راستی... فاطمیه نزدیک است...

mrg7160

ارسال های توصیه شده

بسم الله الرحمن الرحیم

پیامبر اکرم (صلی الله علیه): فَنَيرزوا إنْ قَدَرتُم كُلَّ يَومٍ يَعنِي تَهادَوا وتَواصَلُوا فِي اللّه‏ِ

اگر مى ‏توانيد هر روز را نوروز كنيد؛ يعنى در راه خدا به يكديگر هديه بدهيد و با هم پيوند داشته باشيد.

(دعائم الإسلام ، ج 2، ص 326)

اولين خطبه عاشورايي امام مهدي عليه السلام

صبح شنبه عاشوراي موعود که بناست حضرت مهدي(عج) ظهور کنند، وارد مسجدالحرام مي شوند و دو رکعت نماز رو به کعبه و پشت به مقام به جا مي آورند و پس از دعا به درگاه الهي به نزديک کعبه رفته و با تاکيد بر حجرالاسود رو به جهانيان کرده و اولين خطبه تاريخي خويش را پس از حمد خداوند و سلام و صلوات بر آستان با عظمت پيامبر اکرم (ص) و خاندان بزرگوارشان سلام الله عليهم اجمعين ايشان بيان مي کنند.

مهدي موعود چنين بيان مي كنند: اي مردم! ما براي خداوند ياري مي طلبيم و کيست که ما را ياري کند. آري ما خاندان پيامبرتان محمد مصطفي (ص) هستيم و سزاوارترين مردم نسبت به خدا و ايشان.

هر کس با من در رابطه با آدم محاجه کند من سزاوارترين مردم نسبت به اويم و همين طور راجع به نوح، ابراهيم و محمد (ص) و ديگر پيامبران و کتاب خداوند که به هر کدام از ديگر مردم اولي هستم.

مگر خداوند متعال در کتابش نفرموده است: "به درستي که خداوند آدم، نوح، خاندان ابراهيم (ع) و خاندان عمران را بر جهانيان برگزيد، خانداني که برخي از آنها از بعضي ديگرند و خداوند شنوا و داناست."

من بازمانده آدم، ذخيره نوح، برگزيده ابراهيم و عصاره وجود محمد (ص) هستم. هر کس درباره سنت رسول الله (ص) با من محاجه کند، من سزاوارترين مردم نسبت به آن هستم.

هر که امروز کلام مرا مي شنود، به خداوند متعال قسم مي دهم که به غايبان برساند، به حق خداوند متعال و رسول گراميش و حق خودم از شما مي خواهم که من حق قرابت و خويشاوندي رسول الله (ص) را بر گردن شما دارم که شما ما را ياري کنيد و در مقابل آنها که به ما ظلم مي کنند، حمايت کنيد که اهل باطل به ما دروغ بستند.

از خدا بترسيد و خدا را درباره ما در نظر داشته باشيد، ما را خوار نکنيد و ياريمان کنيد تا خداوند متعال شما را ياري کند.

سپس حضرت دست هايشان را به آسمان بلند کرده و با دعا و تضرع اين آيه را به درگاه الهي عرضه مي دارند. "امن يجيب المضطر اذا دعاه و يکشف السوء؛ کيست آن که وقتي شخص مضطر دعايش کند، او را پاسخ داده و بدي را از او برطرف کند."

..................

منبع:

کتاب شش ماه پاياني، نوشته مجتبي الساده، ترجمه محمود مطهري نيا.

@};-@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

زیر باران دوشنبه بعد از ظهر

اتفاقی مقابلم رخ داد

وسط کوچه ناگهان دیدم

زن همسایه بر زمین افتاد

سیب ها روی خاک غلطیدند

چادرش در میان گرد وغبار

قبلا این صحنه را...نمی دانم

در من انگار می شود تکرار

آه سردی کشید، حس کردم

کوچه آتش گرفت از این آه

و سراسیمه گریه در گریه

پسر کوچکش رسید از راه

گفت:آرام باش... چیزی نیست

به گمانم فقط کمی کمرم...

دست من را بگیر، گریه نکن

مرد گریه نمی کند پسرم

چادرش را تکاند، با سختی

یا علی گفت و از زمین پا شد

پیش چشمان بی تفاوت ما

ناله هایش فقط تماشا شد

صبح فردا به مادرم گفتم

گوش کن ... این صدای روضهء کیست

طرف کوچه رفتم و دیدم

در و دیوار خانه ای مشکی است

مربع

با خودم فکر می کنم حالا

کوچه ء ما چقدر تاریک است

گریه، مادر، دوشنبه، در، کوچه

راستی... فاطمیه نزدیک است...

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.