پست های پیشنهاد شده

آموزش دانلود از تورنت

یکی از راههای به اشتراک گذاشتن فیلم، کتاب، برنامه و کلا هر فایل دیگه ای، تورنت هست. تورنت یک سرور برای ذخیره داده ها نداره بلکه سیستم هر شخص میتونه به عنوان گیرنده(دانلود کننده) و یا فرستنده(آپلود کننده) عمل کنه. مثلا اگر شخص A در داخل تورنت یک فیلم را به اشتراک بگذاره، سیستم شخص A به عنوان منبع اطلاعات عمل میکنه و بقیه میتونن ازش این فیلم رو بگیرن. اگر شخص B به ایشون وصل بشه و فیلم رو دانلود کنه، همزمان با دانلود و بعد از اتمام دانلودش، خودش داره برای بقیه هم میفرستدش. با توجه به محدودیت حجمی اینترنت توی ایران، عمدتا افراد دوست ندارن که حجمشون صرف آپلود فایل بشه به خاطر همین محدودیت سرعت آپلود براش تنظیم میکنند و علاوه بر این وقتی که دانلود خودشون تموم شد، فایل تورنت رو از تورنت دانلودر حذف میکنند تا دیگه کلا آپلود نکنه(این به معنی حذف کردن فایل دانلود شده نیست،‌ صرفا از لیست تورنت دانلودر حذف میشن).

برای این که بتونید به سیستم های دیگه وصل بشید نیاز به فایل تورنت و همچنین برنامه تورنت دانلودر دارد. سایتهای زیادی برنامه torrent downloader رو گذاشته اند که میتونید ازشون بگیرید مثلا یکی از موارد اینه:

https://soft98.ir/internet/download-manager/1249-BitTorrent.html

بعد از نصب این برنامه نوبت به سرچ کردن برای فایل تورنت و دانلود خود فایل مورد نظر میرسه. مثلا در نظر بگیرید که می خواید کتاب molecular biology of the cell رو از تورنت دانلود کنید. اول باید این اسم رو توی موتور جستجوهای تورنت سرچ کنید. موتور جستجوهای تورنت مرتبا غیرفعال میشن، ولی در این تاریخی که این پیام رو می نویسم اینها فعالند:

Torrents.me

Kickass.cd

مثلا من برای دانلود کتابی که گفتم میرم توی سایت torrents.me و اسمشو سرچ میکنم، نتایج زیر میاد:

4k8eztpm2m5ogwn18nh.png

روی لینک اول کلیک میکنم:

توی لینک که وارد میشم مطالب به زبان روسی هست،‌ یک جایی علامت آهنربا کشیده شده، عمدتا فایلهای تورنت در کنار این علامت آهنربا قرار داده مشن:

olfj14ye83kf7mzpeays.png

با کلیک روش فایل تورنت دانلود میشه(حجم فایل تورنت در حد چند کیلوبایت هست و صرفا اطلاعات لازم رو داره torrent downloader بتونه به سیستمهای دیگه که اون فایل رو share کرده اند وصل بشه) گاهی اوقات هم (مثل همین سایتی که من دارم ازش دانلود می کنم) کلا فایلی دانلود نمیشه و با زدن روی این علامت مستقیم خود torrent downloader اطلاعات لازم رو دریافت میکنه.

بعدش هم میتونید محل ذخیره کتاب رو انتخاب کنید تا خودش دانلود بشه.

فقط همون طور که گفتم بهتره سرعت آپلودتون رو محدود کنید که حجمتون هدر نره برای محدود کردن سرعت آپلود باید اینجا برید:

Options>preferences>Bandwidth>Maximum upload rate

حداقل عددی که میتونید set کنید ۱ کیلوبایت بر ثانیه هست.

بعد از این که دانلود فایل هم تموم شد،‌ از داخل برنامه تورنت دانلودر اون آیتم مربوط به فایلتون رو حذف کنید(این کار صرفا باعث میشه که دیگه سیستم شما به عنوان فرستند عمل نکنه و گرنه فایل دانلود شده رو حذف نمیکنه)

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال