ارسال های توصیه شده

سلام

با وجود تاپیک های خوب و توضیحات دوستان من هنوز نمیدونم برای چاپ از اول باید از کجا شروع کنم. خیلی اطلاعاتم محدوده

کسی میتونه کمک من کنه؟  :(]]  لطفاااا

لینک به دیدگاه

سلام

منظورتون اینه که شما مقاله نوشتین و قصد انتشار اون در ژورنال رو دارید ولی مجله مناسب پیدا نکردید؟

مقاله شما به زبان انگلیسی هست یا فارسی؟

اطلاعات بیشتری بدید چون توضحیات شما واضح نبود...

ویرایش شده توسط AMIR69
لینک به دیدگاه

سلام

منظورتون اینه که شما مقاله نوشتین و قصد انتشار اون در ژورنال رو دارید ولی مجله مناسب پیدا نکردید؟

مقاله شما به زبان انگلیسی هست یا فارسی؟

اطلاعات بیشتری بدید چون توضحیات شما واضح نبود...

اول از همه ممنون از توجه شما

من مقاله ام رو نوشتم هنوز برای ترجمه ندادم و نمیدونم کجا و چطوری چاپ کنم؟ و حتی میترسم علمی نباشه و اصلا جایی نشه چاپ کرد با اینکه بی نهایت براش زحمت کشیدم ...

لینک به دیدگاه

من توی بخش journal finder سایت Elsevier عنوان و چکیده وارد کردم و یکسری ژورنال آورد که همه اطلاعات کامل بود و توی http://impactfactor.ir/ هم مجددا چک کردم ISSN رو اما با دوستان زیادی صحبت کردم که مکررا گفتن امکان چاپ نداره و خیلی سخت میگیرن هر مقاله ای رو چاپ نمیکنن در ضمن هزینه اش رو متوجه نشدم چقدر است و اینکه محدودیت زمانی هم دارم

در کل هنگم   :(]]

ببخشید واضح میگم به یکسری موسسات جهت چاپ هم زنگ ردم یکیشون لیست ژورنالهای که میتونست کار انجام بده رو داد من هر کدومو زدم  اینجا http://impactfactor.ir/ اصلا جالب نبود

:(]]  :(]]  :(]]  :(]]  :(]]  :(]]  :(]]  :(]]  :(]]  :(]]  :(]]  :(]]  :(]]

لینک به دیدگاه

با توجه به گفته های شما، مقاله انگلیسی هست.

برای پیدا کردن مجله خارجی مناسب روش های زیادی وجود داره ولی یکی از بهترین روش ها استفاده از سایت های ژورنال یاب هست.

برای پیدا کردت مجله مناسب در زمینه موضوعی مقاله ای که نوشتید، از این سایت ها استفاده کنید:

https://www.journalguide.com

https://app.findmyjournal.com

https://www.edanzediting.com/journal-selector

http://www.sjfinder.com/journals/home

http://cofactorscience.com/journal-selector

روال کار این سایت ها هم به این صورت هست که شما عنوان، کلیدواژه ها یا چکیده انگلیسی مقاله تون رو در ژورنال یاب وارد می کنید و مجلات مرتبط با موضوع مقاله بر اساس ارتباط موضوعی بهتون نمایش داده میشه.

بعد از اینکه با استفاده از این سایت ها، مجله رو انتخاب کردید، به سایت اون ژورنال برید و ابتدا در سایت ژورنال به عنوان نویسنده (Author) ثبت نام کنید. سپس، از قسمت راهنمای نویسندگان (تحت عناوینی مثل Author Instruction یا Author Guides یا Instructions for Authors ...)، فرمت مورد قبول مجله برای ارسال مقاله رو مطالعه کنید. بعد مقاله انگلیسی تون رو بر اساس آن فرمت آماده کنید. بعضی مجلات، فرمت آماده برای ارسال مقاله دارند و باید از اون استفاده کنید. سپس، از طریق قسمت ارسال آنلاین مقاله (تحت عناوینی مانند Submit Article یا Article submission ...)، فیلدهای ضروری برای ارسال مقاله رو تکمیل کرده و فایل مقاله آماده شده رو آپلود کنید. پروسه داوری مقاله به ژورنال بستگی داره و احتمالاً طول میکشه (چند ماه).

