• 3

اولین تجربه و حس و حال استفاده از پسورد دانشگاه ها برای دانلود مقاله

salam21

سوال

سلام

این تاپیک هم سرگرمی هست هم مسابقه.

کلیه عزیزانی که جالب ترین پاسخ ها را ارسال کنند بر اساس میزان پسند(لایک) جایزه دریافت خواهند کرد.

دوستان، خاطرات/ تجربیات جالب/و حس و حال خود را از اولین اکانتهای دانشگاهی که داشتید و با اونا موفق به دانلود مقاله شدید را بیان کنید. اول باری که با سیستم پسورد دانشگاه ها آشنا شدیدی کی بود و چطور... تجربه های تلخ و شیرین... 

لینک به دیدگاه

14 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 2

سلام

جالبه من یادم نمیاد اولین اکانتم رو کی بدست آوردم. شاید اکانت میشیگان یا مک‌گیل بود که مقالات و کتاب‌های زیادی رو دانلود کردم. لازم به گفتن نیست که دسترسی به دانش مورد نیاز حس و حال خوبی داره. ولی از حدود 10 سال قبل که با دانلود رایگان کتاب از برخی سایت‌ها آشنا شدم اعتیاد بدی به جمع‌آوری کتاب پیدا کردم و گاه و بی‌گاه به دوشیدن این گاو فربه می‌پرداختم. البته یکبار حدود 50 گیگابایت کتاب رو به کتابخانه دانشگاهم هدیه دادم.

یادم میاد یک روز که در اتاق مخصوص دانشجویان دکتری دانشگاه حضور داشتم یکی از خانم‌های هم‌دوره‌ای از عدم دسترسی به دو کتاب مورد نیازش نالان بود و حسرت می‌خورد. وقتی از این موضوع مطلع شدم با نمایشی شعبده‌بازانه کتابها رو براش گرفتم. هنوز خاطرم هست که از شوقش بال درآورده بود و چقدر تشکر کرد. چند روز پیش، خانم دکتر اهل مشهد از طریق تلگرام با کلی شرمندگی درخواست چند کتاب کرد. کتابها رو براش فرستادم و به عنوان حق‌الزحمه گفتم نایب‌الزیاره من باشه. چند روز بعد از حرم تماس گرفته بود ....

حالا با بعضی از این جنس کارهام، هرچند وقت یکبار، یکی از دوستان و شاگردام از حرم تماس می‌گیرند و ابراز محبت می‌کنند.

لینک به دیدگاه
  • 1

My first knowledge about passwords was in 2013. I have a problem with my master at this time as my professor make me synthesize many organic compounds without knowing are these compounds novel or no.

My professor used SciFinder to check for organic compounds, but he does not share his password. I was wondering through the web to find any shared password for SciFinder - the most secured site I have ever seen- and Allah helped me to find free password for 3 months. During this period, I checked most of my compounds, and I already found that 80% of my synthesized compounds are reported in the literature. From that time, I was exploring how can I access all of my literature to be aware by my work and not to be cheated by further professors. I joined most forums for passwords, but honestly our forum here was the best due to its low price at that time and also special passwords as well as the best members here like Safir, Nicktaz, Semregh and Mohsen and other talented injectors.

I provide this forum with full access accounts and special access that are different from other forums.

Nowadays, I have stable access to SciFinder since 2013, full access accounts, single account to some sites, and special Universities

I should say, thanks to our beloved forum for its contribution in my scientific research that make me mastering my work effectively.

ویرایش شده توسط scientificjournals
لینک به دیدگاه
  • 0

The first time I knew about university passwords was when I was a master's student. The professor gave us some passwords for universities in a Word file. I did not know what passwords meant and how I would benefit it.

Unfortunately, most of the passwords were expired and only worked password was for ProQuest, but I did not know to use that site.

Then I searched for passwords for universities in Google, and I found a password for Science Direct, entered the site, and found thousands of articles, and download many of them.

