تا پول ندهید بستری نمیکنیم!


ارسال های توصیه شده

صبح روز یک شنبه سوم دی ماه مادرم را با تپش بالای قلب و حال بسیار نامساعد به بیمارستان (م ) در اهواز رساندیم.

 

لازم به گفتن است که چون حدود 4 سال قبل دریچه میترال قلب ایشان در همان بیمارستان ( م) با دریچه مصنوعی جایگزین شده بود ، از آن زمان تا کنون هر موقع مشکلی برای ایشان پیش می آید به همان بیمارستان مراجعه می کنیم که در واقع توصیه پزشکان نیز این بوده است.

 

بهرحال دور از انصاف نباشد ، اورژانس فورا به وضعیت وی رسیدگی کرده و دستور بستری دادند.

 

ماجرای غم انگیز و تکراری هم از همین جا شروع می شود.

 

• برای پذیرش اول باید یک میلیون تومان به حساب بیمارستان واریز کنید....

 

- ببخشید من الان ساعت 4 صبح حدود 300 هزار تومان همراه دارم.تا شما زحمت انجام تشکیل پرونده را می کشید اطلاع می دهم تا خانواده پول هم بیاورند.

 

• شرمنده نمی توانیم پذیرش کنیم.

 

- خواهر من ! تا یک ساعت دیگه پول می رسد.این بیمار الان روی تخت هست .گرو شماست !! در همین بیمارستان عمل قلب باز انجام داده و میلیون ها تومان هزینه کرده.الان هم 300 هزار تومان همراه داریم و.....

 

• شرمنده آقا نمی توانم پذیرش کنم ....

 

- پس من تکلیفم چیست ؟

 

• من نمی دانم .

 

این قسمتی از گفتگوی کوتاه و نامید کننده من با مسئول پذیرش بود که متاسفانه راه به جایی نبرد و فقط با وساطت پزشک اورژانس که شاید بهتر از هر کسی وضعیت مادر را درک می کرد و البته مهلت 45 دقیقه ای !! برای آوردن پول بیمارقلبی مرا بستری کردند.نکته اینکه ایشان از لحظه ورود به بخش ccu منتقل شد و این بیانگر وخامت حالشان بود.

 

به لطف خدا من برای تامین هزینه بیماری ایشان مشکلی نداشتم و فقط در آن زمان پول کافی همراهم نبود.ودر واقع چنان وضعیت مادر وخیم بود که ما حتی ترجیح دادیم به اورژانس هم تلفن نزیم و خودمان فورا او را به بیمارستان برسانیم چه برسد به اینکه وقت برای تهیه پول و پیدا کردن کارت بانکی و داشته باشیم.و البته من هیچ گله از کارمندان بیمارستان که در واقع تصمیم گیر و تصمیم ساز هستند ندارم چون تنها اوامر و دستورات را اجرا می کنند.

 

بهرحال ضمن آرزوی سلامتی برای همه بیماران با خود فکر کردم که هرچند مشکل من حل شد و به لطف خدا و تلاش پزشکان ایشان سلامتی خود را مجددا باز یافت ، اما بهتر است این موضوع را منعکس کنم چرا که شاید کسی نتواند در فرصتی 45 دقیقه ای !! پول تهیه کند و خدا نکرده جان بیمار عزیزش فدای بی تدبیری برخی مسئولان شود.

 

امیدوارم مسئولان بی مهر بیمارستان (م ) در اهواز و یا هرفرد یا بیمارستانی که مادیات را به جان افراد ترجیح می دهند کمی به خود بیایند و بدانند که دنیای کوچکشان فقط به چندصدمتر محیط بیمارستان محدود نمی شود.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.