اگر دفعه اول هست که قصد انتشار مقاله انگلیسی دارید، بهتر هست مقاله رو برای مجلاتی که سختگیری کمتری در داوری دارند، ارسال کنید. به عنوان توصیه برای بار اول سراغ مجلات الزویر، اشپرینگر و وایلی نروید. و سعی کنید مقاله رو برای مجلات دیگر ناشران بفرستید چون این سه ناشر هم خیلی در داوری سختگیر هستند و هم برای چاپ مقاله، هزینه زیادی دریافت می کنند.

در کل، چاپ مقاله آزمون و خطا هست و برای بار اول سخت...

اگر مقاله رد شد مأیوس نشید و برای مجله های دیگه ارسال کنید.

اگر در حوزه موضوعی رشته شما، مجله انگلیسی زبان داخلی (ایرانی) وجود داره، میتونید برای اولین بار، برای این مجله های داخلی مقاله رو بفرستید و بعد که دستتون راه افتاد، مقاله های بعدی رو برای مجلات خارجی ارسال کنید.

برای چک کردن ایمپکت فاکتور مجله ها هم از سایت خود web of science (بخش JCR)، یا از سایت زیر استفاده کنید:

http://www.bioxbio.com/if

از طریق سایت زیر هم میتونید مجلات الزویر رو جستجو و یا مشخصات اونها رو مشاهده کنید:

http://www.scimagojr.com

موفق باشید

ویرایش شده توسط AMIR69
لینک به دیدگاه

ممنونم از توضیح کاملتون

خب این مجلاتی که سخت گیری کمتری دارن رو که فرمایین از کجا پیدا کنم؟ از همون سایت های ژورنال یاب؟

در مورد مجله انگلیسی زبان داخلی هم نمره ای که به آن تعلق میگیره از طرف دانشگاه ظاهرا کمتر هست درسته؟

لینک به دیدگاه

در ادامه ی صحبت های WwW دوست عزیزم عرض کنم که ژورنال Elsevier مقالاتی داره که تازه 2 الی 3 volume منتشر کرده اند که معمولا به دلیل اینکه این ژورنال ها تمایل دارند زود صاحب impact factor بشوند مقالات را سریعا مورد بررسی قرار می دهند و سخت گیری زیاد نمی کنند. با این حال مقاله ی خود را به هر کجا که فرستادید در ابتدا چند مقاله از آن ژورنال را دریافت و بررسی کنید که حدودا چند ماه زمان پذیرش مقالات می باشد. در بعضی موارد بهتر است مقاله را برای ژورنال های سخت گیر ولیکن که دارای جواب دهی سریع باشند ارسال نمایید تا بتوانید از Reviewer Comment آن مقاله استفاده ایرادات را برطرف و برای ژورنال دیگری ارسال نمایید

ویرایش شده توسط WwW
لینک به دیدگاه

ممنونم از توضیح کاملتون

خب این مجلاتی که سخت گیری کمتری دارن رو که فرمایین از کجا پیدا کنم؟ از همون سایت های ژورنال یاب؟

در مورد مجله انگلیسی زبان داخلی هم نمره ای که به آن تعلق میگیره از طرف دانشگاه ظاهرا کمتر هست درسته؟

- بله از همان ژورنال یاب ها استفاده کنید.

- این مورد رو باید از معاونت پژوهشی دانشکده تان سؤال کنید که امتیازدهی دانشگاه (یا دانشکده) شما برای انتشار مقاله در ژورنال های داخلی و خارجی چگونه است؛ اما معمولاً چاپ در مجلات خارجی  امتیاز بیشتری داره.

در کل، برای انتشار مقاله برای بار اول سعی کنید از راهنمایی ها و مشورت های اساتید خودتون یا ترم بالایی ها یا دانشجوهای مقاطع بالاتر هم استفاده کنید چون قطعاً اساتید شما از اونجا که یکی از  دغدغه های اصلی شون ارتقا هست و لازمه ارتقا، انتشار مقالات در ژورنال های خارجی هست، تجربه بیشتری دارند و مجلات خاص (با داوری سریع + سختگیری کمتر) رشته شما رو حتماً میشناسند...

ویرایش شده توسط AMIR69
لینک به دیدگاه

در ادامه ی صحبت های AMIR69 دوست عزیزم عرض کنم که ژورنال Elsevier مقالاتی داره که تازه 2 الی 3 volume منتشر کرده اند که معمولا به دلیل اینکه این ژورنال ها تمایل دارند زود صاحب impact factor بشوند مقالات را سریعا مورد بررسی قرار می دهند و سخت گیری زیاد نمی کنند. با این حال مقاله ی خود را به هر کجا که فرستادید در ابتدا چند مقاله از آن ژورنال را دریافت و بررسی کنید که حدودا چند ماه زمان پذیرش مقالات می باشد. در بعضی موارد بهتر است مقاله را برای ژورنال های سخت گیر ولیکن که دارای جواب دهی سریع باشند ارسال نمایید تا بتوانید از Reviewer Comment آن مقاله استفاده ایرادات را برطرف و برای ژورنال دیگری ارسال نمایید

سلام

ممنونم از توجهتون. درست میگین و میفرستم برای ژورنالهای سختگیر که بتونم ایراداتم رو هم درست کنم.

