 

لینک به دیدگاه

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 0

سلم  دوست خوبم... تبریک میگم سال نو را خدمت شما. @};-

بهتر بود این سوالت را تو بخش شیمی میپرسیدی....

به هر حال کا کردن با این نرم افزار خیلی احتیاج به اموزش خاصی نداره...

همونطور که احتمالا میدونی نمیشه با نسخه های جدید این نرم افزار طیف مولکولها را شبیه سازی کرد. یعنی اصلا گزینش موجود نیست. چرا خود من هم نمیدونم اگه فهمیدی به لطفا ما را هم در جریان بگذار.

اما با نسخه قدیمی و معروف اون مییتونی هر مولکولی را به اسانی ترسیم کنی و سپس با زدن ککلید calculate spectra که در پایین صفحه هست طیف مولکول را ببینی. هم طیف کربن و هم طیف هیدروژن

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام خدمت جناب kid عزیز و تبریک مجدد نوروز خدمت شما. بله. بهتر بود این سوال رو تو اون بخش مطرح میکردم. ممنون بابت تذکری که دادی. راستش ورژن ACD LAB مورد نظر 12.1 است. من نیاز به کار کردن با نرم افزار مربوط به تفسیر طیف NMR دارم. نرم افزارهای دیگه ای نظیر gNMR و chemDraw هم برای این کار وجود دارند ولی ظاهرا ACD LAB از بقیه بهتره اما متاسفانه نحوه کارکردن باهاش رو بلد نیستم. بهرحال مرسی بابت توضیحاتت.

لینک به دیدگاه
  • 0
  • 0

سلام خدمت جناب kid عزیز و تبریک مجدد نوروز خدمت شما. بله. بهتر بود این سوال رو تو اون بخش مطرح میکردم. ممنون بابت تذکری که دادی. راستش ورژن ACD LAB مورد نظر 12.1 است. من نیاز به کار کردن با نرم افزار مربوط به تفسیر طیف NMR دارم. نرم افزارهای دیگه ای نظیر gNMR و chemDraw هم برای این کار وجود دارند ولی ظاهرا ACD LAB از بقیه بهتره اما متاسفانه نحوه کارکردن باهاش رو بلد نیستم. بهرحال مرسی بابت توضیحاتت.

خواهش میکنم. @};-

همونطور که عرض کردم در ویرایشهای جدید مثل (12.1 و ...) مثل این که امکان مشاهده طیف وجود نداره..

اما در نسخه قدیمی (2) که موجود هست و دوست خوبمون مجلات علمی لطف کردن لینک دانلود گذاشتن به راحتی میشه این کار را کرد.

موفق باشید.. @};-

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.