On that day I was very happy because I found a huge scientific wealth, I did not know that there are many scientific sites also useful, that I do not know about it.

Then I entered some specialized forums on the passwords of universities, and unfortunately, after a while these sites was closed, until I knew https://forums.weare.ir, I feel it's the best site ever,  I got through this site a lot of expertise, science, books and research.

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام
خیلی لذت بردم از خوندن خاطرات دوستان. تصمیم گرفتم با کسب اجازه از بزرگان انجمن، منم اولین خاطره از برخوردم با اکانت دانشگاهی رو بیان کنم.

من اولین بار با حدود 6 سال پیش با سیستم تأمین مقاله دانشگاه خودمون برخورد کردم. نظام دسترسی به مقالات تو دانشگاه ما متأسفانه خیلی فشل بود؛ چون مرکز فناوری اطلاعات دانشگاهمون داغون بود. برای دانلود مقاله باید میرفتیم کتابخونه مرکزی دانشگاه و اونجا سیستم های خاصی بود که به روش IP Base به ما دسترسی میدادن. (البته این تقریر امروز من از وضعیت اون موقع هست؛ وگرنه اون موقع اصلا نمیدونستم این سیستم چی هست و قراره چی کار کنه.)

یک روز رفته بودم کتابخونه مرکزی که نسخه فیزیکی مجله های بایگانی شده رو بخونم. دیدم یک سری سیستم کامپیوتری هم هست رفتم نشستم پاش و مسئول کتابخونه توضیح داد که اینا برای دسترسی به مقالاته. یک مقدار با سامانه ور رفتم؛ اما چون چیزی حالیم نشد بی خیال شدم. دیگه این آشنایی رفت تا مقطع ارشد که میخواستم کار تحقیقی های ارشدم رو انجام بدم و پیگیر شدم که اون قضیه چی بود و الان به کجا رسیده. مسئول کتابخونه توضیح داد که الان دسترسی به نحوه proxy برامون برقرار شده و لزومی نداره تو کتابخونه مرکزی بشینیم. با خودم فکر کردم بالاخره دانشگاه ما هم در زمینه فناوری اطلاعات پیشرفت کرد؛ اما بعد که تحقیق کردم فهمیدم پیشرفتمون به شیوه اقتصاد بچه پولداری بوده. دانشگاه رفته بود با یک موسسه به نام بووووق قرارداد بسته بود. وگرنه اگر ما بودیم و فناوری اطلاعات دانشگاهمون، آرزوی با زیرشلواری سرچ کردن رو با خودمون به گور میبردیم.

النهایه اون سامانه بوووق رو زیر و رو کردم دیدم تمام نیازهام رو تامین نمیکنه، بعد رفتم جستجو کردم و با ایران پیپر آشنا و بعدش مشتری ثابتش شدم. برام جالب بود که چه جوری میتونه کتاب ها و مقالات رو تامین کنه. فهمیدم سرنخ قضیه اینجا نهفته. اینجا که اومدم چند تا اکانت رایگان تونستم پیدا کنم و فهمیدم ای دل غافل این چیزایی که بوووق به ما میداده غالباً از طرق رایگان دیگه ای هم قابل دسترسی هست و شق القمری نمیکرده. الانم که دارم این متنو مینویسم هنوز فقط سرنخ تو دستم هست امیدوارم اجل مهلت بده و در جوار دوستان بتونم بالاخره به اون ته نخ برسم.:)]]

ویرایش شده توسط rezabastani
لینک به دیدگاه
  • 0

سلام خدمت دوستان قدیمی و جدید

نوشته اقا احسان رو که دیدم یادم دورانی که انجمن بودم و چیزایی که از انجمن بدست آوردم، افتادم خواستم گوشه ای از اون رو براتون تعریف کنم :)