من ابتدا به ساکن باید از مجلاتی استفاده کنم که impact factor داشته باشن. یعنی ممکنه ژورنالهای که از تو Elsevier پیدا میشه نامعتبر باشن؟

لینک به دیدگاه

- بله از همان ژورنال یاب ها استفاده کنید.

- این مورد رو باید از معاونت پژوهشی دانشکده تان سؤال کنید که امتیازدهی دانشگاه (یا دانشکده) شما برای انتشار مقاله در ژورنال های داخلی و خارجی چگونه است؛ اما معمولاً چاپ در مجلات خارجی  امتیاز بیشتری داره.

در کل، برای انتشار مقاله برای بار اول سعی کنید از راهنمایی ها و مشورت های اساتید خودتون یا ترم بالایی ها یا دانشجوهای مقاطع بالاتر هم استفاده کنید چون قطعاً اساتید شما از اونجا که یکی از  دغدغه های اصلی شون ارتقا هست و لازمه ارتقا، انتشار مقالات در ژورنال های خارجی هست، تجربه بیشتری دارند و مجلات خاص (با داوری سریع + سختگیری کمتر) رشته شما رو حتماً میشناسند...

خیلی ممنونم از پاسختون

والا اساتید که نا امیدم کردن و بیشتر دانشجوها هم مقاله رو بیخیال میشن یا اینکه خودشون انجام ندادن و اصلا هیچی نمیدونن

وضعیت دانشگاه ما که اینه

من چون علاقه دارم به موضوضعی که کار کردم و میخوام حتما دکتری شرکت کنم تصمیم گرفتم که مقاله رو خودم و جای درست چاپ کنم

یه سوال دیگه ببخشید الیته

از جهت بعد علمی و کاری که انجام دادم این ژرونالهای علمی کامنتی میدن؟ اینکه سختگیر هستن و مقالات رو رد میکنن. بخاطر علمی بودن هست؟

یه مقاله علمی یعنی چی دقیقا؟

لینک به دیدگاه

سلام

ممنونم از توجهتون. درست میگین و میفرستم برای ژورنالهای سختگیر که بتونم ایراداتم رو هم درست کنم.

من ابتدا به ساکن باید از مجلاتی استفاده کنم که impact factor داشته باشن. یعنی ممکنه ژورنالهای که از تو Elsevier پیدا میشه نامعتبر باشن؟

بستگی به رشته داره باید با پرس و جو مشخص کنید که ارزش دارند یا خیر، مثلا در بعضی رشته های مهندسی پایین ترین سطح در مقالات مربوط به ژورنال Taylor & Francis هست که به شدت رزومه خراب کن هست در بعضی رشته های دیگه ژورنالهایی داره Taylor & Francis که واقعا از ژورنال های مهندسی اون رشته  از ژورنال های Elsevier سر هستند و impact factor ملاک خوبی نیست

این سایت http://www.scimagojr.com ژورنال مورد نظر رو مورد بررسی قرار بدید و بعد از اون ببینید که سطح مقالات اون ژورنال بر اساس سال که با Q نشان داده میشه و رنگ سبز در چه حدی هست میشه فهمید که حتی اگر Impact Factor خیلی بالا نداشته باشه ارزش بالایی داره

ویرایش شده توسط irainian
لینک به دیدگاه

بستگی به رشته داره باید با پرس و جو مشخص کنید که ارزش دارند یا خیر، مثلا در بعضی رشته های مهندسی پایین ترین سطح در مقالات مربوط به ژورنال Taylor & Francis هست که به شدت رزومه خراب کن هست در بعضی رشته های دیگه ژورنالهایی داره Taylor & Francis که واقعا از ژورنال های مهندسی اون رشته  از ژورنال های Elsevier سر هستند و impact factor ملاک خوبی نیست

این سایت http://www.scimagojr.com ژورنال مورد نظر رو مورد بررسی قرار بدید و بعد از اون ببینید که سطح مقالات اون ژورنال بر اساس سال که با Q نشان داده میشه و رنگ سبز در چه حدی هست میشه فهمید که حتی اگر Impact Factor خیلی بالا نداشته باشه ارزش بالایی داره

