باتون : استفاده کنیم یا نکنیم


Younes

ارسال های توصیه شده

باتون : استفاده کنیم یا نکنیم؛ مزایا و معایب

51324ed58cea6_535646_569881223031310_573360644_n.jpg

 

هر مسیری اصلی و فرعی را که مشاهده کنید ، احتمالا کوه پیما ها و راه پیماهایی را خواهید دید که از انواع باتون ها برای راه رفتن استفاده می کنند. چندین سال قبل ، بسیاری از آنها از وجود باتون اطلاع نداشتند و باتون ها را " عصاهای تازه به دوران رسیده " می نامیدند ، یا از آنهایی که استفاده می کردند می پرسیدند :" امروز اسکی چطور بود؟!" اما با افزایش استفاده از آنها، طرز فکرها در مورد باتون ها در حال تغییر است.

 

موضوع فقط این نیست که به نظر می آید امروزه افراد بیشتری از باتون استفاده می کنند: ارقام فروش نشان می دهد که در سال های اخیر باتون های بیشتری در ایالات متحده به فروش رفته است. فروش باتون از سال 2007 تا 2008 ، 75 درصد افزایش یافت. افزایش فروش صرفا بازتاب دهنده مد نیست. بسیاری از کوه پیماهای همیشگی موافقند – و با صدای بلند اعلام می کنند – که باتون فواید قابل توجهی دارد. اگر تا به حال از باتون استفاده نکرده اید ، مزایای آن را در نظر بگیرید تا تصمیم بگیرید آیا ارزش آن را دارند به گنجه وسایل تان اضافه کنید.

فواید باتون ها

قدرت و تناسب اندام

ابتدا، مدرکی وجود دارد که باتون ها عضله سازی و فواید هوازی کوه پیمایی و راه پیمایی را افزایش می دهند. با استفاده از باتون ها ، عضلات بالا تنه مانند ماهیچه دوسر ، عضلات پهلو ، عضلات سینه ، ماهیچه سه سر که بطور عادی درگیر نیستند ، به کار گرفته می شوند. درگیر کردن منظم این عضلات در حین جایجا کردن باتون ها آنها را تقویت خواهد کرد.علاوه بر ساختن عضلات بالا تنه ، درگیر کردن این عضلات در طی راه رفتن باعث تمرین کل بدن می شود ، که فایده هوازی قابل توجه قبلی کوه پیمایی را افزایش می دهد.

باتون ها همچنین می توانند مقدار کالری های سوزانده در حین راه رفتن را افزایش دهند. مطالعات انجام شده بوسیله موسسه کوپر نشان می دهد که استفاده از باتون های نوردیک Nordic ( شبیه به باتون های کوه پیمایی ، اما طراحی شده جهت استفاده بر روی سطوح سنگ فرش) می تواند کالری های سوزانده شده را به طور میانگین 20 درصد افزایش دهد. این مطالعات در محیط آزمایشگاه انجام شد ، پس منطقی است که انتظار داشته باشیم کالری سوزی در مسیری شیب دار از 20 درصد فراتر رود. برای راه پیماهایی که برای تناسب اندام راه می روند ، این خبر خوشایندی است اما برای کسانی که مسافت طولانی راه می روند باید این نکته را در ذهن بسپارند که 20 درصد کالری سوزانده بیشتر به این معنی است که باید 20 درصد کالری بیشتری را با خود حمل کنند. با این همه ، باتون ها وسیله ای بیش از صرفا یک افزایش دهنده تمرین هستند.

ثبات و تعادل

به گفته لیندی اسمیت ، مربی پیاده روی نوردیک و مدیر بازار یابی Leki ، شرکت عمده تولید کننده باتون ، " باتون ها حالت بدن ، تعادل و ثبات را بهبود می بخشند". باتون ها دو نقطه تماس بیشتر را با زمین ایجاد می کنند ، که اساسا راه پیمای دو پا را به موجودی چهارپا تبدیل می کند. با داشتن نقاط تماس بیشتر ، در وهله اول فرد احتمال کمتری دارد که سر بخورد ، و این سر خوردن ها احتمالا کمتر منجر به سقوط می شود.

چند لحظه در مورد وضعیتی فکر کنید که منجر به سقوط بر روی مسیر می شود: پای تان را بلند می کنید تا صعود کنید ، و پایی که وزن تان روی آن است در قسمتی گلی یا بر روی ریشه ای خیس سر می خورد. بدون باتون این احتمال هست که روی زمین ولو شوید. اما ، با داشتن باتون ، می توانید خودتان را محکم نگهدارید ، سه نقطه تماس با زمین را حفظ کنید و علیرغم سر خوردن ، روی پای خود بایستید.

باتون ها همچنین به فرد کمک می کند شتاب حرکت رو به جلو بر روی شیب یا بر روی زمینی دشوار را حفظ کند ، از روی و یا از کنار موانع مسیر مانند نهر و رودخانه عبود کند ، از کنده ها و صخره های لیز رد شود و هنگام حمل بار های سنگین تعادل را بهبود بخشد. همچنین بسیاری از افراد آهنگ یکنواخت راه رفتن با باتون ها را ترجیح می دهند.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.