خودروسازهای عزیز


hassan123

ارسال های توصیه شده

خودروسازهای عزیز

سلام

اینجانبان مردم شریف ایران، بعد از چند روز به این نتیجه رسیدیم كه باید طی نامهای رسمی از شما پوزش بطلبیم. هرچند كه توقع پذیرش این پوزش خود گناهی دیگر است!

وقتی به رفتار این چند سال خود با شما نگاه میكنیم عرق شرم بر پیشانی ما نشسته و آه حسرت از نهادمان ! بلند میشود. ما در برابر همه خوبیها و خدمات بی مثال شما هیچ كاری نكردیم جز پررویی، ناشكری و تهمت زدن.

این شما بودید كه به ما فرصت پراید سواری را ارزانی داشتید؛ آنهم پرایدی كه بوق داشت، درهایش از دو طرف باز میشد، لاستیكهای امكان باد شدن مجدد داشتند، چند مدل تنوع قالپاق داشت، شیشه هایش بالا و پایین میرفتند، ضبطش نوار میخورد، سپرش مشكی بود و كلی مزایای دیگر!

 

این شما بودید كه خودروهایی با قابلیت آتش گرفتن در اختیار ما گذاشتید؛واقعا كدام یك از ملتها این امكان را داشته اند كه سوار فندك شوند؟! چه كسی را سراغ دارید كه بتواند خود و خانواده‌اش را سوار فندكش كند و برود سیزده بدر؟!

این شما بودید كه در نمایندگی‌های مجازتان ما را راه دادید؛ به ما فرصت ثبت نام اینترنتی دادید، از شش صبح در سرما و گرما ما را به صف كردید و پذیرای حضور سبزمان شدید! بیشتر از تعمیرگاههای متفرقه از ما پول گرفتید و آنقدر دوستمان داشتید و مشتاق زیارت دوباره ما بودید كه چند بار برای یك عیب ثابت ما را به حضور پذیرفتید!

این شما بودید كه بعد از فروش ماشین‌هایتان بی‌خیال ما نشدید و نگذاشتید برای ده پانزده سال به امان خدا در جاده‌ها رها شویم. این شما بودید كه با تعبیه كردن نواقصی در ماشین‌ها از همان بدو خروج از نمایندگی، دوباره ما را به سمت خودتان كشیدید. خدا را شكر میكنیم كه ما را گیر خودروسازی‌های بی‌معرفت و نارفیق خارجی نینداخت!

دیگر بس است. هرچقدر از كمالات شما می‌گوییم بیشتر شرمنده می‌شویم. پس بگذارید از خودمان هم بگوییم.

و اما ما!

ما ملتی بودیم با پاچه‌هایی تنگ كه دیگر نمی‌شد پراید را بیشتر از هفده میلیون در پاچه‌اش كرد! ما حتی عرضه نداشتیم فیل باشیم كه اگر یك وقتی شلوار پایمان كردیم كلی پاچه گشادتری داشته باشیم!

ما مردمی بودیم كه نتوانستیم دست به دست هم دهیم به مهر و با فقط ده میلیون بیشتر هزینه كردن، پول عیدی‌های چند ده میلیونی مدیران شما را فراهم كنیم. ما ملتی بودیم كه به این فكر نكردیم كه شما و خانواده‌هایتان بدون این عیدی‌ها در این شرایط تحریم چگونه تعطیلات نوروز را سپری خواهید كرد!

ما مشتری‌های خوبی نبودیم. ما بجای اینكه از عیدی شخص معاون اول رئییس جمهور و كاهش چهار دهم درصدی قیمت تیانا (كه از ۱۳۴۸۰۰۰۰۰ تومان به ۱۳۴۳۰۰۰۰۰ رسیده است) در پوست خودمان نگنجیم، به این فكر كردیم كه اصلا چه كسی خودروها را گران كرد؟!

ما آنقدر منحرف بودیم كه متوجه نشدیم آقای معاون اول می‌تواند بجای عیدی دادن به ما در جشن نوروز شركت كند و به صورت زنده و مستقیم و با چه كیفیتی انواع رقص‌های سنتی را ببیند!

ما آنقدر بی‌حیا بودیم كه در قبال كاهش پانصد ششصد هزار تومنی قیمت پراید بجای اینكه سجده شكر بجا آوریم شروع كردیم به جمع و تفریق كردن قیمت كل قطعات پراید! حال آنكه با این پانصد هزار تومان میشود شش هفت كیلو پسته اعلا خرید و كل عید را مشغول بود. دم شما گرم و ننگ بر ما!

ما بجای اینكه از شما بخاطر آسان كردن عروج الی الله و رسیدن به قرب الهی متشكر باشیم هی دم از ترمز ای‌بی‌اس، كیسه هوا و...زدیم؛ انقدر كه جون دوست بودیم و دو دستی چسبیده بودیم به این زندگی فانی!

و حال ما چه داریم بگوییم؟ چه داریم بگوییم به شما كه در افتخاری دیگر وانت‌پراید هم برای ما به ارمغان آورده‌اید؟! فكرش را بكن! اهل و عیال را می‌ریزیم پشت وانت‌پراید و درحالی كه جوات یساری دارد چه‌چه می‌زند در جاده چالوس می‌گازیم. یا اینكه چهارصد كیلو پسته را بار می‌زنیم و گاز می‌دهیم؛ فقط حواسمان هست كه صدای ضبط را زیاد بالا نبریم كه یك وقت از خواب بلند نشویم!

آری خودروسازان عزیز! ما بد مردمی بودیم برای شما.اُف بر ما

لینک به دیدگاه

سلام

آقا در پایان فقط ذکر نکردید که ما باید چی کار کنیم که از سر تقصیرات ما بگذرند، می خواین بریم یک سال مجانی براشون ارابه های مرگ اوخ بخشید پراید فول آپشن براشون مونتاژ کنیم؟

نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

خودروسازهاهم جزو همین مردم اند والا...اونها هم مثل همه ی مردم از این وضعیت راضی نیستن...اونها هم دیگه نمی تونن پول بنزین ماشین خودشون برسونن...از بالا دستور میاد اونها هم محکوم به اجراشن...شما می دونین چقد از کارمندای خودروساز تو این مدت اخراج شدن وچقدشون استعفا دادن...اونها هم خسته از این خیمه شب بازی ان....خسته از اینکه دستور میگرن دروغ تحویل مردمشون بدن...مشکل از خودروسازها نیست ..دیگه ایران ایران سابق نیست...ما ملت شریف ایران...بی تقصیر هم نیستیم...این ملت عاشق گرونی....

 

حکایت از چه کنم سینه سینه درد اینجاست هزار شعله ی سوزان و آه سرد اینجاست

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.