درسته، خیلی ممنونم از جوابتون  @};-

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم از پاسختون

والا اساتید که نا امیدم کردن و بیشتر دانشجوها هم مقاله رو بیخیال میشن یا اینکه خودشون انجام ندادن و اصلا هیچی نمیدونن

وضعیت دانشگاه ما که اینه

من چون علاقه دارم به موضوضعی که کار کردم و میخوام حتما دکتری شرکت کنم تصمیم گرفتم که مقاله رو خودم و جای درست چاپ کنم

یه سوال دیگه ببخشید الیته

از جهت بعد علمی و کاری که انجام دادم این ژرونالهای علمی کامنتی میدن؟ اینکه سختگیر هستن و مقالات رو رد میکنن. بخاطر علمی بودن هست؟

یه مقاله علمی یعنی چی دقیقا؟

رد شدن مقاله، هم میتونه دلایل علمی داشته باشه و هم غیر علمی.

غیر علمی به خاطر رعایت نکردن اصول نگارش native، رعایت نکردن فرمت مورد قبول مجله و امثال این موارد

علمی به خاطر اینکه مقاله شما در موضوعات تحت پوشش (coverage) اون مجله نباشه،سرقت علمی (استفاده از نوشته ها و نتایج پژوهش های دیگران در مقاله بدون استناد به اون مقاله ها و پژوهش ها)، استفاده از متد اشتباه در مورد کاری که انجام دادین (قسمت materials & methods)، خوب شرح و بسط ندادن قسمت بحث (discussion) و ...

بله وقتی مقاله رو برای این طور مجلات سختگیر ارسال میکنید، معمولاً یک تا سه داور، مقاله شما رو داوری می کنند و هر داور، کامنت های خودش رو در مورد دلایل رد میده که شما میتونید از این کامنت ها برای تصحیح و اصلاح مقاله تون استفاده کنید...

ویرایش شده توسط AMIR69
لینک به دیدگاه

رد شدن مقاله، هم میتونه دلایل علمی داشته باشه و هم غیر علمی.

غیر علمی به خاطر رعایت نکردن اصول نگارش native، رعایت نکردن فرمت مورد قبول مجله و امثال این موارد

علمی به خاطر اینکه مقاله شما در موضوعات تحت پوشش (coverage) اون مجله نباشه،سرقت علمی (استفاده از نوشته ها و نتایج پژوهش های دیگران در مقاله بدون استناد به اون مقاله ها و پژوهش ها)، استفاده از متد اشتباه در مورد کاری که انجام دادین (قسمت materials & methods)، خوب شرح و بسط ندادن قسمت بحث (discussion) و ...

بله وقتی مقاله رو برای این طور مجلات سختگیر ارسال میکنید، معمولاً یک تا سه داور، مقاله شما رو داوری می کنند و هر داور، کامنت های خودش رو در مورد دلایل رد میده که شما میتونید از این کامنت ها برای تصحیح و اصلاح مقاله تون استفاده کنید...

ممنون از راهنماییتونم  @};-  امیدوارم  که بتونم نتیجه بگیرم

فقط این تاپیک که پاک نمیشه اگر من سوالی داشتم بازم بپرسم؟

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتونم  @};-  امیدوارم  که بتونم نتیجه بگیرم

فقط این تاپیک که پاک نمیشه اگر من سوالی داشتم بازم بپرسم؟

خواهش میکنم.

خیر، تاپیک پاک نمیشه.

بله مشکلی نیست.

لینک به دیدگاه

ممنون از وقتی که گذاشتین  @};-

تاپیک زیر برای پیدا کردن مجلات نمایه شده در WEN OF SCIENCE (به قول ایرانی ها ISI) با استفاده از ابزار جدید Match این دیتابیس، میتونه براتون مفید باشه:

https://forums.weare.ir/index.php/topic/50012-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-isi-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7/

لینک به دیدگاه

تاپیک زیر برای پیدا کردن مجلات نمایه شده در WEN OF SCIENCE (به قول ایرانی ها ISI) با استفاده از ابزار جدید Match این دیتابیس، میتونه براتون مفید باشه:

https://forums.weare.ir/index.php/topic/50012-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-isi-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7/

ممنونم لطف کردین @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ببخشید من دوباره مزاحم شدم

بعد کلی سرچ یه جا پیدا کردم if بالا نباشه و سخت گیریشون کمتر باشه

میدونم ممکنه تو حوزه رشته شما نباشه اما من براتون میفرستم به نظرتون تو حوزه it هست و به درد بخوره؟

IBM Journal of Research and Development

ISSN: 00188646

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ببخشید من دوباره مزاحم شدم

بعد کلی سرچ یه جا پیدا کردم if بالا نباشه و سخت گیریشون کمتر باشه

میدونم ممکنه تو حوزه رشته شما نباشه اما من براتون میفرستم به نظرتون تو حوزه it هست و به درد بخوره؟

IBM Journal of Research and Development

ISSN: 00188646

سلام

این مجله متعلق به شرکت IBM هست.

