ستاره هایی که اگر پول نباشد، دیگر هنری ندارند!


ارسال های توصیه شده

روزنامه دنیای اقتصاد: «آخه اینم شد کار مردِ حسابی؟! یه روز مي گی کار هست... یه روز مي گی پیشنهاد دارم باید فکر کنم... یه روز مي گم دوباره چیه؟ مي گی فعلا اوضاع کارمون خرابه... یه روز یهو مي بینیم دو ماهه نشستی تو خونه و داری در و دیوار رو نگاه مي کنی و هی از جیب مي خوریم! یه روز...

ناسلامتی این بچه ها آینده دارن، خرج درس و دانشگاه دارن، فردا دخترمون جهیزیه مي خواد، زبونم مو درآورد از بس بهت گفتم کنار این کار کوفتیت به فکر یه آب باریکه هم باش! به خدا اگه واسه خاطر بچه هام نبود....» آنهایی که تصور مي کنند زندگی همه آدم معروف ها و ستاره ها گل و بلبل است سخت در اشتباهند! البته هستند آنهایی که به واسطه پرکاری و کیفیت بالا، همیشه دستشان به دهانشان رسیده و هیچ وقت سراغ شغل دوم و سومی که نرفته اند هیچ، حتی به فکرشان هم خطور نکرده!

اما خیلی از همین بازیگرها و خواننده هايي که مي بینیم و دوستشان داریم، روزگار باب میلشان نیست و اغلب در غم جفت و جور کردن معاش و خرج زندگی یا سراغ شغل هاي جانبی در کنار حرفه شان مي روند یا حاضر به حضور در کارهای بی کیفیتی مي شوند تا بالاخره صورتشان را با سیلی سرخ نگه دارند! بماند که یکسریشان از روی علاقه و همین طوری دل خوش کنی دست روی یک تجربه کاری جدید مي گذارند تا هم منبع درآمدی برایشان باشد و هم سرشان را گرم کنند.

این روزها همه به دنبال مشهور شدن اند! هر کس هم برای خودش دلیلی دارد؛ شاید یکی از مهم ترین دلایلش این باشد که دیگر همه آدم ها مي دانند اگر مشهور شوند، راحت تر مي توانند دروازه هاي تجارت و پول دار شدن را طی کنند! اصولا بسیاری از ستاره ها و چهره هاي سرشناس دیروز و امروز یاد گرفته اند باید در کنار هنرشان از چهره و شهرت شان نیز نهایت بهره را ببرند تا دیگر در مواقع بیکاری و متعاقبا بی پولی تن به حضور در هر کاری ندهند.

این اتفاق مخالفان و موافقان زیادی دارد؛ یک عده از قدیمی ترها مي گویند هنرمندهای جوان امروز دارند از چهره شان سوءاستفاده مي کنند و با لقب «کاسب» صدایشان مي زنند، عده ای دیگر هم به شدت موافق این قضیه هستند و مي گویند اگر در کنار هنر درآمدی نباشد، فایده اي ندارد و کیفیت هنرمند پایین خواهد آمد. اینجا قرار نیست این دو فلسفه را به قضاوت بنشینیم، بلکه برای سنگین تر بودن وزن پرونده مان تصمیم گرفتیم چهره هاي مشهور هنر ایران را که روزی سراغ شغل دوم و بیزینس رفته اند معرفی کنیم و بگوییم این روزها هر کس مشغول چه کاریست.

در فهرست بلند بالای ما از مهندس و معمار وجود دارد تا قناد و کافه چی و مزون دار! اینکه بازیگرها بخواهند از چهره شان برای موفقیت بیشتر در تجارت هایشان بهره ببرند یک اتفاق کاملا جاافتاده در جهان است، اما یادتان باشد اگر هنرمندان ایرانی در استفاده از چهره شان در تبلیغات برندهای گوناگون ممنوع نبودند، خیلی هایشان سراغ بیزینس و ریسک کردن در تجارت هاي مختلف نمی رفتند. کمتر پیش آمده ستاره هاي قدیمی سینمای ایران سراغ بیزینس بروند، اما همان اندک چهره هايي هم که این کار را کرده اند برایتان آورده ایم.

سرشناس ترین شان مرحوم «محمدعلی فردین» است که روزگاری تجارت فرش مي کرد و البته اواخر عمر در میدان ونک قنادی شیک و تر و تمیزی هم داشت. ناگفته نماند «محمدعلی فردین» روزگاری صاحب سینما جمهوری بود که بعدها آن را به مرحوم «علی حاتمی» فروخت و او نیز آن را به نام دختر پرطرفدار سینمای ایران «لیلا حاتمی» زد.

هرچند آن هم بعد از مدتی بنا به دلایل نامعلوم دچار آتش سوزی شد و دفتر سینما جمهوری برای همیشه بسته شد! «ناصر ملک مطیعی» هم علاوه بر همکار بودن با محمدعلی فردین در سینما، در صنف او نیز همکار بود و روزگاری شیرینی فروشی مجللی داشت، اما این روزها در یکی از املاکی هاي مشهور تهران مشغول فعالیت است.

بوتیک در سرخه بازار؛ این روزگاری یکی از منابع درآمد ستاره زن مشهور سینمای ایران بود که گفته مي شود این روزها در خیابان یوسف آباد فروشگاه لوازم ورزشی دارد، اما یکی دیگر از بازیگران نسل قدیم سینمای ایران که صاحب رستوران بود «محمدعلی تبریزیان» ملقب به «همایون» بود که امروز هیچ خبری از او در دست نیست.

134869_588.jpg

134870_548.jpg

134871_645.jpg

134872_742.jpg

134873_621.jpg

134874_326.jpg

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.