حجاب چیه؟ مهم اینه که دل آدم پاک باشه!

ارسال های توصیه شده

من با اینجانب ( البته استثناء) موافقم

هیچ کی نیست که بگه وای چه خانم بی حجابی چقدر سنگین و با شخصیته

یا برای آقایونی که پیراهنشون 5 سانت از کمربندشون فاصله داره هم همین عنوان صادقه

و باید به نکته ی فرق بین بی حجابی و بد حجابی هم توجه کرد

بد حجابی میشه بی بند و باری کامل

کلا حجاب در هر نوعی با هر سلیقه ای و در هر مکانی برای همه قشنگ و پسندیده اس

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 54
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پست های محبوب

Injaneb

دوست داشتن به دله، بی خیال ظاهر بهش گفتم: امام زمان عج رو دوست داری؟ گفت: آره ! خیلی دوسش دارم گفتم: امام زمان حجاب رو دوست داره یا نه؟ گفت: آره! گفتم : پس چرا کاری که آقا دوست داره انجام نمیدی؟ گفت: خب چیزه!…. ولی دوست داشتن امام زمان عج به ظاهر نیست ، به دله گفتم: از این حرف که میگن به ظاهر نیست ، به دله بدم میاد گفت: چرا؟ براش یه مثال زدم: گفتم: فرض کن یه نفر بهت خبر بده که شوهرت با یه دختر خانوم دوست شده و الان توی یه رستوران داره باهاش شام می خوره. تو هم سراسیمه میری و می بینی بل

Injaneb

هر کس نظری داره و نظر شما هم محترم است من سعی می کنم هر جور خدا و اقام امام زمان (عج)دوست داشته باشه زندگی کنم نه اونجور که دوست دارم!امیدوارم بتونم.

salwa

پوشش مناسب ملاک است. چادر هم حجاب سنتی ما ایرانیها است. آنهایی که در لباس چادر خطا می کنند، عیب از آنهاست نه از چادر من دوست دارم آنطوری که قرآن می گوید حجابم را رعایت کنم.البته قبل از ازدواج چادری نبودم. ولی حجابم با چادر فرقی نداشت. همیشه دانش آموزان محجبه ام را (چه از لحاظ ظاهر و چه از لحاظ رفتار )دوست داشتم. زیرا قبل از هر چیز رفتارشان منو جذب می کرد. در دوران لیسانسم هم افرادی بودنند که زیر لوای چادر خیلی کارها می کردنند. ولی نمی شود آنها را به جمع تعمیم داد.

این توافق رو به فال نیک میگیریم /:):>

لینک به دیدگاه

اینکه مردان ما هم رعایت برخی مسائل رو بکنند خوبه و لازم

رعایت حیا لازمه زن و مرد هم نداره طبق فرموده بزرگان دین کسی که حیا ندارد دین ندارد

اما میخوام بگم تفاوت زیادی هست بین زن و مرد و خدای خالق هم در سوره نسا فرموده به خانمها که زینت خود رو از مردان بپوشنید زینت روبیشتر مفسیرین به موی خانمها تعبییر کردند در درجه اول ،با عنایت به تفاوت جنسیتی و روانشناسی بین زن و مرد ،توجه به لباس این دو متفاوته ،از قدیم گفتند زن از راه گوش عاشق میشه و مرد از راه چشم،زن طالب مسخر کردن قلب مرد است و مردن طالب تصاحب کردن جسم زن است ، زن به هزار چیز در مورد مردش فکر میکنه و مرد به یه چیزدر مورد زنش.

پس اگر بحث لباس و پوشش مطرح میشه با توجه به این تفاوتهاست .البته مردها هم به نوبه خود باید اول حجاب برای چشمشون داشته باشن و سسپس سایر اعضا.

قدیم میگفتند خواهرم حجابت را

برادرم نگاهت را

لباس بومی اقوام که با توجه به موقعیت جغرافیائی آنها در طول سالیان بدست اومده هنوز هم استفاده میشه و محترم اما،ربطی به لباس شهری نداره ،نمیشه با لباس بالا در مجامع و مراسم رسمی و عمومی حاضر شد.

