30 شهید در حمله وهابیون به زائرین امام هشتم(علیه السلام)


ارسال های توصیه شده

به گزارش «شیعه نیوز» ، روز سه شنبه در ادامه کشتار بیرحمانه شیعیان در پاکستان به ویژه بلوچستان، یک دستگاه اتوبوس حامل زائرین امام رضا علیه السلام که از کویته عازم جمهوری اسلامی ایران بوده در منطقه "لاکپاس" در نزدیکی شهر "مستونگ" مورد حمله تروریست های وابسته به گروهک منحله "لشکر جهنگوی" قرار گرفت که بر اثر آن سی نفر از زائرین شهید و چندین نفر مجروح شدند و وضع عمومی مجروحین که به بیمارستان منتقل شده اند وخیم است و در صورت عدم معالجه فوری احتمال افزایش تعداد شهداء وجود دارد.

بر اساس گزارش ابنا، گروهک منحله تروریستی لشکر جهنگوی طی تماس تلفنی با رسانه های محلی شهر کویته مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفتند.

از سوی دیگر وزیر کشور پاکستان "رحمن ملک" که در پاکستان به دروغگویی و مواضع بی اساس شهرت دارد، در عکس العمل خود به جای اظهار شرمندگی در قبال عدم تأمین امنیت راه های کشور، گفته است که شیعیانی که از کویته قصد سفر به شهر مرزی تفتان و جمهوری اسلامی را دارند باید شبه نظامیان سپاه مرزی و پلیس را در جریان قرار دهند.

گفتنی است که تروریست ها اتوبوس را در منطقه لاکپاس ـ که ورودی شهر کویته است و نیروهای سپاه مرزی، سازمانهای جاسوسی و امنیتی و پولیس در آن استقرار دارند ـ متوقف کردند و به مدت 30 دقیقه زائرین بی دفاع و بی سلاح را هدف آتش وحشیانه خود قرار دادند و پس از اطمینان از شهادت همه آنها، محل را ترک کردند اما هیچ نیرویی به کمک مظلومان شیعه نشتافت.

از سوی دیگر مقامات دولتی مثل همیشه بصورت زبانی این حمله را محکوم کردند و سازمان ها و گروه های شیعه از جمله مجلس وحدت مسلمین، ائتلاف جعفریه، شورای علماء شیعه، شیعه کنفرانس، سازمان دانشجویان امامیه و... این حمله بزدلانه را محکوم کرده از دولت ایالتی بلوچستان به ریاست "نواب محمد اسلم رئیسانی" خواستند که فورا استعفاء دهند.

مجلس وحدت مسلمین و سایر گروههای شیعه به مناسبت این حادثه تأسف انگیز سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

براساس گزارش های رسیده از شهر های مختلف پاکستان موجی از خشم در جامعه شیعی پاکستان برخاسته است و زعماء شیعه در بیانیه های اعتراض آمیز خود گفته اند که دولت بلوچستان با مزدوران آمریکا و صهیونیزم همدست شده و در نسل کشی شیعیان ایفای نقش می کند، هنگامی که شیعیان مورد حمله قرار می گیرند این دولت به جای تعقیب و دستگیری تروریست های قاتل جوانان شیعه را دستگیر و شکنجه می کند و درحالی که در چند سال اخیر درحدود 640 نفر از شیعیان در شهر کویته به شهادت رسیده اند تا کنون حتی یک نفر از قاتلان آنها دستگیر و مجازات نشده است؛ دولت بلوچستان به تروریست ها اجازه داده است که شیعیان را ترور کنند، مراسم شیعیان را هدف قرار دهند، مقامات دولتی و حتی نظامی و انتظامی شیعه را ترور کنند و دومین بار است که آنها اتوبوس زائران را هدف قرار داده اند.

زعماء شیعه گفته اند که سروزیر بلوچستان محمد اسلم بلوچستان بی کفایتی خود را به اثبات رسانده و او اینک لیاقت حکومت را ندارد بنا بر این فوراً باید از سمت خود استعفا دهد.

قابل ذکر است که در حمله تروریست های وهابی به اتوبوس زایران شیعه در تاریخ 7 مرداد سال جاری نیز 7 شهید به جای گذاشته بود و مهاجمان در آن حمله نیز مانند سایر مهاجمان در طول 7 سال گذشته مورد تعقیب قرار نگرفته و دستگیر نشده اند.

براساس یک گزارش تعدادی از جوانان شیعه که برای امداد رسانی به مجروحین حادثه امروز نیز هدف حمله تروریست ها قرار گرفتند که بر اثر این حمله نیز سه نفر از جوانان مجروح شدند و این حمله نشان داد که تروریست ها بر اوضاع شهر و حومه کویته سیطره دارند و به جای فرار و اختفا، می توانند حملات خود را ادامه دهند.

 

منبع : http://vahabiat.porsemani.ir/content/30-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%88%D9%87%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A7%D8%A6%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D9%85%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.