استفاده از رفرنس نویسی در ورد 2007

ارسال های توصیه شده

سلام

تو ورد 2007 که من دارم تو این قسمت indert caption داره ، insert citation نداره :(]] :(]] :(]]

کسی میدونه باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟ :(]] :(]] :(]] :(]]

لینک به دیدگاه

سلام

تو ورد 2007 که من دارم تو این قسمت indert caption داره ، insert citation نداره :(]] :(]] :(]]

اگه میشه یه عکس ازش بذارید. :-?

لینک به دیدگاه

اگه میشه یه عکس ازش بذارید. :-?

چهارمین Tab در قسمت بالای ورد 2007 و از سمت چپ، References است. هرجا که خواستید از یک رفرنس استفاده کنید، آنجا کلیک کنید، آنگاه از توی این تب، قسمت Citation & Bibliography را انتخاب کنید.

5152a72f09a48_1.jpg

روی قسمت Insert Citation کلیک کرده و بعد از آن، گزینه Add New Source را انتخاب کنید.

5152a750f1f4f_2.jpg

پنجره ای باز می شود که شما باید اطلاعات مربوطه را تکمیل کنید؛ این اطلاعات با توجه به اینکه منبع مجله، کتاب، سایت و یا کنفرانس است فرق می کند. اطلاعات را تکمیل کنید، آنگاه کلید Ok را انتخاب کنید. به این نمونه توجه کنید:

5152a7a348178_3.jpg

قسمت دیگر Style است؛ این قسمت شما مهمترین استانداردهای رفرنس نویسی را می توانید ببینید. APA یا همون انجمن روانشناسی آمریکا، Chicago، ISO، MLA و سایر انواع که فراخور نیاز، از هر کدام می توان استفاده کرد که ما در کارهای فارسی از شیکاگو و در مقالات انگلیسی از APA استفاده می کنیم. هر استایلی را که انتخاب کنید، فرمت اون استاندارد هم توی متن و هم در انتها خودبه خود تغییر می کند.

5152a7f28fc92_4.jpg

که بعنوان نمونه» مرجع نویسی در داخل متن به شکل زیر می آید:

(Richard Laux, Richard, & Karen, 2007)

که اگر شما روی آن کلیک کنید برجسته می شود؛ یک فلش در سمت چپ نشان داده می شود که اگر روی آن کلیک کنید، می توانید شماره صفحه را نیز وارد کنید. دقت کنید که همه این موارد در ورد 2007 است؛ اگر شما مقاله را در فایل ورد 2003 ذخیره کرده باشید (فرمت doc و نه فرمت docx)، این چیزهایی که گفتم اتفاق نمی افتد، یعنی شما با نرم افزار 2007 کار می کنید، اما فایل 2003 است، اینجا این کارها انجام نمی شود، فایل را از ابتدا 2007 ذخیره کنید. نشانه اینکه 2003 است یا 2007، این است که در قسمت عنوان در بالاترین قسمت صفحه، واژه Compatibility Mode می اید.

آنگاه بعد از اتمام مقاله، به روی قسمت Bibliography کلیک کنید و از انجا گزینه Insert Bibliography را انتخاب کنید.

5152a81603b75_5.jpg

تمام رفرنسهایی را که تا آلان وارد کرده اید را به شکلی زیبا به شما می دهد

5152a832cd7ff_6.jpg

در قسمت Manage Sources نیز می توانید ببینید که کدام رفرنسها تیک نخورده اند، یعنی توی متن استفاده نشده اند.

5152a87c65d1d_7.jpg

نکته مهم دیگه اینکه این رفرنس هایی که وارد فایل ورد کرده اید، توی دیتابیس ورد در همان کامپیوتر باقی می ماند و شما اگر در آینده به آنها نیاز داشته باشید، می توانید آنها را کپی کنید.

لینک به دیدگاه

سلام آقا رضا

من یه سوال دارم: برای اینکه به یه پایان نامه رفرنس بدیم کدوم گزینه رو انتخاب کنیم .منظورم در قسمت type of source است.

لینک به دیدگاه

سلام آقا رضا

من یه سوال دارم: برای اینکه به یه پایان نامه رفرنس بدیم کدوم گزینه رو انتخاب کنیم .منظورم در قسمت type of source است.

سلام

واسه پایان نامه باید بصورت دستی وارد کنید البته تا اونجایی که من میدونم. ولی بسته به سیستم رفرنس دهیت میتونه با بقیه ی source ها یکی باشه

لینک به دیدگاه

سلام

من که بلد نیستم عکس بندازم؟؟؟؟؟؟/

دکمه print screen رو از صفحه کلید بزنید. برید توی برنامه paint، اونجا past کنید. بعدش فایل عکستون رو save کنید...

515c0a1c7d067_12.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

انجام دادم اما نمیدونم چه جور سند کنم؟؟؟

تا به حال فایل توانجمن attachنکردم

اینجا رو ببینید.

بد نیست! مسائل مربوط به انجمن رو یه بار بازدید کنید.

لینک به دیدگاه

خانم علی اصغری برای قرار دادن تصویر در تاپیک مورد نظرتون در قسمت ویرایش گزینه تصویر رو انتخاب کنید که از دو سربرگ تشکیل شده 1.اطلاعات تصویر 2. آپلود

اگر تصویر موردنظرتون را از کامپیوترتان میخواهید باروز کنید به قسمت آپلود رفته و عکس رو از کامپیترتون انتخاب کنید و سپس گزینه ارسال تصویر رو بزنید.

لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم بخش ورد شما مثل این شده

post-2477-0-38513700-1365060006_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

فکر کنم باید اند نوت رو حذف کنید تا مثل اولش بشه

لینک به دیدگاه

فکر کنم بخش ورد شما مثل این شده

البته شما عکس رو کامل نگذاشتید! insert citation بغل دست insert caption هست. که شما اون قسمت رو توی عکس بریدید... (شکل زیر)

فکر کنم باید اند نوت رو حذف کنید تا مثل اولش بشه

EndNote با این قابلیت Word تداخلی نداره... (شکل زیر) // آفیس 2013

515d369865c04_a.jpg

لینک به دیدگاه

با نسخه 2013 تداخل نداره اما برای نسخه های 2007 و 2003 مشکل داره

2010 رو هم مطمئن نیستم

لینک به دیدگاه

2010 رو هم مطمئن نیستم

فک نمیکنم با 2007 مشکل داشته باشه. من همین الان واسه خودم 2007 هست و هیچ مشکلی با endnote نداره و هر دو هستن

لینک به دیدگاه

2010 رو هم مطمئن نیستم

خوب اگه اینجوریه، بهتره که از 2007 مهاجرت کنی دوست عزیز... :>

لینک به دیدگاه

در هر صورت این دوست ما 3 تا راه بیشتر راه نداره

1: نصب ورد 2013

2: پاد گرفتن رفرنس دهی با اند نوت و سپس وارد نمودن اون رفرنس ها به وردشون

3 پاک کردن اند نوت

که اولیش عقلانی ترین راه است

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.