بازتاب جهانی بیانات مهم رهبر انقلاب


vahidvms

ارسال های توصیه شده

بیانات مهم رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مورد واکنش قاطعانه ایران در صورت سرزدن هر گونه اشتباهی از سوی رژیم صهیونیستی، وحشت این رژیم را به دنبال داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، انتشار بیانات مهم حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در رسانه های جهان، اخبار مربوط به سفر رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه را در حاشیه قرار داد. این سخنان که در آن رهبر معظم انقلاب درباره هر گونه اقدام نسنجیده دشمنان، به ویژه رژیم صهیونیستی هشدار داد، با نگرانی از سوی رسانه های صهیونیستی بازتاب داده شده است.

 

روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت: رژیم صهیونیستی تهدید به حمله نظامی می کند، اما آنها می دانند در این صورت، جمهوری اسلامی تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

 

بر اساس گزارش این روزنامه، تل آویو به شدت نگران ادامه برنامه هسته ای ایران بوده و به همپیمانان غربی خود برای متوقف کردن این برنامه فشار می آورد. این روزنامه در بخش دیگری از گزارش خود به سخنان رهبر انقلاب در مورد حق ایران در دستیابی به فناوری هسته ای و نیز دیدگاه ایشان در مورد مذاکره با آمریکا اشاره کرده است.

 

هاآرتض دیگر روزنامه صهیونیستی نیز در این رابطه نوشته است: در حالی که اوباما برای دانشجویان اسرائیلی سخن می گفت، رهبر ایران هزار مایل آن سوتر، تل آویو و حیفا را تهدید کرد. در ادامه این گزارش آمده است: سخنان قاطعانه رهبر مقتدر ایران یک روز پس از تضمین اوباما به نتانیاهو در مورد بی طرف نماندن آمریکا در صورت اقدام یکجانبه اسرائیل ایراد می شود.

 

بر این اساس، ایران، موضوع اصلی گفتگوهای اوباما با مقامات رژیم صهیونیستی بود و در آن ترجیح آمریکا به حل دیپلماتیک اختلافات بر سر برنامه هسته ای، نسبت به اقدام نظامی مطرح شده است.

 

روزنامه جروزالم پست نیز به نقل از رهبر معظم انقلاب عنوان "ایران در صورتی که مورد حمله قرار گیرد، تل آویو را نابود می کند" را برای گزارش خود انتخاب کرده است. این روزنامه صهیونیستی با اشاره به سخنان قاطعانه رهبر انقلاب اسلامی، این سخنان را در واکنش به تهدیدهای مکرر مقامات تل آویو مبنی بر اقدام نظامی علیه ایران دانسته است. جروزالم پست همچنین به نقل از مقام معظم رهبری نوشته است: دشمن صهیونیستی در مقابل ملت ایران، هیچ چیز نیست.

 

شبکه راشا تودی روسیه دیگر رسانه ای است که بیانات مهم رهبر انقلاب را بازتاب داده و از واکنش قاطعانه ایران در صورت اقدام اشتباه تل آویو علیه این کشور خبر داده است. در این گزارش بر این موضوع که ایران برای دفاع از خود در برابر اسرائیل نیازی به بمب اتمی ندارد، تاکید شده است.

 

راشاتودی بیانات رهبر معظم انقلاب را پاسخ ایران به اظهارات مشترک اوباما و نتانیاهو مبنی بر لزوم مقابله با برنامه هسته ای ایران دانسته و در مورد به خطر افتادن مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 با مطرح شدن تهدیدهای اسرائیل علیه ایران هشدار داده است.

 

در گزارش دیگری شبکه یورونیوز از هشدار رهبر معظم انقلاب به رژیم صهیونیستی در مورد هر گونه اقدام اشتباه خبر داده است. بر این اساس هزاران نفر از مردم ایران که شنونده سخنان رهبر ایران در مشهد مقدس بودند، پس از این بیانات شعار "مرگ بر آمریکا" سر داده اند که این اقدام پاسخی به جمله "تمام گزینه ها برای مقابله با ایران روی میز است" اوباما ارزیابی می شود.

 

یورونیوز در ادامه به قدرت نمایی نظامی ایران در برابر این گونه تهدیدها با برگزاری رزمایش های مختلف در منطقه اشاره کرده و از ادامه مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 طی ماه آینده خبر داده است.

 

روزنامه اکسپرس تریبیون چاپ پاکستان نیز به پاسخ قاطع ایران به تهدیدهای نظامی رژیم صهیونیستی پرداخته و نوشته است: موشک های دوربرد ایران توان هدف قرار دادن اسرائیل را دارند. بر این اساس ایران همچنین متحدان قدرتمندی مانند حزب الله لبنان و گروههای مقاومت در غزه دارد. به نوشته این روزنامه، موضع ایران در برابر غرب با وجود فشارهایی که بر سر برنامه هسته ای متحمل می شود، تغییری نکرده است.

 

گزارش روزنامه واشنگتن پست نیز حاکی است: رهبر ایران، آیت الله خامنه ای، سخنرانی مبسوطی در یکی از مکان های مقدس ایران ایراد کرد، از آمادگی کشورش برای ادامه مذاکرات هسته ای خبر داد. این روزنامه آمریکایی نوشت: رهبر ایران یک روز پس از پیام نوروزی خود در مشهد به طیف گسترده ای از موضوعات مهم برای ایران در سال پیش رو پرداخت.

 

بر این اساس، رهبر انقلاب اسلامی ضمن پاسخ دادن به تهدیدهای رژیم صهیونیستی تاکید کرد تمام تلاش دشمنان برای منزوی کردن ایران، به شکست انجامیده است. واشنگتن پست در ادامه گزارش خود با اشاره به اظهارات رهبر معظم انقلاب در مورد بدبینی به مذاکره با آمریکا و عدم مخالفت ایشان با این امر، در مورد از سرگیری روابط دیپلماتیک دو کشور گمانه زنی کرده است.

 

رسانه های عربی از جمله العربیه، الجزیره، اسکای نیوز عربی به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب به ویژه هشدار معظم له به صهیونیستها در خصوص پیامدهای خطرناک هرگونه ماجراجویی علیه ایران پرداخته و از قول ایشان اعلام کردند ایران در صورت حمله رژیم صهیونیستی، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.