حجاب چیه؟ مهم اینه که دل آدم پاک باشه!

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 54
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پست های محبوب

Injaneb

دوست داشتن به دله، بی خیال ظاهر بهش گفتم: امام زمان عج رو دوست داری؟ گفت: آره ! خیلی دوسش دارم گفتم: امام زمان حجاب رو دوست داره یا نه؟ گفت: آره! گفتم : پس چرا کاری که آقا دوست داره انجام نمیدی؟ گفت: خب چیزه!…. ولی دوست داشتن امام زمان عج به ظاهر نیست ، به دله گفتم: از این حرف که میگن به ظاهر نیست ، به دله بدم میاد گفت: چرا؟ براش یه مثال زدم: گفتم: فرض کن یه نفر بهت خبر بده که شوهرت با یه دختر خانوم دوست شده و الان توی یه رستوران داره باهاش شام می خوره. تو هم سراسیمه میری و می بینی بل

Injaneb

هر کس نظری داره و نظر شما هم محترم است من سعی می کنم هر جور خدا و اقام امام زمان (عج)دوست داشته باشه زندگی کنم نه اونجور که دوست دارم!امیدوارم بتونم.

salwa

پوشش مناسب ملاک است. چادر هم حجاب سنتی ما ایرانیها است. آنهایی که در لباس چادر خطا می کنند، عیب از آنهاست نه از چادر من دوست دارم آنطوری که قرآن می گوید حجابم را رعایت کنم.البته قبل از ازدواج چادری نبودم. ولی حجابم با چادر فرقی نداشت. همیشه دانش آموزان محجبه ام را (چه از لحاظ ظاهر و چه از لحاظ رفتار )دوست داشتم. زیرا قبل از هر چیز رفتارشان منو جذب می کرد. در دوران لیسانسم هم افرادی بودنند که زیر لوای چادر خیلی کارها می کردنند. ولی نمی شود آنها را به جمع تعمیم داد.

به نظرم کار خوبی نکردین این تاپیک رو گذاشتین!

هرکسی هر جوری که دوس داره می تونه زندگی کنه!

بستگی داره حجاب تو چی تعریف کرد!

آدم سر و سنگین باشه!انگشت نمای خلق نباشه!امام زمان هم دوسش داره!

کاش فقط دلخوری امام زمان از حجاب بود!حق هیشکی نخوریم خدا رو ناظر بر اعمالمون بدونیم بزرگترین بهترین حجاب.....

لینک به دیدگاه

هر کس نظری داره و نظر شما هم محترم است

من سعی می کنم هر جور خدا و اقام امام زمان (عج)دوست داشته باشه زندگی کنم نه اونجور که دوست دارم!امیدوارم بتونم.

مطمن باشین تلاش ههمون همینه!چون راهی غیر از این نیست!باید طوری زندگی کرد که اون دنیا هم خوب بسازیم!

لینک به دیدگاه

با تمام وجود گناه کردیم اما نه نعمتهایش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد،اگر اطاعش کنیم چه میکند!

شاید ربطی نداشت ولی دوس داشتم اینو اینجا بنویسم!امیدوارم همه عاقبت به خیر شن.. @};-

لینک به دیدگاه

دوره ی لیسانس یه چادریایی رو میدیدیم که احساس می کردی اینا شبانه روز با قرآن و خدا عجین کامل هستن

اما یه گندکاری هایی کردن که والله به قرآن قسم هیچ کدوم ما بی چادرا نکردیم

خانوما می رن ختم قرآن

از در که میان چنان چادرشون رو می بندن که فکر می کنی استغفرالله همسر پیغمبران

بعد میرن تو اتاق و درمیان بیرون انگار سالن مده اصلا جا می خوری چه جورم

اینه که ما از چادری ها خوشمان نمی آید ( البته همه جا خوب و بد هم هست )

( خیلی هام که انقد خانومن از قیافشون مشخصه بدون چادرم عزیزن چادرم می پوشن عزیز تر می شن )

لینک به دیدگاه

دوره ی لیسانس یه چادریایی رو میدیدیم که احساس می کردی اینا شبانه روز با قرآن و خدا عجین کامل هستن

خانوما می رن ختم قرآن

( خیلی هام که انقد خانومن از قیافشون مشخصه بدون چادرم عزیزن چادرم می پوشن عزیز تر می شن )

100 درصد موافقم باهتون!