حوزه موضوعی اصلی این مجله، مسائل مربوط به حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات است ولی در زمینه های دیگه هم مقاله منتشر میکنه (مثلاً در این زمینه ها هم مقاله داشته: اقتصاد، انرژی، تغذیه و...)

روال کار این مجله به این صورت هست که هر شماره رو به یک موضوع خاص اختصاص میده و فقط مقالات در این موضوع خاص رو منتشر میکنه. برای مثال، جدیدترین شماره اش رو به موضوع "Food Safety, Security, and Defense" اختصاص داده.

در صفحه راهنمای نویسندگان مجله هم گفته شده زمینه های موضوعی کاری این مجله بسیار محدود است و نویسنده ها بهتره ابتدا چکیده ای از مقاله خودشون رو برای اونها بفرستن تا داورانش بررسی کنن که آیا در حوزه کاری مجله هست یا خیر (در این صفحه توضیح داده شده).

The IBM Journal of Research and Development welcomes submissions from the IBM technical community. Non-IBM submissions that relate to the topic of a particular issue are considered as well. However, our space is very limited, and we generally publish on particular themes. We suggest you first query us by submitting an Abstract only, so that we can determine if the topic of your proposed paper is appropriate for a particular issue theme

به نظرم شما چند تا مجله در مورد رشته تون پیدا کنید و صفحه راهنمای نویسندگان و چند مقاله اخیرش رو بخونید تا متوجه بشید که آیا مجله برای ارسال مقاله شما مناسب هست، آیا مقالات مشابه کار شما در مجله منتشر شدن، سرعت انتشار مقاله از داوری تا انتشار نهایی چقدر هست و این طور اطلاعات رو برای هر مجله که بدست بیارید، تصمیم گیری براتون راخت تر خواهد بود. میتونید اطلاعات رو در قالب یک جدول مقایسه ای بنویسید.

موفق باشید

ویرایش شده توسط AMIR69
لینک به دیدگاه

سلام

این مجله متعلق به شرکت IBM هست.

حوزه موضوعی اصلی این مجله، مسائل مربوط به حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات است ولی در زمینه های دیگه هم مقاله منتشر میکنه (مثلاً در این زمینه ها هم مقاله داشته: اقتصاد، انرژی، تغذیه و...)

روال کار این مجله به این صورت هست که هر شماره رو به یک موضوع خاص اختصاص میده و فقط مقالات در این موضوع خاص رو منتشر میکنه. برای مثال، جدیدترین شماره اش رو به موضوع "Food Safety, Security, and Defense" اختصاص داده.

در صفحه راهنمای نویسندگان مجله هم گفته شده زمینه های موضوعی کاری این مجله بسیار محدود است و نویسنده ها بهتره ابتدا چکیده ای از مقاله خودشون رو برای اونها بفرستن تا داورانش بررسی کنن که آیا در حوزه کاری مجله هست یا خیر (در این صفحه توضیح داده شده).

The IBM Journal of Research and Development welcomes submissions from the IBM technical community. Non-IBM submissions that relate to the topic of a particular issue are considered as well. However, our space is very limited, and we generally publish on particular themes. We suggest you first query us by submitting an Abstract only, so that we can determine if the topic of your proposed paper is appropriate for a particular issue theme

به نظرم شما چند تا مجله در مورد رشته تون پیدا کنید و صفحه راهنمای نویسندگان و چند مقاله اخیرش رو بخونید تا متوجه بشید که آیا مجله برای ارسال مقاله شما مناسب هست، آیا مقالات مشابه کار شما در مجله منتشر شدن، سرعت انتشار مقاله از داوری تا انتشار نهایی چقدر هست و این طور اطلاعات رو برای هر مجله که بدست بیارید، تصمیم گیری براتون راخت تر خواهد بود. میتونید اطلاعات رو در قالب یک جدول مقایسه ای بنویسید.

موفق باشید

واقعا ممنونم از توضیح کاملتون

خیلی لطف کردین @};-

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.