میخواستم با یکی از اساتید باسوادمون کار کنم و برای همین سعی میکردم پیگیر کار برای پایانامه گرفتن با ایشون باشم که بالاخره پذیرفتن و بعد تکلیفی که مقرر کرده بودن به چنتا مقاله رسیدم که دسترسی نداشتم و خلاصشون و برای استام بردم. ایشون گفتن باید متن کامل پیدا کنم و پس از کلی بررسی و جواب رد شنیدن از دانشگاه مجاور و دانشگاه خودمون، دسترسی پیدا نکردم. استاد گفتن اگر نتونی تهیه کنی ادامه همکاری ممکن نخواهد بود...که بعد کلی زمان صرف کردن اول سایت سای هاب و بعد انجمن رو پیدا کردم که وقتی نمیتونستم از سای هاب بگیرم به انجمن مراجعه میکردم.

به قول یکی از دوستان...من هر جایی میرم انسان های خوبی سر راهم قرار میگیره...انجمن برای راهی بود که مشکلات علمی و مقاله هامو و حتی کتابایی ک نیاز داشتم رو ازون پیدا کردم. ب لطف اقا احسان مدیر اموزشی بودم که برای اموزش زبان فرانسه تلاش میکردم و دسترسی بالایی برای درخواست دادن ایجاد کرده بودن...خیلی از مدیران حاضر و ناحاضر الان! اونقدر لطف ب من داشتن در باب اکانت مورد نیاز  و تهیه مدرکی ک توی پایانامم نیاز داشتم، ک با لیست اسامی در این جا نمیگنجه و با تشکر تنها نمیتونه تموم بشه. از اقا ( احسان (بخاطر امتیاز های گاه و بیگاه و لطف های متوالی و اشتراک یکساله از لطف) امیر و ذوالکفل و علی و نیکتاز و سلام و .....) که همیشه منو با اکانتا و سالو های فوق العاده و گاها خیره کنندشون! مسحور کردن و همیشه ممنونشون هستم.

باز هم به لطف اعضایی چند از انجمن مشکلاتی از من در طی پایانامه حل شد که با چند ماه دوندگی تو رو زدن نشد، یکی از کاربرای قدیمی ی ازمایش رو برای من انجام داد و تونستم اثبات کنم ک مقادیری ک طی محاسبات و اندازه گیری های انجام شده درست بوده...ک ماحصل اون مقاله ای شد ک بشه بهش افتخار کرد...

با اینکه مدت محدودی در زمینه سالو کردن بودم و بعد نشد باشم (باز ادعایی در باب بلد بودن در این زمینه ندارم)..(در ادامه حرف اشک عزیز که همیشه سعی در یادگیری این حیطه داشته) این عده اموزش ها رو عده ای از اساتید با تلاش بدست اوردن و سخته ک کسی بتونه ثمره همچین زحمتی رو براحتی برای کسانی ک اشنایی نداره باهاشون در اختیار بذاره...

چنتا مقاله خاص بودن ک دسترسی بهشون خیلی سخت بوده و خیلی خوشحالم کردن ک فقط دوستای انجمنی من برام تهیه کردن و واقعا از داشتنشون لذت بردم...یکیش که خیلی جالب هم بود(بخاطر اینکه باید اختصار همه مواردی که در مقاله ذکر میشه اورده بشه منجر ب پیدا شدن این مقاله شد)  این هست که اولین شرکتی که هزینه درست کردن سی تی اسکن های اولیه رو پرداخت کرده یک شرکت موسیقی بوده!

پ.ن1: استاد سلام ببخشید که طولانی شده ولی به نوعی تشکر در قالب پست هست.

پ.ن2: دانشگاه مورد علاقه برای دسترسی که خیلی بهم کمک کرد و برای مدتی واقعا بی نیاز شدم!!! دانشگاه ویرجینیا تک بود...پلتفورمی داشت مثل پروکوئست ک میتونستی مقاله رو سرچ کنی و در کنار اون دانلودش کنی یکبار هم درخواست دادم ولی فکر کنم نشد برای من پیدا کنن.....ای پی پورت هم دانشگاه میشیگان که اون هم باز پیدا نشد....

