خرافي‌ترين مردم دنيا كجا زندگي مي‌كنند؟


vahidvms

ارسال های توصیه شده

براساس نظرسنجي‌هاي صورت‌گرفته در زمينه پايان دنيا، خرافي‌ترين مردم مشخص شدند. افراد سودجو و کلاهبرداران نيز به اين شايعات دامن زده تا از آب گل‌آلود ماهي بگيرند

براساس نظرسنجي‌هاي انجام شده توسط شرکت Global Public Affairs که با حضور 16 هزار نفر از 20 کشور جهان صورت گرفت مشخص شد مردم آمريکا و ترکيه بالاترين ميزان خرافات نسبت به قريب‌الوقوع بودن پايان دنيا را دارند.

 

در اين ميان بلژيک و انگليس کمترين ميزان را به خود اختصاص داده‌اند.

638617_774.jpg

 

به گزارش رويترز، در ميان مردم جهان، از هر 7 نفر يک به پايان جهان در سال 2012 اعتقاد دارد. آمريکا و ترکيه نيز با 22 درصد در کنار آرژانتين و آفريقاي جنوبي بالاترين ميزان باور به پايان جهان را دارند.

بنا به اين نظر سنجي، افراد کم‌سواد و پايين 35 سال بيشتر به پايان دنيا در 2012 اعتقاد دارند.

638639_912.jpg

 

 

وب‌سايت رسمي پايان دنيا

وب‌سايتي با نام December212012 طراحي شده است و بيشتر شايعات حوادث روز پاياني دنيا در اينجا دامن زده مي‌شود.

638715_836.jpg

 

 

هم‌چنين در اين وب‌سايت اجناسي با طرح لوگوهاي پايان دنيا به فروش مي‌رسد.

638733_129.jpg

 

 

خرافاتي‌ترين کشورهاي دنيا

برخي از کشورهاي دنيا که شايعات پايان دنيا را باور کرده‌اند، با مشکلات زيادي دست و پنجه نرم مي‌کنند، به‌طوري که در برخي از آن‌ها مردم افسردگي پيدا کرده يا دست به اقداماتي غير معقول مي‌زنند.

روسيه

به گزارش سايت روسي rbth، روسيه از خرافاتي‌ترين کشورهاي دنيا است.

در اين کشور هميشه تاريخ‌هاي يکسان سه رقمي مشهور بوده است، از يک ژانويه 2001 گرفته تا به امروز. نکته جالب توجه اينجاست که مردم روسيه علاقه خاصي براي ازدواج در اين روزها دارند. به عقيده آن‌ها امسال آخرين باري است که عدد شانس براي مردم رو آورده است و تا 89 سال ديگر يعني 1 ژانويه سال 2101 چنين اتفاقي رخ نخواهد داد.

يک زوج روسي در اين خصوص اين طور اظهار نظر مي‌كند: ما سال گذشته نتوانستيم در روز 11/11/2011 ازدواج کنيم. بنابراين تاريخ ازدواج خود را تا امسال به تاخير انداختيم.

در ميان روسي‌ها، 13درصد آن‌ها اعتقاد دارند که دنيا در 21 دسامبر به پايان خواهد رسيد.

قابل توجه است کساني که به شماره‌هاي خوش‌شانسي اعتقاد دارند به پايان دنيا نيز در سال 2012 معتقد هستند. اما تعداد ازدواج‌ها امسال نسبت به سال گذشته پايان يافته است، زيرا به عقيده ايشان ازدواج تنها در حالي که يک هفته تا پايان دنيا مانده شگون ندارد.

638778_833.jpg

به گزارش نيويورک‌تايمز، وحشت از پايان دنيا در بخش‌هاي مرزي روسيه بخصوص باچين آنقدر زياد است که دولت از کشيش‌ها درخواست کمک کرده است. مردم به جمع‌‌‌اوري کبريت، نفت، شکر و شمع پرداخته‌اند. بنا به گزارش هم‌چنين در جنوب روسيه مردم شروع به ساخت گذرگاه‌هاي سرپوشيده به سبک قبايل مايا ساخته‌اند.

وزير بحران روسيه در روز جمعه به مردم هشدار داده است که مراقب شايعات باشند و هيچ اتفاقي در روز 21 دسامبر نخواهد افتاد.افزايش خريد بليت‌هاي يک طرفه به فرانسه

ساکنین یک روستا در حوالی کوه بوگاراش در فرانسه (در نزدیکی مرزهای این کشور با اسپانیا) سال گذشته سود زیادی از شایعات مربوط به نزدیک شدن آخر دنیا بردند. زیرا این نقطه به عنوان بهترین محل برای انتظار پایان دنیا تعیین شده. می‌گفتند که انسان‌های سیارات دیگر در این نقطه فرود می‌آیند و تمام کسانی که طلب نجات می کنند را نجات می‌دهند. دلیل انتخاب این نقطه، ظاهرا فیلم تخیلی استیون اسپیلبرت بود که طبق سناریو، نازی‌ها تونلی مخفی در زیر شهر بوگاراش درست کرده بودند و بعدها جاسوسان موساد این نقطه را به دقت مورد بررسی قرار دادند.

