دستیابی به دانش فنی تولید الیاف کربن برای ساخت لباسهای نظامی


ارسال های توصیه شده

رئیس پژوهشکده مواد و فناوری‌های پیشرفته نساجی از تولید الیاف کربن برای ساخت پیل‌های سوختی خبر داد و گفت: محققان این پژوهشکده به دانش فنی تولید الیاف کربن برای لباسهای نظامی دست یافتند.

دکتر علی‌اکبر مراتی در گفتگو با خبرنگار مهر، از تولید الیاف برای کاربرد در لباسهای خاص در این پژوهشکده خبر داد و افزود: در این پروژه محققان با تعیین خواص پارچه‌های الیاف مصنوعی با سطح مقطع متفاوت، الیافی را برای کاربردهای خاص تولید کردند.

 

رئیس پژوهشکده مواد و فناوری پیشرفته نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این الیاف برای تولید لباسهای نظامی به کار برده می‌شود، اظهار داشت: دانش فنی تولید این الیاف در پژوهشکده نساجی به دست آمده است.

 

وی همچنین از تولید الیاف کربن در این پژوهشکده خبر داد و یادآور شد: با امضای قراردادی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نسبت به تولید الیاف کربن اقدام شد.

 

مراتی با بیان اینکه در این قرار است گرید خاصی از الیاف کربن تولید شود، خاطر نشان کرد: فاز اول این پروژه تحقیقاتی به پایان رسیده است.

 

وی با تاکید بر اینکه این الیاف دارای کاربردهای نظامی و صنعتی است، ادامه داد: از این الیاف همچنین برای ساخت پیل‌های سوختی استفاده می‌شود.

منبع: http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1785230

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.