لینک به دیدگاه

خانوما می رن ختم قرآن

پوشش مناسب ملاک است. چادر هم حجاب سنتی ما ایرانیها است. آنهایی که در لباس چادر خطا می کنند، عیب از آنهاست نه از چادر

من دوست دارم آنطوری که قرآن می گوید حجابم را رعایت کنم.البته قبل از ازدواج چادری نبودم. ولی حجابم با چادر فرقی نداشت.

همیشه دانش آموزان محجبه ام را (چه از لحاظ ظاهر و چه از لحاظ رفتار )دوست داشتم. زیرا قبل از هر چیز رفتارشان منو جذب می کرد.

در دوران لیسانسم هم افرادی بودنند که زیر لوای چادر خیلی کارها می کردنند. ولی نمی شود آنها را به جمع تعمیم داد.

لینک به دیدگاه

پوشش مناسب ملاک است. چادر هم حجاب سنتی ما ایرانیها است. آنهایی که در لباس چادر خطا می کنند، عیب از آنهاست نه از چادر

من دوست دارم آنطوری که قرآن می گوید حجابم را رعایت کنم.البته قبل از ازدواج چادری نبودم. ولی حجابم با چادر فرقی نداشت.

همیشه دانش آموزان محجبه ام را (چه از لحاظ ظاهر و چه از لحاظ رفتار )دوست داشتم. زیرا قبل از هر چیز رفتارشان منو جذب می کرد.

در دوران لیسانسم هم افرادی بودنند که زیر لوای چادر خیلی کارها می کردنند. ولی نمی شود آنها را به جمع تعمیم داد.

هر چی عیب است از مسلمانی ماست

ما که مادر خواهرمون چادری بودند وچادری ها رو خیلی دوست دارم چونکه چادر نشونه خیلی از چیزهاست یه عده هستند که میگن مسلمونی به نماز خوندن نیستش که!از این حرفا زیاده!

البته اونائی که چادری نیستند ولی حجابشون کامله محترمند

همیشه از خانمای لبنانی و بعضی از خانمای ترک و سایر کشورها که اصالتشون رو از دست نمیدن خوشم میاد

لینک به دیدگاه

خانوما می رن ختم قرآن

شما یه روسری سرت کن بی حجاب :))

بعد بیا صحبت کنیم :> اصلا مورد منکراتی داری :))

بعدا بعد از 120سال گوش شیطون کر ازدواج نمودین :> دیدی همسر محترم با دوتا خانم دل و قلوه رد و بدل میکنه جدی نگیر دلش با شماست اینا ظاهره :))

لینک به دیدگاه

حجاب قشنگه چه با چادر چه بی چادربا هیچکدوم مخالف نیستم

تاپیک قشنگی بود

=D> =D> =D>

لینک به دیدگاه

حجاب قشنگه چه با چادر چه بی چادربا هیچکدوم مخالف نیستم

تاپیک قشنگی بود

=D> =D> =D>

این یعنی حزب باد

هرچی بادا باد

لینک به دیدگاه

هر چی عیب است از مسلمانی ماست

ما که مادر خواهرمون چادری بودند وچادری ها رو خیلی دوست دارم چونکه چادر نشونه خیلی از چیزهاست یه عده هستند که میگن مسلمونی به نماز خوندن نیستش که!از این حرفا زیاده!

البته اونائی که چادری نیستند ولی حجابشون کامله محترمند

همیشه از خانمای لبنانی و بعضی از خانمای ترک و سایر کشورها که اصالتشون رو از دست نمیدن خوشم میاد

لباسای اصیل مردونه ایرانی هم خیلی با الان فرق می کنه.چرا راجع به اونا چیزی نمیگید.حجاب یعنی جلب توجه نکردن و دیگران رو تحریک نکردن..مردو زن هم فرقی نداره50d634d35198b_394298_orig.jpg
لینک به دیدگاه

لباسای اصیل مردونه ایرانی هم خیلی با الان فرق می کنه.چرا راجع به اونا چیزی نمیگید.حجاب یعنی جلب توجه نکردن و دیگران رو تحریک نکردن..مردو زن هم فرقی نداره50d634d35198b_394298_orig.jpg