رعایت حیا لازمه زن و مرد هم نداره طبق فرموده بزرگان دین کسی که حیا ندارد دین ندارد

@};-

خواهرم حجابت را

برادرم نگاهت را

@};-

کاملا موافقم =D> =D>

لینک به دیدگاه

با اکثر نظرات موافقم

مسئله الان جلف بودن وجلب توجه کردنه والا مشکل 4تا تار مو بیرون باشه که .......

من خودم موافق حجابم البته نه سختگیرانه وفقط به خانواده خودم توصیه میکنم

اما سراغ دارم مردهایی رو که به خانمشون میگن بی حجاب باشن و میگن ما اینجوری راحتیم

ولی در کل هرکی هرجور راحته و هر کی رو توی قبر خودش میذارن

لینک به دیدگاه

منم با شما موافقم!منم گفتم آدم باید سر و سنگین لباش بپوشه که انگشت نمای خلق نباشه!

ولی سر و سنگین بودن فقط با انداختن یه چادر سیاه بر روی زلف سیاه نمی دونم!

لینک به دیدگاه

دوره ی لیسانس یه چادریایی رو میدیدیم که احساس می کردی اینا شبانه روز با قرآن و خدا عجین کامل هستن

اما یه گندکاری هایی کردن که والله به قرآن قسم هیچ کدوم ما بی چادرا نکردیم

خانوما می رن ختم قرآن

از در که میان چنان چادرشون رو می بندن که فکر می کنی استغفرالله همسر پیغمبران

بعد میرن تو اتاق و درمیان بیرون انگار سالن مده اصلا جا می خوری چه جورم

اینه که ما از چادری ها خوشمان نمی آید ( البته همه جا خوب و بد هم هست )

( خیلی هام که انقد خانومن از قیافشون مشخصه بدون چادرم عزیزن چادرم می پوشن عزیز تر می شن )

درود بر شما

به نظر من در بحث حجاب باید بین نماد و ارزش تفاوت قائل شد. برای برخی از افراد چادر ارزش هست و برای برخی نماد. اگر فردی به چادر (یا هر نوع پوشش مناسب دیگر) به عنوان یک ارزش نگاه کنه، تحت هر شرایطی به آن پایبند است. در برخی از خانواده های ایرانی چادر نماد حجاب هست نه ارزش؛ در این مواقع ممکن است خانمی تحت تاثیر محیط خانوادگی چادری هم باشد ولی کارهایی کند که هیچکدوم بی چادرها نمی کنن. بنابراین اگر فردی به حجاب به عنوان ارزش نگاه کنه، فرقی نمی کنه زن باشه یا مرد، چادری باشه یا نباشه! تحت هر شرایطی حجاب رو حفظ می کنه.

نکته دیگر اینکه در آیه 59 سوره احزاب به صراحت آمده است که : ای پیامبر (ص)! به همسران و دخترانت و همسران کسانی که مومن هستند بگو چادرهایشان را بر خود بپوشانند، این پوشش به اینکه به عفت و پاکدامنی شناخته شوند نزدیک تر است.... در اینجا خداوند خطاب به مومنان، نه مردم (ناس)، می فرماید در صورتی که حجاب را رعایت کنید مصون می مانید. به عفت و پاکدامنی شناخته شوند یعنی اینکه از آسیب بیماردلان در امان می مانند. بنابراین مجبور ساختن افراد به حجاب نه تنها نتایج خوبی به دنبال نخواهد داشت، بلکه با فرمایش قرآن کریم هم همخوانی ندارد.

بالاخره این مسئله حجاب و روابط زن و مرد همیشه و در همه زمان ها وجود داشته است. پیامبر اسلام (ص) در مدینه حکومت تشکیل دادند؛ امام علی (ع) 4 سال و 9 ماه بر مسلمین حکومت کردند. بنابراین یک تحقیق تاریخی در این زمینه مورد نیاز است تا سیره عملی معصومین در این زمینه مشخص شود. طبیعتا معصومین گشت ارشاد درست نمی کردند!