638801_595.gif

فرار از پايان دنيا

بعد از اینکه اعلام کردند محل فرود سفینه فضایی در بوگاراش خواهد بود، گروه زیادی از ماجراجویان در حوزه تحقیقات سیارات و امکان زیست در آنها به این روستای کوچک 200 هزار نفری جذب شدند. طبق پیشگویی‌ها، روز 21 دسامبر سال 2012، دنیا به پایان می‌رسد، به همین خاطر از همین امروز مردم به فکر رزرو جا افتاده‌اند. ژان پیر دلور شهردار بوگاراش چندان از حضور این توریست‌های خاص خوشحال نیست و دایما به خارجی‌هایی که در میان کوهها به عبادت و پرستش نیروهای مافوق طبیعت مشغولند ناسزا می‌گوید. این افراد گاها بدون لباس در میان کوه‌ها ظاهر می‌شوند. تقریبا تمامی هتل‌ها در شهر و حومه پر شده‌اند، و این در حالی است که سابقا هیچ کس به این نقطه نمی‌آمد. در میان این توریست‌ها کارشناسانی هم حضور دارند که جهت آموزش افراد و سخن گفتن با نیروهای فضایی آمده‌اند و کارگاه‌هایی به قیمت 800 یورو در یک هفته برگزار می‌کنند.

638809_402.jpg

مقامات محلی هشدار داده‌اند که منطقه از زیرساخت‌های کافی برای چنین جمعیتی برخوردار نیست و پایان دنیا برای ساکنین این روستای کوچک می‌تواند زودتر از دسامبر فرا برسد. کارکنان دولتی سعی دارند برای کنترل شرایط در پایان سال 2012 از نیروهای ارتش کمک بگیرند.

علاوه بر این، هم اکنون تورهای بوراگاش به مقصد یک‌طرفه در آمریکا فروخته می‌شود. به عبارتی، دیگر دلیلی برای بازگشت آنها به کشورشان وجود ندارد. برخی افراد محلی از این فرصت استفاده کرده و با دیدن سیل توریست‌ها بلیط نجات می‌فروشند.

مکزیک

به گزارش صداي روسيه، وزارت توریسم مکزیک علاقه‌مندان به حضور در زادگاه مایاها در پایان ماه دسامبر را خوشحال کرد. نزدیک به 52 میلیون توریست در پایان سال 2012 به مکزیک سفر خواهند کرد. به عبارتی 12 میلیون توریست بیش از سال گذشته. توریست‌ها نزدیک به 14 و نیم میلیون دلار در این کشور هزینه خواهند کرد. با وجود اینکه کارمندان دولتی رسما پیشگویی‌های مربوط به پایان دنیا را تکذیب کرده‌اند، اما وزارت خانه مکزیک برنامه ویژه‌ای را برای توریست‌ها طراحی کرده. به عنوان مثال، برای برنامه «دنیای مایاها» 8 میلیون دلار بودجه تخصیص داده شده است. در خیابان‌های این منطقه توضیحات کامل از زندگی مایاها نوشته شده و در هر نقطه توریستی می‌توان پیشگویی‌ها راجع به پایان دنیا را مشاهده کرد. در منطقه کومالکالکو واقع در جنوب مکزیک، جایی که باستان شناسان لوح‌های مربوط به پیشگویی را یافته‌اند، مسیر اصلی گردشگری احداث شده است. اما جشن باشکوهی که به مناسبت افتتاحیه و آغاز روز 21 دسامبر در نظر گرفته شده است، با تمام این جریانات در تناقض قرار می‌گیرد.

638955_789.jpg

مکزيک، خاستگاه ماياها

به ویژه اینکه در شمال مکزیک – در شبه جزیره یوکاتان، هفتاد شهروند ایتالیایی به طور کامل شهرهای خود را تخلیه کرده و به این منطقه پناهنده شده‌اند. منطقه‌ای به مساحت 80 هکتار طی دو سال گذشته خریداری شده و در این فکر بودند که چطور قلعه را زیباتر بنا کنند. در نهایت، شهرک لاس آگیلاس توسط یک معمار مکزیکی به نام کارینا والیپو احداث شد که دارای 24 ساختمان با دیوارهایی به ضخامت 60 سانتیمتر است. در حین ساخت این بناها، از مصالحی استفاده شده که در مقابل تغییرات شدید جوی، ارتعاشات، آتش و طغیان آب مقاومت می‌کند. با این حال، حضور ایتالیایی‌ها در این منطقه و در سرزمین مایاها، سبب نارضایتی سازمان مهاجرت مکزیک شده، زیرا گروهی از آنان مشکوک به فعالیت‌های فرقه‌ای هستند.