:)) :)) :)) :)) فقط همینمون کم بود!که مردامونم این شکلی لباس بپوشن! :)) :)) :)) :))

لینک به دیدگاه

:)) :)) :)) :)) فقط همینمون کم بود!که مردامونم این شکلی لباس بپوشن! :)) :)) :)) :))

البته تا دعوا نشده بگم مخلص این حاجی هم هستیما! :>

لینک به دیدگاه

این لباس اصیل مردم لرستان و سایر اقوام دامدار و کوچ نشین است که هنوز استفاده میشه این عکس فکر نکنم قدیمی باشه!لااقل یه عکس سیاه سفید میذاشتین واسه استناد!لباس اصیل ایرانی اینطوری نبوده اینی که روی دوش این بنده خداست اگه اشتباه نکنم شولا نام داره و از نمد ساخته شده برای محافظت فرد در مقابل سرمای بیابان به موقع چرا بردن گوسفنداشون چه ربطی داره آخه؟؟شما برو وزارت ارشاد برای طراحی لباس ایرانی!اتفاقا چند وقت پیش بحثش بود لباس ملی برای آقایون مثل کره شمالی!

لینک به دیدگاه

این لباس اصیل مردم لرستان و سایر اقوام دامدار و کوچ نشین است که هنوز استفاده میشه این عکس فکر نکنم قدیمی باشه!لااقل یه عکس سیاه سفید میذاشتین واسه استناد!لباس اصیل ایرانی اینطوری نبوده اینی که روی دوش این بنده خداست اگه اشتباه نکنم شولا نام داره و از نمد ساخته شده برای محافظت فرد در مقابل سرمای بیابان به موقع چرا بردن گوسفنداشون چه ربطی داره آخه؟؟شما برو وزارت ارشاد برای طراحی لباس ایرانی!اتفاقا چند وقت پیش بحثش بود لباس ملی برای آقایون مثل کره شمالی!

واقعا باریکلا بر شما!خیلی خوبه که این همه اطلاعات دارین!منم گفتما مخلص این حاج آقا هستیم!(از ما گله مند نباشین به جون خودم من آدمی نیستم به کسی توهین کنماااااا..

ولی این لباس دیگه نمیشه تو داخل شهر پوشید!همون واس کوه و دشت خوبه!

لینک به دیدگاه

واقعا باریکلا بر شما!خیلی خوبه که این همه اطلاعات دارین!منم گفتما مخلص این حاج آقا هستیم!(از ما گله مند نباشین به جون خودم من آدمی نیستم به کسی توهین کنماااااا..

ولی این لباس دیگه نمیشه تو داخل شهر پوشید!همون واس کوه و دشت خوبه!

اینکه مردان ما هم رعایت برخی مسائل رو بکنند خوبه و لازم

رعایت حیا لازمه زن و مرد هم نداره طبق فرموده بزرگان دین کسی که حیا ندارد دین ندارد

اما میخوام بگم تفاوت زیادی هست بین زن و مرد و خدای خالق هم در سوره نسا فرموده به خانمها که زینت خود رو از مردان بپوشنید زینت روبیشتر مفسیرین به موی خانمها تعبییر کردند در درجه اول ،با عنایت به تفاوت جنسیتی و روانشناسی بین زن و مرد ،توجه به لباس این دو متفاوته ،از قدیم گفتند زن از راه گوش عاشق میشه و مرد از راه چشم،زن طالب مسخر کردن قلب مرد است و مردن طالب تصاحب کردن جسم زن است ، زن به هزار چیز در مورد مردش فکر میکنه و مرد به یه چیزدر مورد زنش.

پس اگر بحث لباس و پوشش مطرح میشه با توجه به این تفاوتهاست .البته مردها هم به نوبه خود باید اول حجاب برای چشمشون داشته باشن و سسپس سایر اعضا.

قدیم میگفتند خواهرم حجابت را

برادرم نگاهت را

لباس بومی اقوام که با توجه به موقعیت جغرافیائی آنها در طول سالیان بدست اومده هنوز هم استفاده میشه و محترم اما،ربطی به لباس شهری نداره ،نمیشه با لباس بالا در مجامع و مراسم رسمی و عمومی حاضر شد.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.