لینک به دیدگاه

درود بر شما

به نظر من در بحث حجاب باید بین نماد و ارزش تفاوت قائل شد. برای برخی از افراد چادر ارزش هست و برای برخی نماد. اگر فردی به چادر (یا هر نوع پوشش مناسب دیگر) به عنوان یک ارزش نگاه کنه، تحت هر شرایطی به آن پایبند است. در برخی از خانواده های ایرانی چادر نماد حجاب هست نه ارزش؛ در این مواقع ممکن است خانمی تحت تاثیر محیط خانوادگی چادری هم باشد ولی کارهایی کند که هیچکدوم بی چادرها نمی کنن. بنابراین اگر فردی به حجاب به عنوان ارزش نگاه کنه، فرقی نمی کنه زن باشه یا مرد، چادری باشه یا نباشه! تحت هر شرایطی حجاب رو حفظ می کنه.

نکته دیگر اینکه در آیه 59 سوره احزاب به صراحت آمده است که : ای پیامبر (ص)! به همسران و دخترانت و همسران کسانی که مومن هستند بگو چادرهایشان را بر خود بپوشانند، این پوشش به اینکه به عفت و پاکدامنی شناخته شوند نزدیک تر است.... در اینجا خداوند خطاب به مومنان، نه مردم (ناس)، می فرماید در صورتی که حجاب را رعایت کنید مصون می مانید. به عفت و پاکدامنی شناخته شوند یعنی اینکه از آسیب بیماردلان در امان می مانند. بنابراین مجبور ساختن افراد به حجاب نه تنها نتایج خوبی به دنبال نخواهد داشت، بلکه با فرمایش قرآن کریم هم همخوانی ندارد.

بالاخره این مسئله حجاب و روابط زن و مرد همیشه و در همه زمان ها وجود داشته است. پیامبر اسلام (ص) در مدینه حکومت تشکیل دادند؛ امام علی (ع) 4 سال و 9 ماه بر مسلمین حکومت کردند. بنابراین یک تحقیق تاریخی در این زمینه مورد نیاز است تا سیره عملی معصومین در این زمینه مشخص شود. طبیعتا معصومین گشت ارشاد درست نمی کردند!

مطلب شما واقعاً زیبا، حساب شده و کاملاً منطقی بود

بخصوص تفاوت بین ارزش و نماد

لایق امتیاز تشویقی هستید

لینک به دیدگاه

این یعنی حزب باد

هرچی بادا باد

پوشش مناسب داشتن الزاما چادر نیست فکر کنم منظور دوستمان نیز همین باشد. خیلی از مسلمانان کشورهای دیگر که حجاب اجباری نیست پوشش بسیار مناسبی دارند. چادر حجاب سنتی ماست.

لینک به دیدگاه

پوشش مناسب داشتن الزاما چادر نیست فکر کنم منظور دوستمان نیز همین باشد. خیلی از مسلمانان کشورهای دیگر که حجاب اجباری نیست پوشش بسیار مناسبی دارند. چادر حجاب سنتی ماست.

دقیقا منظورم همینه
لینک به دیدگاه

44_394.jpg

دوست داشتن به دله، بی خیال ظاهر

بهش گفتم: امام زمان عج رو دوست داری؟

گفت: آره ! خیلی دوسش دارم

گفتم: امام زمان حجاب رو دوست داره یا نه؟

گفت: آره!