چين

چين که در اين کشور بيش از 20 درصد مردم به پايان دنيا در روز 21 دسامبر اعتقاد دارند، يکي از خرافي‌ترين کشورهاي دنيا در اين زمينه به حساب مي‌آيد.

وب‌سات چاينا‌ديلي، ديروز در خبري اذعان کرد که شايعات در اين کشور به حدي افزايش يافته که پليس دست به کار شده است. به خاطر شايعات پايان دنيا پليس افراد زيادي را در اين کشور دستگير کرده است. مردم به دليل شايعات به مغازه‌ها يورش برده و کالاهاي ضروري خود را براي پايان دنيا خريداري مي‌کنند. بسياري از مغازه‌داران اعلام کرده‌اند که شمع و کبريت در برخي استان‌ها نادر شده است.

639213_507.jpg

 

خرافاتي‌ها چگونه آماده روز پايان دنيا مي‌شوند؟‌

آمريکا

خريد اسلحه در روزهاي اخير در آمريکا چند برابر شده است، زيرا آن‌ها اعتقاد دارند که در 21 دسامبر زامبي‌ها بحمله‌ور شده و براي دفاع دربرابر آن‌ها بايد آمادگي کامل داشته باشند.

639076_787.jpg

در حالي که سه روز تا بيست و يک دسامبر مانده برخي آمريکايي‌ها دست به ساخت پناهگاه‌هاي ضد بمب زده‌اند که داخل آن مانند يک خانه با تجهيزات کامل است.

639094_506.jpg

گفته مي‌شود اين تانکر که در برابر بمب‌هاي هسته‌اي و شيميايي مقاوم است حدود 64هزار دلار فروخته مي‌شود.

639093_403.jpg

شيلي

مردم شيلي در روز 21 دسامبر قصد کار کردن ندارند! بنا به تحقيقات روان‌شناسان، برخي از کارمندان تقاضاي دريافت حقوق خود زودتر از موعد هستند.

639310_765.jpg

آرژانتين

در اين کشور دولت رسما روز پايان دنيا را به رسميت شناخته است و از مردم درخواست کرده تا کم‌کم اماده پايان دنيا شوند.

سوء استفاده کلاهبراداران از شايعات پايان دنيا

به گزارش آسوشيتدپرس، پليس چين بيش از 100 نفر را که شايعات پايان دنيا را رواج مي‌دادند دستگير کرده است.

از اين افراد، سي‌دي، کتاب و ديگر چيزهايم مرتبط خريداري کرده‌اند.

روزنامه چيني چاينا‌ديلي در خبري به نقل از پليس اين کشور هشدار داد که مردم مراقب کلاهبرداري‌هاي مرتبط با شايعات پايان جهان باشند.

639229_632.jpg

بنا به اين گزارش، پليس استان سيچوان گفته است که مردم به خاطر وحشت از شايعات پايان دنيا، به مغازه‌ها رفته و و وحشت‌زده خريدهاي بسياري مي‌کنند.

بسياري از مردم شمع‌هاي مغازه‌هاي شيچوان جيلين را خالي کرده‌انند.

 

 

 

 

سوء استفاده هتل‌ها و رستوران‌ها

 

خبرگزاري ان‌بي‌سي در گزارشي به شوخي نوشت که روز پايان تقويم ماياها روز خوش‌بختي بازاريان است.

بسياري از هتل‌ها و رستوران‌ها با تبليغات فراوان از مردم مي‌خواهند تا آخرين روزهاي عمر خود را به انجا بروند.

639268_678.jpg

براي مثال، بسته‌هايي به قيمت 79 هزار دلار پيشنهاد مي‌دهند، همراه با يک روحاني مايايي و يک هليکوپتر شخصي و متخصص باستان شناسي شما را به سفرهاي تارخي مي‌برد.

639251_707.jpg

 

يکي از هتل‌هاي آمريکا در تبليغات خود ادعا کرده است که اگر شما اتاقي را براي 22 دسمابر رزرو کنيد، اگر دنيا به پايان نرسيده باشد، 40درصد تخفيف خواهيد داشت.

 

بازاريابي مايايي

بانک‌ها اين وسط بي‌بهره نبوده‌اند، بانک کالفرنيايي لاتيتود ، طرح ويژه‌اي با نام وام ويژه پايان دنيا اجرا کرده است. بنا بر اين طرح، . در صورتي که دنيا پايان يابد نيازي به بازپرداخت وام نداريد.

639295_303.jpg

شرکت هاي نگهداري از حيوانات نيز در اين ميان سود مي‌برند؛ شما مبلغي به ميزان 135 دلار مي‌پردازيد و در صورت مرگ شما اين مرکز از حيواناتتان مراقبت خواهند کرد.

 

639304_995.jpg

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.