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام مجدد خدمت دوستان
دوست عزیزم جناب unknown در مورد یادگیری این حیطه مطلبی را عنوان کردند که لازم دانستم پیامی را ارسال نمایم
انتظار بر این نیست تلاش هایی که دیگران در این زمینه متحمل شدند به صورت آموزش پله به پله به اشتراک گذاشته شود
ورود به این حیطه دنیایی است که انشعابات زیادی دارد و فرد ممکن است مدت ها وقت بگذارد ولی مسیر صحیح را پیدا نکند
به عنوان مثال برای پذیرش در هر امتحانی منابع مشخصی وجود دارد
برای ورود به این وادی نیز قطعا کار با برخی برنامه ها و ... لازم است
اساتید در قالب مثلا 20 کلمه ی کوتاه (بدون هیچ توضیح) ، مراحل صفر تا صد کار را بیان کنند تا فرد در طی طریق به بیراهه نرود.
برخی افراد که وارد این زمینه می شوند ممکن است مهارت هایی را به تناسب رشته خود در زمینه کامپیوتر داشته باشند ولی یافتن راه برای فردی که آشنایی کمتری با این مفاهیم دارد، بدون راهنمایی، تقریبا نشدنی است و ممکن است مدت ها وقت بگذارد و به نتیجه لازمه نرسد.

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام خدمت دوستان قدیمی و جدید

خاطرات دوستان برام هم خیلی جالب بود و هم خیلی هیجان انگیز و لذت بردم

بنده یادم نمی ایاد واقعا چه زمانی بود که اصولا منابع بصورت آنلاین عرضه شدن ولی از همان ابتدا شروع کار ناشران بصورت آنلاین بنده هم دسترسی را آغاز کردم، چون تقریبا کارم بسیار وابسته به منابع ناشران داشت.

بدین صورت که برای بسیاری از مراکز تحقیاتی ما در مرکزی که بودیم، منابع را تهیه و برایشان ارسال می کریم یعنی محققان در مراکز تحقیقاتی موضوع تحقیقاتی را برای ما ارسال می کردند و ما پس از جستجو در بانکهای تحقیقاتی که همگی بروی سی دی بود جستجو می کردیم و سپس خلاصه نتیجه بررسی را جمع آوری و سپس در پایگاه مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران جستجو و مشخص می کردیم که مثلا کدام دانشگاه این مجله را داره و سپس با وسیله نقلیه به دانشگاه مربوطه رفته و در کتابخانه مرکزی مجله مورد نظر را پیدا و مقاله را کپی و سپس آنرا برای محقق مرکز مربوطه پست می کردیم.

فکر کنم این روش برای کسانی که الان این مطلب را خواندن بسیار جالب بوده آن در زمانی که فقط سیستم داس بود که بعدن ویندوز 3.1 وارد شد تقریبا فکر کنم سال 1376 یا 1377 بود که ناشران خیلی سریع در وادی نشر الکترونیک پا می گذاشتند.

خوب می رسم به اولین بار که دسترسی آنلاین پیدا کردم برای دانلود: لازم هست بگم که ما کار تهیه مقاله، کتاب و پتنت یا همان پروانه ثبت اختراعات را انجام می دادیم