گفتم : پس چرا کاری که آقا دوست داره انجام نمیدی؟

گفت: خب چیزه!…. ولی دوست داشتن امام زمان عج به ظاهر نیست ، به دله

گفتم: از این حرف که میگن به ظاهر نیست ، به دله بدم میاد

گفت: چرا؟

براش یه مثال زدم:

گفتم: فرض کن یه نفر بهت خبر بده که شوهرت با یه دختر خانوم دوست شده و الان توی یه رستوران داره باهاش شام می خوره. تو هم سراسیمه میری و می بینی بله!!!! آقا نشسته و داره به دختره دل میده و قلوه می گیره.عصبانی میشی و بهش میگی: ای نامرد! بهم خیانت کردی؟

بعد شوهرت بلند میشه و بهت میگه : عزیزم! من فقط تو رو دوست دارم. بعد تو بهش میگی: اگه منو دوست داری این دختره کیه؟ چرا باهاش دوست شدی؟ چرا آوردیش رستوران؟ اونم بر می گرده میگه: عزیزم ظاهر رو نبین! مهم دلمه! دوست داشتن به دله…

دیدم حالتش عوض شده

بهش گفتم: تو این لحظه به شوهرت نمیگی: مرده شور دلت رو ببرن؟ تو نشستی با یه دختره عشقبازی می کنی بعد میگی من تو دلم تو رو دوست دارم؟ حرف شوهرت رو باور می کنی؟

گفت: معلومه که نه! دارم می بینم که خیانت می کنه ، چطور باور کنم؟ معلومه که دروغ میگه

گفتم: پس حجابت….

اشک تو چشاش جمع شده بود

روسری اش رو کشید جلو

با صدای لرزونش گفت: من جونم رو فدای امام زمانم می کنم ، حجاب که قابلش رو نداره

از فردا دیدم با چادر اومده

گفتم: با یه مانتو مناسب هم میشد حجاب رو رعایت کرد!

خندید و گفت: می دونم ! ولی امام زمانم چــــــادر رو بیشتر دوست داره

می گفت: احساس می کنم آقا داره بهم لبخنــــــــــد می زنه

hejab1.jpg

مطلب جالبی بود؛ ولی به نظرم یه جور قضاوت عجولانه و پیش داوری رو بیان میکنه.

لینک به دیدگاه

این لباس اصیل مردم لرستان و سایر اقوام دامدار و کوچ نشین است که هنوز استفاده میشه این عکس فکر نکنم قدیمی باشه!لااقل یه عکس سیاه سفید میذاشتین واسه استناد!لباس اصیل ایرانی اینطوری نبوده اینی که روی دوش این بنده خداست اگه اشتباه نکنم شولا نام داره و از نمد ساخته شده برای محافظت فرد در مقابل سرمای بیابان به موقع چرا بردن گوسفنداشون چه ربطی داره آخه؟؟شما برو وزارت ارشاد برای طراحی لباس ایرانی!اتفاقا چند وقت پیش بحثش بود لباس ملی برای آقایون مثل کره شمالی!

چرا از اصل جریان دور می شید آخه. حجاب خوبه و هیچکسم نمی تونه منکرش بشه.بحث سره اینه که چادر اصلا پوشش سنتی ایران نیست.همچنین کت و شلوار و خیلی لباسای دیگه.می خواستم به کسایی که دلشون می خواد لباسای سنتی ایرانی بپوشن،نشون بدم باید چی بپوشن.و می دونم این عکسم قدیمی نیست.هدف نشون دادن کسی بود که لباس سنتی پوشیده
لینک به دیدگاه

درود بر شما

100 درصد موافقم =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

لینک به دیدگاه

اینقد کف نزن مردم خابن هیسسسسسسسسسسس

چرا مواردی که مخالف نظر شماس رو سرکوب میکنین

:-?:-? :-?

لینک به دیدگاه

چرا مواردی که مخالف نظر شماس رو سرکوب میکنین

:-?:-? :-?

چرا فک کردید مخالفم ؟ فقط شوخی بود همین / وگرنه از اون بالا تا پایین هرچی گفتم تو این تاپیک در تایید حجاب بوده

لینک به دیدگاه

یه نکته ی دیگه. چرا ما ایرانی ها باید همیشه کارایی رو که انجام می دیم به یه دلیل بی ربط باشه؟ حجاب خوبه. امام زمان هم دوست داره. ولی چرا باید دلیل کار ما باشه؟!. خانم ها باید به این دلیل حجاب داشته باشن که از آسیب بیمار دلان در امان بمونند. همینطور که دوستمون از سوره احزاب آیه 59 نقل قول کرد

لینک به دیدگاه

یه نکته ی دیگه. چرا ما ایرانی ها باید همیشه کارایی رو که انجام می دیم به یه دلیل بی ربط باشه؟ حجاب خوبه. امام زمان هم دوست داره. ولی چرا باید دلیل کار ما باشه؟!. خانم ها باید به این دلیل حجاب داشته باشن که از آسیب بیمار دلان در امان بمونند. همینطور که دوستمون از سوره احزاب آیه 59 نقل قول کرد

این که دلیلش با ربط تر و قشنگتر بود، مثل این که بگیم نماز میخونیم برای رضای خدا و برای اینکه خدا رو دوست داریم،

این دید از اینکه بگیم نماز میخونیم برای اینکه ثواب داره یا اینکه فایده داره بهتر نیست؟

لینک به دیدگاه

این که دلیلش با ربط تر و قشنگتر بود، مثل این که بگیم نماز میخونیم برای رضای خدا و برای اینکه خدا رو دوست داریم،

این دید از اینکه بگیم نماز میخونیم برای اینکه ثواب داره یا اینکه فایده داره بهتر نیست؟

موافقم

لینک به دیدگاه

موافقم

توافق چند بخشه ؟

بحث حجاب یه امر کاملا شخصیه

آدم خودش باید به یه سری اعتقادات برسه / کسی که خدا رو درک کنه و بشناسه حجابم دوست داره / ولی بعضی وقتا یه تلنگر محیطی برای رسیدن به هدفی که ممکنه بعدها هدف ما باشه و الان هیچ تمایلی بهش نداشته باشیم خیلی میتونه کار ساز باشه

لینک به دیدگاه

توافق چند بخشه ؟

بحث حجاب یه امر کاملا شخصیه

آدم خودش باید به یه سری اعتقادات برسه / کسی که خدا رو درک کنه و بشناسه حجابم دوست داره / ولی بعضی وقتا یه تلنگر محیطی برای رسیدن به هدفی که ممکنه بعدها هدف ما باشه و الان هیچ تمایلی بهش نداشته باشیم خیلی میتونه کار ساز باشه

اصلا متوجه شدی من با چی موافق بودم؟

این بوده !

چی ورمی داری مینویسی آخه! 8-}

لینک به دیدگاه

اصلا متوجه شدی من با چی موافق بودم؟

این بوده !

چی ورمی داری مینویسی آخه! 8-}

این توافق چند بخشه اصلا جدا بود از بقیه ی مطالب

امروز دوزاریتون یه نموره کج میزنه

لینک به دیدگاه

مطمئن باش که خدا ما رو خیلی بیشتر دوست داره و به دوست داشتن منو تو هم احتیاج نداره که چون دوسش داریم نماز بخونیم.فرمان نماز داده چون باعث رشد شخصیت میشه. و راحت تر از پس مشکلات دنیا بر می آییم. اگه از پس مشکلات این دنیا بر بیایم. و به این دلیل نماز بخونیم و زود نا امید نشیم، به نظرت خداا راضی تر نیست

لینک به دیدگاه

واقعاً از مطالعه نظرات دوستان عزیز خیلی بهره بردم

نظراتی که بعضاً آدم رو به فکر بیشتر وادار میکنه

بیشتر نظرات دوستان در تاپیک مستحق امتیاز تشویقی بود

ولی خوب بنده دستم در این زمینه بسته بود

امیدوارم اساتید بخش پسورد این زحمت رو بکشن

باز هم ممنون از همه دوستان عزیزی که با مشارکت در بحث سعی کردند پندی به دیگران داده باشند

شاید یکم چشمان ما نسبت به اطراف بیشتر باز شد.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.