یه روز مرکزی از ما درخواست یک سری پتنت هایی در موضوع خاص از پتنت های آمریکا را از ما داشت که ما با این که هر ساله هزینه ای در حدود 10 تا 15 هزار دلار بابت تهیه پتنت ها از شرکت درونت آمریکا می کردیم اما این مورد جزء اشتراک ما نبود و سال آنها خیلی قدیمی بود (لازم است یاآوری کنم که در آن زمان پتنت ها از سال 1978 به بعد روی سی دی وجود داشت و قبل از آن فقط چاپی بود که هیچ کسی جز ناشر دسترسی نداشت). خوب همانطور که گفتم چون کارم تهیه منابع بود سعی کردم راهی پیدا کنم برای موارد درخواستی، خیلی تو نت گشتم، نتی که تازه پا گرفته بود و سایتهای خیلی کمی وجود داشت و هر روز در حال زیاد شدن بودن. با جستجوی فراوانی که کردم به سایت uspto برخورد کردم که سالهای قدیمی را پوشش می داد اما مشکل بزرگی داشت آن هم نرم افزاری بود که باید تهیه می شد که پتنت ها فقط با آن قابل خواندن بودن. جالب این جا بود که سایت نرم افزار را هم در سایت قرار داده بود اما نصب آن امکان پذیر نبود و سریال خاصی نیاز داشت. با یکی از دوستان که تو حوزه نرم افزار بود هماهنگ کردیم و با حک آن، نرم افزار را راه انداختیم.

جالب هست که بدونید هزینه تهیه آنها حدود 35 هزار دلار می شد که همه آنها را دانلود کردیم، یادم نمیره که اون موقع چه شور و هیجانی بابت این داشتیم و کلی کیف کردیم

که بعدا ناشران شروع کردن به آنلاین قرار دادن منابع خود که با توجه به تجربه پتنت ها شروع به جستجو و پیدا کردن پسورد ها، واقعل یادم نیست که اولین پسورد را از کجا گرفتم ولی یادم هست که اولین فرومی که آشنا شدم فرم گیگا بود و با دوستان بسیار بسیار عزیزی آشنا شدم مثل SHeLaB, metal, kavosh و... و بعد از آن با وی ار آشنا شدم که وقعا الان تاریخ را یادم نمی آیاد ولی جزء اولین های کاربران بودم و تا به امروز در خدمت همه عزیزان هستم.

امیدوارم که حوصله تان را سر نبرده باشم

لینک به دیدگاه
  • 0

بعد از مدت ها به یاد دوران گذشته وارد سایت شدم

می خواستم ببینم چقدر تغییر کرده

دیدم کلا کن فیکون شده 😅

سایت خوبی بود و هست، کلا بچه های خوبی هم بودن اون موقع ،

ادرس سایت و استادم به ما داد و ما 5 هم اتاقی هم همیشه استفاده کردیم . البته بعد از کلی پیام به مدیر خان که بخدا ما 5 نفر جداییم و از اینترنت خوابگاه استفاده میکنیم 😆😆

خیلی خوب بود ، برای همه دوستان ارزوی سلامتی و سلامتی و سلامتی دارم چون مهمترین چیزه.

از بچه های اون موقع سیانور ، یونس ، مدیر ، نیکتاز ، یادم بود بقیه اسما برام تقریبا جدید بود

نیکتاز خان هم که حتی پروفایلش هم همونه

ویرایش شده توسط یوسف
لینک به دیدگاه
  • 0
در در 24 بهمن 1397 در 16:17، یوسف گفته است :

بعد از مدت ها به یاد دوران گذشته وارد سایت شدم

می خواستم ببینم چقدر تغییر کرده

دیدم کلا کن فیکون شده 😅

سایت خوبی بود و هست، کلا بچه های خوبی هم بودن اون موقع ،

ادرس سایت و استادم به ما داد و ما 5 هم اتاقی هم همیشه استفاده کردیم . البته بعد از کلی پیام به مدیر خان که بخدا ما 5 نفر جداییم و از اینترنت خوابگاه استفاده میکنیم 😆😆

خیلی خوب بود ، برای همه دوستان ارزوی سلامتی و سلامتی و سلامتی دارم چون مهمترین چیزه.

از بچه های اون موقع سیانور ، یونس ، مدیر ، نیکتاز ، یادم بود بقیه اسما برام تقریبا جدید بود

نیکتاز خان هم که حتی پروفایلش هم همونه

😃منم یادت نمیاد

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.